Skocz do zawartości

Sklep Dragon

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Odległościówka Cormoran Shimano Browning

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arek K.

Arek K.

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 12 February 2009 - 05:17 PM

Witam serdecznie.
Przymierzam się do nowego sezonu wędkarskiego i zamierzam w najbliższym czasie kupić wędkę do połowu spławikowego.
Łowisko to najczęściej mniejsze lub większe jeziora i zbiorniki wodne z wodą stojącą.
Potrzebuję wędziska w miarę uniwersalne tzn. umożliwiającego mi celne zarzucenie lekkiego zestawu na małą rybę (płocie małe leszcze) jak i na coś większego.
Łowię najczęściej z brzegu w odległości ok 20 - 30 m.

Szukam sprzętu do 200 zł i mój wybór padł w pierwszej kolejności na:
1. Cormoran Match Master Primos 3.90 m 5-30 g ( http://www.allegro.p...hit_cenowy.html )
2. Dragon Mystery XT Specialsit Match 3.90 m 2-15 g ( http://www.allegro.p...90_m_2_15g.html )
3. Shimano Alivio BX Match 3,9m 5-15g ( http://www.allegro.p...o_albx39_b.html )

Zastanawiam się nad długością, czy nie lepiej byłoby kupić kij 4,20 m.
Dziwi mnie rozstrzał wagowy w Cormoranie (5-30 g ).

Z góry dziękuję za pomoc i czekam na jakieś sugestie.

Użytkownik Arek K. edytował ten post 01 March 2009 - 12:14 PM

#2 2ryba1

2ryba1

Weteran

• Members
  • 201 postów

Napisano 12 February 2009 - 07:03 PM

stawiam na cormorana lubie te wędki -ogólnie wymieniam cały sprzęt na daiwa-cormoran,a co do wyrzutu ja ma daiwe theory o podobnej gramaturze i spisuje sie świetnie .poz

#3 Matchowiec950

Matchowiec950

Wędkarz

• Members
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, muzyka, deskorolka, piłka nożna

Napisano 12 February 2009 - 07:04 PM

Ja Ci radze wędzisko 4,2m. Ja takimi łowie i wydaję mi się, że to optymalna długość do każdych warunków i na każde łowisko. Wydaje mi się, że jeśli chcesz poławiać małą rybę (płocie, leszcze) to wybierz wędzisko o mniejszym ciężarze wyrzutowym, ponieważ nie potrzebny Ci aż tak ciężki zestaw (chodzi mi o Cormorana Match Master). Ja na twoim miejscu wybrałbym, którąś z dwóch pozostałych. Byłby to raczej Dragon Mystery XT, ponieważ jest bardziej wytrzymały. Lecz ostateczną decyzję pozostawiam tobie.
Catch & Release - Złów i wypuść

Piszę poprawnie po polsku

#4 marbo30

marbo30

Weteran

• Members
  • 557 postów

Napisano 12 February 2009 - 10:58 PM

ten Cormoran jak pisalem ze sprzedawca jest do wiekszych ryb,napisal mi ze na karpie do 5kg ,bo tez sie zastanawiam nad ta wedka bo ja wlasnie potrzebuje na karpie

#5 Pacek

Pacek

Weteran

• Members
  • 350 postów

Napisano 13 February 2009 - 03:43 AM

CYTAT(Arek K. @ czw, 12 lut 2009 - 18:17) Wyświetl post
Witam serdecznie.
Przymierzam się do nowego sezonu wędkarskiego i zamierzam w najbliższym czasie kupić wędkę do połowu spławikowego.
Łowisko to najczęściej mniejsze lub większe jeziora i zbiorniki wodne z wodą stojącą.
Potrzebuję wędziska w miarę uniwersalne tzn. umożliwiającego mi celne zarzucenie lekkiego zestawu na małą rybę (płocie małe leszcze) jak i na coś większego.
Łowię najczęściej z brzegu w odległości ok 20 - 30 m.

Szukam sprzętu do 200 zł i mój wybór padł w pierwszej kolejności na:
1. Cormoran Match Master Primos 3.90 m 5-30 g ( http://www.allegro.p...hit_cenowy.html )
2. Dragon Mystery XT Specialsit Match 3.90 m 2-15 g ( http://www.allegro.p...90_m_2_15g.html )
3. Shimano Alivio BX Match 3,9m 5-15g ( http://www.allegro.p...o_albx39_b.html )

Zastanawiam się nad długością, czy nie lepiej byłoby kupić kij 4,20 m.
Dziwi mnie rozstrzał wagowy w Cormoranie (5-30 g ).

Z góry dziękuję za pomoc i czekam na jakieś sugestie. (Zaznaczam że chcę wybrać coś z powyższej trójki).

Witam
Tą wędkę kiedyś trzymałem w ręku. Pozytywne odczucia, lekka i dość sztywna. http://www.allegro.p..._match_390.html
Jeżli rozpatrujesz też inne wędki weź tą pod uwagę.
Pozdrawiam

#6 Matchowiec950

Matchowiec950

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 13 February 2009 - 02:45 PM

Firma Mitchell robi dobrej jakości produkty, wiec warto by było rozważyć możliwość zakupu tej wędki, którą proponował Pacek.

#7 Arek K.

Arek K.

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 15 February 2009 - 06:20 PM

Dziękuję wszystkim za odpowiedź.
Zastanawiam się także nad Browning Syntec Force Match
Tylko nie wiem czy będzie odpowiednia do lżejszych zestawów i czy sprawdzi się przy połowie mniejszych ryb... c.w. to 12g - 20 g.
Sprzedawca twierdzi, że przy zestawach powyżej 5 g sprzęt będzie sprawowała się b.dobrze.
Co o tym myślicie ?
Pozdrawiam.

Użytkownik Arek K. edytował ten post 15 February 2009 - 06:23 PM

#8 Matchowiec950

Matchowiec950

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 15 February 2009 - 07:03 PM

Browning produkuje wysokiej klasy sprzęt. Wydaje mi się że nie powinno sprawiać problemu w łowieniu mniejszych, jak i większych ryb. To wędzisko jest raczej uniwersalne.

#9 Pi

Pi

Weteran

• Members
  • 492 postów

Napisano 15 February 2009 - 11:05 PM

Jak chcesz kupić odległościówke to patrz na oferte firm które mają kontakt z zawodnikami, mają swoje teamy i ogólnie 'siedzą' w sporcie wędkarskim. Shimano, Daiwa(ale ta brytyjska, bo niemry to byle co kupią), włoskie, francuskie, angielskie. Z całym szacunkiem, nie widziałem żeby ktoś używał na zawodach Dragona czy innego Kormorana. Tym 12-20 da sie łowić lżejszymi spławikami, ale praca wędki w czasie rzutu nie będzie tak dobra, no i te o większym c.w. zazwyczaj są przeznaczone do grubszych żyłek(może nie amortyzować przy cienkim przyponie tak dobrze, jak lekka paraboliczna 'płociówka').

Użytkownik Pi edytował ten post 15 February 2009 - 11:08 PM

#10 Pacek

Pacek

Weteran

• Members
  • 350 postów

Napisano 15 February 2009 - 11:10 PM

Witam
Jeżeli masz możliwośc to idz do sklepu i sobie pomachaj różnymi wędkami. Kupowanie wędek przez net bez wcześniejszego sprawdzenia akcji kija to bład.
1 . Ja tak kiedyś zrobiłem przy zakupie właśnie matcha i jestem do tej pory niezadowolony.
2. Byłem teraz na targach w Warszawia i niektóre matche po 500 zł renomowanych firm mi niepodpasowały. Jakieś miękkie o batowatej akcji.
Wiem że znalezienie dobrego sklepu z dużą ilością wędek to problem, sam mam taki. Masz jeszcze trochę czasu , jeszcze jest zimno i biała ryba śpi. Może coś wymyślisz , życze ci tego .
Pozdrawiam

#11 Arek K.

Arek K.

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 16 February 2009 - 11:27 AM

Witam.
No właśnie nigdzie nie mogę znaleźć tego Browning`a.
Może ktoś z was zna świetnie zaopatrzony sklep wędkarski w Warszawie ?
Tylko nie chodzi mi o sklep przy sklepie zoologicznym lub rybnym icon_wink.gif
Szukam sklepu z szerokim asortymentem i z porządnym, markowym sprzętem.

Rozumiem, że nie powinienem żałować zakupu owego Browninga? Niestety mogę kupić to wędzisko tylko w sklepie internetowym.
Pozdrawiam.

#12 ErJot

ErJot

Szajbus

• Members
  • 1092 postów

Napisano 17 February 2009 - 12:51 AM

Z tych trzech wybrałbym Browninga.

#13 Arek K.

Arek K.

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 27 February 2009 - 02:25 PM

Zakup dokonany.

Kupiłem odległościówkę Browning Syntec Force Match 390 cm.
Do wędki zakupiłem kołowrotek SPRO Passion Match 740 FD.

Sprzęt przetestuję dopiero na wiosnę.
Serdecznie pozdrawiam i dzięki za pomoc.

#14 erdeef

erdeef

Weteran

• Members
  • 486 postów

Napisano 12 March 2009 - 02:36 AM

heheh ocena co do jakości jest bardzo adekwatna ale dla laika i zawodowca jednak ma znaczenie
po co komu wędka http://www.kogutoman...lbs-p-8022.html gdy cena takiego cacka jest niebosiężna i dość wahliwa ze względu na kryzys bo cena wzrosła o 100pln niż przed!ale wróćmy nie sprzęt łowi a wędkarz i cała mania i snobizm idą w dal przy umiejętnościach więc mogę przysiąc ze jest wielu wędkarzy nawet w naszym kraju którzy mają gdzieś trendy i modę a stawiają na walory czysto użytkowe bez grabieży w portfelu

często się słyszy że zawodowcy to profesjonaliści a zawody poligon dla sprzętu co jest błędem przede wszystkim dla tego że firmy dostarczają zawodnikom sprzęt w ilościach przemysłowych i nikt nie liczy pękniętych topów etc.

wędka za 8000pln jest o tyle lepsza od tej za 2000 o ile szybciej przejdzie ci płacz po jej złamaniu bo nie masz 6 takich samych w samochodzie!

nie uczcie młodych adeptów tego sportu że najlepsze jest najdroższe bo to g prawda

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  wolfik : (01 September 2015 - 01:29 PM) @esox2b to nie jest reanimacja tylko zmiana :)
@  esox2b : (01 September 2015 - 12:26 PM) Dzięki za wyjaśnienie co znaczy "gość" i "użytkownicy". Jeśli około czterdziestu użytkowników (z grona ponad 13700 zarejestrowanych) to nic dziwnego... Trudno nie zauważyć - z przykrością - że forum ma tendencję do zaniku. Naprawdę chciałbym aby zmiany te przyczyniły się do większej aktywacji Forum. Obawiam się, że to nieco spóźniona reanimacja.Ponieważ to nie miejsce na polemikę ... kończę i Pozdrawiam !
@  wolfik : (01 September 2015 - 11:08 AM) @esox2b ale co w tym dziwnego? Użytkownicy to zalogowani, goście to niezalogowani.
Pokazuje statystyke za ostatnie 5 minut
@  esox2b : (01 September 2015 - 10:46 AM) Przed chwilą było 0 użytkowników i 39 gości ... To chyba nie przez zmiany na forum?
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT