Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Gdzie Na Rybki Do 100 Km Od Warszawy ?

35 odpowiedzi w tym temacie

#1 visien

visien

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 10 July 2008 - 08:43 PM

Witam , jak w temacie chcę się wybrać jutro na rybki . Najlepiej aby można było spokojnie rozbić namiocik i przenocować aż do niedzieli. Interesują mnie jeziorka lub stawy niezbyt oddalone od Warszawy.

Użytkownik waldekb edytował ten post 05 August 2009 - 07:03 AM

#2 dany21

dany21

Wędkarz

• Members
  • 23 postów

Napisano 11 July 2008 - 11:31 AM

Żwirownia w Puchałach koło Raszyna, duża woda i dużo ryb.

#3 Killerek 27

Killerek 27

Weteran

• Members
  • 203 postów

Napisano 13 July 2008 - 06:00 PM

mam pytanie o ten zbiornik. Jakie opłaty itp , w wykazie wód PZW nie znalazłem
Komendant Grupy Terenowej SSR koła nr 32 Warszawa

#4 dany21

dany21

Wędkarz

• Members
  • 23 postów

Napisano 15 July 2008 - 02:04 PM

CYTAT(Killerek 27 @ nie, 13 lip 2008 - 21:00) Wyświetl post
mam pytanie o ten zbiornik. Jakie opłaty itp , w wykazie wód PZW nie znalazłem

ten zbiornik nie należy do PZW, nie ma tam też żadnych opłat, poprostu jedziesz i łowisz

#5 terrormachine

terrormachine

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 15 July 2008 - 02:56 PM

Jakie gatunki można tam złowić i jaka metoda jest najlepsza jeśli można zapytać?

#6 dany21

dany21

Wędkarz

• Members
  • 23 postów

Napisano 16 July 2008 - 02:11 PM

Pływa tam wiekszość gatunków ryb, najwiecej jest płoci, wzdręgi, leszcza, sandacza i okonia. Najlepsza jest gruntówka bo jest tam dosyć głeboko od 5 nawet do 30 metrów.

#7 terrormachine

terrormachine

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 16 July 2008 - 02:41 PM

Wielkie dzięki, postaram się przetestować to miejsce w najbliższy weekend.

#8 terrormachine

terrormachine

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 18 July 2008 - 10:46 AM

Dziś atakuje to łowisko ze spinerem, wczoraj wieczorem byłem nad Wisłą w okolicach mostu siekierkowskiego, i ogólnie padaka, zahaczyłem Krąpia i pod nogami przepłynął mi wielki bóbr a nastawiałem się na sandacze... icon_evil.gif

#9 ATIQUE

ATIQUE

Wędkarz

• Members
  • 69 postów

Napisano 02 November 2008 - 06:00 PM

CYTAT(dany21 @ śro, 16 lip 2008 - 18:11) Wyświetl post
Pływa tam wiekszość gatunków ryb, najwiecej jest płoci, wzdręgi, leszcza, sandacza i okonia. Najlepsza jest gruntówka bo jest tam dosyć głeboko od 5 nawet do 30 metrów.

Hmm... słyszałem coś wręcz przeciwnego - że KIEDYŚ tam było sporo ryb a obecnie studnia. Sam byłem raz ze spinem i mimo że obszedłem dookoła to nic mi się nie uwiesiło. Widziałem też gościa z żywcówką - też bez efektów. Moich 2 kumpli z którymi byłem też nic nie złowili (oni byli tam drugi raz - za pierwszym też nic). Więc jak tam szukać tych ryb?? chyba siecią, lub z łódki...

#10 kadarek1

kadarek1

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 14 November 2008 - 08:16 PM

Jest trochę dalej niż 100 km, ale warto przyjechać. Solec nad Wisłą leży 30 km od Kazimierza w górę Wisły. Łowiska różnorodne i sporo gatunków ryb. Wody PZW. Zajrzyj na stronę www.pzwsolec.lua.pl. Pozdrawiam.

#11 Mike Joke

Mike Joke

Weteran

• Members
  • 117 postów

Napisano 19 June 2009 - 08:05 PM

Byłem dziś na żwirowni w Puchałach. Łapałem krótko i na chleb, płotki brały jak głupie! Tyle że małe :/ Jest ich tam sporo z tego co zauważyłem. Jutro też planuję połowić ale na pęczak i kukurydze - zobaczymy co będzie. Co do innych ryb, to nie wiem. Sadząc po rozmiarach żwirowni i głębokości i opowieściach icon_wink.gif może tam pływać sporo gatunków...

#12 marVin

marVin

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 24 June 2009 - 01:34 PM

Czyli Panowie polecacie tą żwirownię? Bo też szukam czegoś ciekawego na noc. Pytanie jeszcze czy jest tam jakoś w miarę bezpiecznie bo samemu na noc wolałbym nie mieć przygód nie związanych z wędkarstwem icon_smile.gif

A może coś zaproponujecie właśnie w poblizu bo ja jeżdzę póki co tylko nad Wisłę do Góry Kalwarii, nad Zegrze i nad Narew ale nic się nie dzieje a chętnie bym pojechał w jakieś nowe ciche i ustronne miejsce pod namiocik. Podzielcie się Panowie fajnymi miejscóweczkami.

Użytkownik marVin edytował ten post 24 June 2009 - 02:11 PM

#13 Ajt

Ajt

Wędkarz

• Members
  • 31 postów

Napisano 24 June 2009 - 07:55 PM

Kolego przesyłam link na temat żwirowni w Puchałach
www.splawik.com.pl/index.php?showtopic=20222&hl=pucha%B3y

Jeśli chcesz odpocząć pod namiotem a posiadasz kartę PZW jest wiele ciekawszych łowisk niż żwirownia.
Zalew Zegrzyński, Narew, Wisła w górę i w dół warszawy.

Pozdrawiam
[Ajt]

#14 Edmanetka

Edmanetka

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 25 June 2009 - 01:05 PM

To zależy na co łowisz. Ja np. na spina jadę nad Radomke (od ujścia do Wisły, spin w rękę i heja brzegiem w poszukiwaniu dorodnych kleni, szczupłych itp - Na feederka też daje radę jak znajdziesz fajna miejscówkę. Ja jestem raczej miłośnikiem odkrywania nowych miejsc i robie sporo km wzdłuż brzegu - przyjemne z pożytecznym. Biorę też aparat foto, więc zawsze można w razie braku brań fajne fotki zrobić). Lubie też Bzurę, która niedawno odkryłem - zajefajna rzeka. Są niezłe miejsca na feedera i na drapieżniki. Mozna jechac nad Wisełkę - nad ujście Radomki, Pilicy albo do Ryczywołu ale tam to padaka w wakacje - mnóstwo chamów i znalezienie miejsca w weekend nie jest proste. Jesienią lubię Magnuszew i wieś Latków ze spinem na szczupłego. Wtedy nie ma tam ludzi. Szkoda tylko że chamy kłusują tam sznurami z hakami icon_evil.gif icon_evil.gif . Juz kilka razy k..om ściągałem i zabierałem icon_mrgreen.gif .

#15 rafal83

rafal83

Weteran

• Members
  • 177 postów

Napisano 26 June 2009 - 10:55 PM

CYTAT(marVin @ śro, 24 cze 2009 - 14:34) Wyświetl post
Czyli Panowie polecacie tą żwirownię? Bo też szukam czegoś ciekawego na noc. Pytanie jeszcze czy jest tam jakoś w miarę bezpiecznie bo samemu na noc wolałbym nie mieć przygód nie związanych z wędkarstwem icon_smile.gif

A może coś zaproponujecie właśnie w poblizu bo ja jeżdzę póki co tylko nad Wisłę do Góry Kalwarii, nad Zegrze i nad Narew ale nic się nie dzieje a chętnie bym pojechał w jakieś nowe ciche i ustronne miejsce pod namiocik. Podzielcie się Panowie fajnymi miejscóweczkami.

Żwirownia w Puchałach?
Sam byłem 2 razy - wyniki na prawdę mizerne. Znajomi też bywali kilkakrotnie - nic wartego uwagi.
Do tego minusem jest to, że jest to "średnio bezpieczna" okolica(uwierz mi na słowo icon_wink.gif ).
Ale jak szukasz czegoś w mojej okolicy(Pruszków) to polecam Ci dwa dość ciekawe miejsca:

zalew w Komorowie - zbiornik PZW(sam ostatnio nie byłem ale słyszałem, że jest coraz lepiej - podobno nawet karpiarze się tam "rozbijają" icon_biggrin.gif)

staw w Pęcicach(praktycznie niczyj) - polecam bo nie dość, że w odległości z 5km od Alej Jerozolimskich(z 15km od centrum wawy) to cały czas robi wrażenie w miarę "dzikiego". Jeśli chodzi o rybki to trafiłem tam ostatnio dwa piękne karasie(1,3kg i 1,5kg), widuję czasem towarzystwo latające za szczupłym(ale radzę uważać - ciężka woda), a ostatniej zimy właściciel sklepu wędkarskiego przy żelaznej(w wawie) trafił tam spod lodu karpika - 13kg(na szczęście się już tam nie pojawia po tym połowie - powiększanie przerębla i "podbieranie" karpia osęką - w Pruszkowie ma już "wilczy bilet" icon_biggrin.gif).

#16 Edmanetka

Edmanetka

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 27 June 2009 - 08:55 PM

CYTAT(rafal83 @ sob, 27 cze 2009 - 01:55) Wyświetl post
Żwirownia w Puchałach?
Sam byłem 2 razy - wyniki na prawdę mizerne. Znajomi też bywali kilkakrotnie - nic wartego uwagi.
Do tego minusem jest to, że jest to "średnio bezpieczna" okolica(uwierz mi na słowo icon_wink.gif ).
Ale jak szukasz czegoś w mojej okolicy(Pruszków) to polecam Ci dwa dość ciekawe miejsca:

zalew w Komorowie - zbiornik PZW(sam ostatnio nie byłem ale słyszałem, że jest coraz lepiej - podobno nawet karpiarze się tam "rozbijają" icon_biggrin.gif)

staw w Pęcicach(praktycznie niczyj) - polecam bo nie dość, że w odległości z 5km od Alej Jerozolimskich(z 15km od centrum wawy) to cały czas robi wrażenie w miarę "dzikiego". Jeśli chodzi o rybki to trafiłem tam ostatnio dwa piękne karasie(1,3kg i 1,5kg), widuję czasem towarzystwo latające za szczupłym(ale radzę uważać - ciężka woda), a ostatniej zimy właściciel sklepu wędkarskiego przy żelaznej(w wawie) trafił tam spod lodu karpika - 13kg(na szczęście się już tam nie pojawia po tym połowie - powiększanie przerębla i "podbieranie" karpia osęką - w Pruszkowie ma już "wilczy bilet" icon_biggrin.gif).

Heh Kolego zawsze się zastanawialem czy na tym stawie w Pęcicach można łowić - czesto go mijam jak jadę z Ożarowa do Janek. Mam w sumie dośc blisko - z 10-15 min z Ożarowa . Musze sie w takim razie tam wybrać. Ostatnio marzy mi się tak posiedziec ze splawikiem, bo ostatnimi czasy tylko feeder albo spin.

#17 rafal83

rafal83

Weteran

• Members
  • 177 postów

Napisano 29 June 2009 - 10:40 PM

CYTAT(Edmanetka @ sob, 27 cze 2009 - 21:55) Wyświetl post
Heh Kolego zawsze się zastanawialem czy na tym stawie w Pęcicach można łowić - czesto go mijam jak jadę z Ożarowa do Janek. Mam w sumie dośc blisko - z 10-15 min z Ożarowa . Musze sie w takim razie tam wybrać. Ostatnio marzy mi się tak posiedziec ze splawikiem, bo ostatnimi czasy tylko feeder albo spin.

Tylko nie pomyl tego stawu(ten, o którym mówię jest po prawej stronie jadąc od Pruszkowa) z tymi po drugiej stronie, ciągnącymi się niemal od Pruszkowa bo tam akurat jest hodowla karpia icon_biggrin.gif.

#18 Edmanetka

Edmanetka

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 30 June 2009 - 09:03 AM

CYTAT(rafal83 @ wto, 30 cze 2009 - 01:40) Wyświetl post
Tylko nie pomyl tego stawu(ten, o którym mówię jest po prawej stronie jadąc od Pruszkowa) z tymi po drugiej stronie, ciągnącymi się niemal od Pruszkowa bo tam akurat jest hodowla karpia icon_biggrin.gif.

Ech to wiem - sprawdziłem juz na mapie zumi na sat. Sluchaj a nie wiesz co to za woda - widac ją też na mapie zumi - jadąc z Ożarowa do Pruszkowa ul. Duchnicką dojeżdża się do takiego ostrego zakrętu w prawo, a w lewo odbija w pola taka droga gruntowa, ostatnio naprawiana bo po deszczach nieprzejezdna - chyba Żbikowska. Na mapce nazywa się ta woda Glinianki Hosera.

P.S. Swoją drogą wzbudziłbym chyba konsternację rozkładając się ze sprzętem na tych stawach hodowlanych icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Użytkownik Edmanetka edytował ten post 30 June 2009 - 09:18 AM

#19 rafal83

rafal83

Weteran

• Members
  • 177 postów

Napisano 01 July 2009 - 01:17 AM

http://www.pruszkowa...azowsze,53.html
Tutaj masz kilka fotek tego miejsca.
Więc po kolei(niestety za dużo nie wiem). To są tzw. "glinki żbikowskie"(znajdują się w dzielnicy żbików).
Pamiętam tę wodę od dzieciaka(ale wtedy nie wędkowałem) - w sezonie letnim przynajmniej słoneczne dni - mnóstwo kąpiących się ludzi(mimo, że woda ma mnóstwo "studni" po 10-12m), stąd o spokojnym wędkowaniu można zapomnieć. Ja nie wędkowałem tam nigdy ale słyszałem, że pływał tam obok dorodnego karasia czy płotki również lin czy szczupak(ale są to jedynie zasłyszane historie). Kilka osób opowiadało mi nawet o "legendarnych sumach", które podobno można tam namierzyć.
Woda na 99% należy do PZW, ale jak jest teraz z rybostanem, etc. to niestety nic nie pomogę.

P.S. Raczej odpuść miejsce jeśli chodzi o "nocne zasiadki" - Żbików to najniebezpieczniejsza dzielnica Pruszkowa.

#20 Edmanetka

Edmanetka

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 01 July 2009 - 07:31 AM

CYTAT(rafal83 @ śro, 01 lip 2009 - 04:17) Wyświetl post
http://www.pruszkowa...azowsze,53.html
Tutaj masz kilka fotek tego miejsca.
Więc po kolei(niestety za dużo nie wiem). To są tzw. "glinki żbikowskie"(znajdują się w dzielnicy żbików).
Pamiętam tę wodę od dzieciaka(ale wtedy nie wędkowałem) - w sezonie letnim przynajmniej słoneczne dni - mnóstwo kąpiących się ludzi(mimo, że woda ma mnóstwo "studni" po 10-12m), stąd o spokojnym wędkowaniu można zapomnieć. Ja nie wędkowałem tam nigdy ale słyszałem, że pływał tam obok dorodnego karasia czy płotki również lin czy szczupak(ale są to jedynie zasłyszane historie). Kilka osób opowiadało mi nawet o "legendarnych sumach", które podobno można tam namierzyć.
Woda na 99% należy do PZW, ale jak jest teraz z rybostanem, etc. to niestety nic nie pomogę.

P.S. Raczej odpuść miejsce jeśli chodzi o "nocne zasiadki" - Żbików to najniebezpieczniejsza dzielnica Pruszkowa.

Dzięki za takie info. W takim razie je sobie odpuszczę. W weekend jak pogoda nie popsuje planów jadę chyba nad Bzurę. Jeśli nie byłeś - polecam. Aaa w sumie jest jeszcze fjan amiejscówka w Mniszewie - jak jedziesz z Wawki przez Górę Kalwarię na Warkę, mijasz most na Pilicy i zaraz za nim zaczyna się wieś Mniszew. Po lewo za domkami jest starorzecze Pilicy - bardzo urokliwe i ciekawe miejsce - i sa ryby. Jesli za mostem zjedziesz w prawo w pola, tam jest trochę polnych dróg i dojedziesz do innych starorzeczy mniej "cywilizowanych" - ja kocham takie miejscówki.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium