IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

33 Stron V  « < 21 22 23 24 25 > »   
Closed TopicStart new topic
> Kutry W Okolicy Kołobrzegu
marek/żagań
post pon, 11 cze 2012 - 10:23
Post #441

Weteran
Grupa: Members
Nr użytkownika: 44,014

CYTAT(sułtan @ nie, 10 cze 2012 - 16:58) *
Jak się nie wyplywa to się nic nie pisze ,marek może bym się z tobą wybrał na kuter ,mieszkam parę kilometrów od ciebie.

Kolego - mój login to imię/miasto po to , abyś mógł z taką propozycją wyjść icon_mrgreen.gif .
Będę coś planować po 20-ym czerwca .
To tyle na forum - reszta na priv icon_wink.gif

--------------------
NIE PYTAJ NA CO ŁOWIĘ - BO JA ZAWSZE NA KOLACJĘ .
Profile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
sułtan
post pon, 11 cze 2012 - 11:02
Post #442

Wędkarz
Nr użytkownika: 40,870

Jak będziesz jechał i miał miejsce to może się z tobą wybiorę.
Profile CardPM
+Quote Post
marek/żagań
post wto, 12 cze 2012 - 22:55
Post #443

Weteran

Wstawiam w swoim icon_wink.gif temacie = lepiej TU posiedzieć icon_evil.gif niż patrzeć na ten dramat z Rosją . Czesi przegrali , ale w jakimś ambitnym stylu i dla nich piłka nie była KWADRATOWA , potrafili podać z 1-szej celnie i choć wysoko przegrali to w jakimś ambitnym stylu , Jest 5-ta min II połowy gdy to piszę i idę na ogród z drinem , bo mnie szlag trafi icon_cry.gif

--------------------
Profile CardPM
+Quote Post
mic37
post wto, 12 cze 2012 - 23:50
Post #444

Wędkarz
Nr użytkownika: 39,989

CYTAT(marek/żagań @ wto, 12 cze 2012 - 23:55) *
Wstawiam w swoim icon_wink.gif temacie = lepiej TU posiedzieć icon_evil.gif niż patrzeć na ten dramat z Rosją . Czesi przegrali , ale w jakimś ambitnym stylu i dla nich piłka nie była KWADRATOWA , potrafili podać z 1-szej celnie i choć wysoko przegrali to w jakimś ambitnym stylu , Jest 5-ta min II połowy gdy to piszę i idę na ogród z drinem , bo mnie szlag trafi icon_cry.gif

To se chłopaki pokopali piłkę na EURO. A miało być tak pięknie...
Profile CardPM
+Quote Post
Krzychu2711
post śro, 13 cze 2012 - 01:25
Post #445

Weteran
Nr użytkownika: 39,745

CYTAT(mic37 @ śro, 13 cze 2012 - 00:50) *
To se chłopaki pokopali piłkę na EURO. A miało być tak pięknie...

Zobaczysz mic37 że będzie pięknie. Dadzą radę Czechom:) Jak panowie w Kołobrzegu z pomuchlem????
Profile CardPM
+Quote Post
mariuszgd1
post śro, 13 cze 2012 - 06:24
Post #446

Weteran
Nr użytkownika: 7,728

CYTAT(Krzychu2711 @ śro, 13 cze 2012 - 02:25) *
Zobaczysz mic37 że będzie pięknie. Dadzą radę Czechom:) Jak panowie w Kołobrzegu z pomuchlem????

Panowie napiszcie czy w kolobrzegu plywaja jakies motorowki jesli tak to dajcie jakis namiar DZIEKI
Profile CardPM
+Quote Post
rafraf_72
post śro, 13 cze 2012 - 23:03
Post #447

Początkujący
Nr użytkownika: 44,408

cze chłopaki!
widze żeście niezle objechali DROMONA. No cóż, moim zdaniem trochę przesadzona ta krytyka i żale, że rybek żeście nie połapali. A mnie się udało! byłem już dwa razy na Dromonie w Kołobrzegu, wcześniej trochę Darłowo próbowałem ale szału nie było.
Wygoda łowienie ryb - pierwszorzędna, tyle miejsca i dodatkowo nic nie buja, bo jednostka stabilna - a to przecież najważniejsze i o to chyba w wędkowaniu chodzi. Jedzenie - jak wszędzie - szybki katering puszkowy. tak na marginesie - wszedzie dają to samo tylko tego koledzy nie widzicie, bo w wiekszości kuchnia jest poza zasięgiem wzroku:-) ale może się czepiam.
co ciekawe na tych 2 rejsach był inny szyper. z wielkim szacunem dla szypra z drugiego mojego rejsu, bo koleś miał ciśnienie żebyśmy dużo nałapali, i tak też było. cała ekipa zadowolona. w lipcu wybieramy się znowu!
pozdro i do boju Polsko!!!!
Profile CardPM
+Quote Post
laczek
post czw, 14 cze 2012 - 09:10
Post #448

Wędkarz
Nr użytkownika: 33,790

CYTAT(marek/żagań @ wto, 12 cze 2012 - 23:55) *

I dobrze że wyszedłeś bo się chłopaki wzięły za grę .icon_smile.gif
Profile CardPM
+Quote Post
DORSZOWIEC
post czw, 14 cze 2012 - 11:03
Post #449

Weteran
Nr użytkownika: 40,003

CYTAT(rafraf_72 @ czw, 14 cze 2012 - 00:03) *
cze chłopaki!
widze żeście niezle objechali DROMONA. No cóż, moim zdaniem trochę przesadzona ta krytyka i żale, że rybek żeście nie połapali. A mnie się udało! byłem już dwa razy na Dromonie w Kołobrzegu, wcześniej trochę Darłowo próbowałem ale szału nie było.
Wygoda łowienie ryb - pierwszorzędna, tyle miejsca i dodatkowo nic nie buja, bo jednostka stabilna - a to przecież najważniejsze i o to chyba w wędkowaniu chodzi. Jedzenie - jak wszędzie - szybki katering puszkowy. tak na marginesie - wszedzie dają to samo tylko tego koledzy nie widzicie, bo w wiekszości kuchnia jest poza zasięgiem wzroku:-) ale może się czepiam.
co ciekawe na tych 2 rejsach był inny szyper. z wielkim szacunem dla szypra z drugiego mojego rejsu, bo koleś miał ciśnienie żebyśmy dużo nałapali, i tak też było. cała ekipa zadowolona. w lipcu wybieramy się znowu!
pozdro i do boju Polsko!!!!

no nie do końca objechali... widzisz też słyszeliśmy od ludzi którzy wcześniej wypływali Dromonem że to super łajba i faktycznie pod wzgledem socjalno-bytowym jest super icon_smile.gif że nie połowiliśmy na niej to oczywiście tylko i wyłacznie zasługa szypra.Z tego co słyszałem jak wypływa młodszy można się nałowić gdy płynie starszy jest problem...Chłopaki którzy w tym feralnym dniu byli i chcieli połowić stwierdzili, że szyper nie umiał napłynąć, a kilku z nich znam osobiście i wiem, że często wypływają prywatnie na dorsze więc "jakieś" tam doświadczenie mają. Zresztą kutry które łowiły w pobliżu naprawdę połowiły dużo dużo więcej, więc coś w tym jest.
Ten post edytował DORSZOWIEC czw, 14 cze 2012 - 11:05
Profile CardPM
+Quote Post
sułtan
post czw, 14 cze 2012 - 15:18
Post #450

Wędkarz
Nr użytkownika: 40,870

Catering puszkowy? wypłyń raz Pelicanem to zobaczysz jak wygląda prawdziwy catering ,wiem bo byłem ,rewelacja,a ryby ,tak jak wszędzie jak napłynie to nałapiesz a nie raz schodzą z kutra i limitu nie mają ale socjal zawsze jest super.
Profile CardPM
+Quote Post
rafraf_72
post czw, 14 cze 2012 - 21:17
Post #451

Początkujący
Nr użytkownika: 44,408

się rozumie!!chciałem tylko podzielić się swoimi wrażeniami, które były akurat dobre.
a teraz w sobotę spinamy się i trzymamy kciuki za naszych!!!!!
Profile CardPM
+Quote Post
marek/żagań
post pią, 29 cze 2012 - 15:55
Post #452

Weteran

Wrzucę parę słów , bo temat Kołobrzeg spadnie z 1-szej strony forum icon_redface.gif .
Myślę sobie - sprawdzę czy aby temat się nie zablokował i nie wchodzą posty od kolegów , którzy przez
ostatnie 15 dni byli na połowach w Kołobrzegu . Port nie jest zamknięty - dzwoniłem na wszelki wypadek
do armatora icon_wink.gif .
Mi 2 terminy ostatnio upadły , ale w następnym tyg to już nie wytrzymam icon_razz.gif .

--------------------
Profile CardPM
+Quote Post
kubek
post pią, 29 cze 2012 - 17:16
Post #453

Wędkarz
Nr użytkownika: 35,699

ostatni, tj. około tydzień temu rejs, zaliczyli moi kompani, ryb była znikoma ilość tak jak na innych kutrach, dodatkowo mase dorszy było zakażonych, wyniki u najwytrawniejszych łowców były od 3 sztuk do naciąganego limitu*2. czapę zgarnął dorsz 2 kg, reszta to bolki, wyciągane na trzecich kamieniach...
Profile CardPM
+Quote Post
marek/żagań
post pią, 29 cze 2012 - 17:33
Post #454

Weteran

CYTAT(kubek @ pią, 29 cze 2012 - 16:16) *
ostatni, tj. około tydzień temu rejs, zaliczyli moi kompani, ryb była znikoma ilość tak jak na innych kutrach, dodatkowo mase dorszy było zakażonych, wyniki u najwytrawniejszych łowców były od 3 sztuk do naciąganego limitu*2. czapę zgarnął dorsz 2 kg, reszta to bolki, wyciągane na trzecich kamieniach...

Możesz uzupełnić wpis o kilka danych - rejs 12 czy 15 godz i jeśli to możliwe na jakiej jednostce icon_wink.gif .

--------------------
Profile CardPM
+Quote Post
kubek
post sob, 30 cze 2012 - 10:18
Post #455

Wędkarz
Nr użytkownika: 35,699

rejs trwał 12 godzin, kuter "Perseusz", pływam tam od lat, ale wyniki nie są niestety wynikiem zlej pracy szypra, tylko tym co się ostatnio stało w Kołobrzegu, i nie chodzi mi o plamy na dorszach, ale o konkretny brak ryb...

z racji tego, że do Kołobrzegu mam tylko 200 km z Gorzowa, to szczerze żałuję tak kiepskiej sytuacji, bo jesteśmy zmuszeni pływać z Władka, a tam już 400 km. Ale czego nie robi się dla morskiej przygody.

ps. życzę wytrwałości i cierpliwości kolegom pływającym z kołobrzeskiego portu icon_wink.gif
Profile CardPM
+Quote Post
marek/żagań
post pon, 02 lip 2012 - 12:17
Post #456

Weteran

CYTAT(kubek @ sob, 30 cze 2012 - 09:18) *
rejs trwał 12 godzin, kuter "Perseusz", pływam tam od lat, ale wyniki nie są niestety wynikiem zlej pracy szypra, tylko tym co się ostatnio stało w Kołobrzegu, i nie chodzi mi o plamy na dorszach, ale o konkretny brak ryb...

z racji tego, że do Kołobrzegu mam tylko 200 km z Gorzowa, to szczerze żałuję tak kiepskiej sytuacji, bo jesteśmy zmuszeni pływać z Władka, a tam już 400 km. Ale czego nie robi się dla morskiej przygody.

ps. życzę wytrwałości i cierpliwości kolegom pływającym z kołobrzeskiego portu icon_wink.gif

Dzięki za info . Ten kuter ma opinię ok i takie wyniki tylko potwierdzają niepokojącą sytuację w rejonie
Kołobrzegu . Też mam wieści , że ok 2 tyg temu 10 chłopa było na rejsie ( szczerze nie wiem na ile godz i na jakim kutrze - to wiadomość z 2-ej ręki ) i wrócili z 6 szt razem na całą ekipę . icon_cry.gif
Miałem coś wykręcić na ten tydz , ale chyba nie dam rady - może na następny , bo chciałbym to wszystko
potwierdzić na własnej skórze icon_mrgreen.gif . Gdy pod koniec maja byłem na swoim najlepszym od lat rejsie to też wieści z innych wypadów nie były różowe , a jednak się dało icon_wink.gif . Jak się zaweznę i sytuacja się powtórzy to może wysnuję jakąś teorię icon_redface.gif .

--------------------
Profile CardPM
+Quote Post
mic37
post wto, 10 lip 2012 - 20:42
Post #457

Wędkarz

No i koniec urlopu. Powrót do rzeczywistości. I jak było? Były dwa rejsy. Pierwszy 28.06. z Dźwirzyna na Nerea Uno. W sumie na ślepo, podczas spaceru po porcie wieczorem załapałem się na następny dzień. Zbiórka o 4.00 i ruszamy. I niespodzianka- jeden silnik nie odpalił. Ruszamy na jednym silniku żółwim tempem oddalamy się od brzegu. Prędkość jaka widziałem na zegarach to max 4,8węzła. icon_mad.gif Droga na łowisko trwała w nieskończoność. W końcu na pierwszych kamieniach sygnał i zaczynamy wędkować... i tylko wędkować a nie łapać ryby. Bujaliśmy się tak bez efektów parę godzin. W sumie na 10 wędkarzy było może z 6-7 dorszy i jedna belona. Głębokości od 16-26metrów. Później szyper dostał cynk od Patrolli ll że trafił na małe stadko. Ale zanim do niego podpłynęliśmy to chyba już porządnie to wytrzebili. Kręciliśmy się tam już do końca. Efekt końcowy od 0-max 1 limit. Co mnie najbardziej śmieszyło to okrzyki szypra jak widział wygiętą wędkę. Krzyczał na całe gardło RYYYBAAA, żeby wszyscy widzieli że ktoś coś ciągnie, a może sam był tym zdziwiony? Podsumowując- porażka. Za 150 zł zafundowałem sobie 10-cio godzinny rejsik turystyczny podziwiając piękne polskie wybrzeże na niesprawnym kutrze. Zszedłem na ląd cudownie opalony słońcem z ogoloną głową icon_biggrin.gif .Drugi rejs opiszę poźniej.Pozdrawiam.
Profile CardPM
+Quote Post
tytto62
post wto, 10 lip 2012 - 22:08
Post #458

Wędkarz
Nr użytkownika: 43,443

Witam
Po prawie dwóch miesiącach przerwy wybrałem się na dorsze.
W ostatnią niedzielę tj,08 lipca byłem na rejsie 12-to godzinnym z Kołobrzegu.
Pogoda super wakacyjna a ryby.......no cóż ja złapałem 12 dorszy wymiarowych ,największy słabe 2 kilo.
Reszta wyników od 3 sztuk do limitx4,5.....
Czy były ryby ???.....sami to musicie ocenić.
Łowiliśmy na 3 kamieniach ,głębokość 32-35m
Zdecydowana większość ryb była podczepiona,szarpaki wyciągali najwięcej ryb.
Pozdrawiam
Profile CardPM
+Quote Post
mariuszgd1
post czw, 12 lip 2012 - 16:23
Post #459

Weteran
Nr użytkownika: 7,728

CYTAT(tytto62 @ wto, 10 lip 2012 - 23:08) *
Witam
Po prawie dwóch miesiącach przerwy wybrałem się na dorsze.
W ostatnią niedzielę tj,08 lipca byłem na rejsie 12-to godzinnym z Kołobrzegu.
Pogoda super wakacyjna a ryby.......no cóż ja złapałem 12 dorszy wymiarowych ,największy słabe 2 kilo.
Reszta wyników od 3 sztuk do limitx4,5.....
Czy były ryby ???.....sami to musicie ocenić.
Łowiliśmy na 3 kamieniach ,głębokość 32-35m
Zdecydowana większość ryb była podczepiona,szarpaki wyciągali najwięcej ryb.
Pozdrawiam

Witam kolego mógłbyś napisać na jakiej jednostce byłeś Pozdro
Profile CardPM
+Quote Post
mic37
post czw, 12 lip 2012 - 20:38
Post #460

Wędkarz

Mój drugi urlopowy rejsik był 04.07 dzień przed wyjazdem do domu icon_evil.gif . Przed 6.00 melduję się na pokładzie Merlina One. Szyper zastanawiał się w którą stronę ruszyć i gdzie ONE mogą być. Decyzja -płyniemy na wschód. Po wyjściu z portu czuć prędkość tej jednostki - ponad 2 razy szybciej niz jednostka którą płynąłem tydzień wcześniej. Po prawie godzinie pierwsze napłynięcie- bez rewelacji. Ruszamy dalej i później jest już lepiej. Pojawiają się pierwsze dorsze. Cały dzień krążymy na wschodzie gdzieś na wysokości pomiędzy Ustroniem a Gąskami. Ekipa na kutrze (wędkarze i załoga) wymarzona- z humorem, TRZEŹWA i co najważniejsze-rozsądna- wszystkie niewymiarki wracały do morza. Wyniki na koniec od x1 do...było dobrze. U mnie x2 , a mogło być lepiej lecz trafiały się "chore" i wolałem jednak je wypuszczać. Teraz trzeba chyba czekać do września, chociaż może coś się prędzej wykręci icon_biggrin.gif
Profile CardPM
+Quote Post
4 Najlepsze fotki tego tygodnia
tn_gallery_4134_745_477449.jpg

33 Stron V  « < 21 22 23 24 25 > » 
Closed TopicStart new topic
6 Użytkowników czyta ten temat (6 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Polecamy
Sklep zoologiczny
Akwarystyka forum
Krewetki - forum
Reklama

ZPW WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 sierpień 2014 - 10:05

informacje o cookies