IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Pora Na Okonia
bartoszc322
post pon, 17 mar 2008 - 22:20
Post #1

Wędkarz
Grupa: Members
Nr użytkownika: 7,909

witam mam pytanko w szczególności do "starych" wędkarzy:)( w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Kiedy jest najlepsza pora na okonia? Rano?wieczór? słonecznie? deszczowo? wietrznie? zimno?
Może wiecie coś na ten temat? Jesli tak prosze o kilka wskazówek, kiedy najlepeij biorą:)

POZDRAWIAM icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
Profile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kozielek
post pon, 17 mar 2008 - 23:40
Post #2

Wędkarz
Nr użytkownika: 5,631

dolaczam sie do pytania gdyz chcialem sie wybrac na okonia na Bystrzyce w czwartek ale chyba w taka pogode nie ma sensu..:/
Profile CardPM
+Quote Post
Greg #2#
post wto, 18 mar 2008 - 00:14
Post #3

Szajbus
Nr użytkownika: 4,134

Najlepszy jest swit i wieczór czasem juz od 17 zaczynaja grysc.Pogoda najlepiej słonecznie z lekkim wietrzykiem.Po deszczu lubia brac icon_smile.gif

--------------------
... Sama Wedka Wedkarzem Nie Czyni...
Profile CardPM
+Quote Post
Astarot
post wto, 18 mar 2008 - 00:54
Post #4

Weteran
Nr użytkownika: 6,006

Zgadzam sie z Gregiem, po deszczu okonie maja szał ciał.

--------------------
Życie jest zbyt smutne i szare ażeby nie szukac promieni słońca w postaci jaj, ot dla przykładu na tym forum.
Profile CardPM
+Quote Post
Paproszek
post wto, 18 mar 2008 - 07:38
Post #5

Wędkarz
Nr użytkownika: 7,722

Panowie nie zapominajmy o jesieni icon_wink.gif Troszke zimniej niz w lato ale pasiaste gryza dobrze.
Profile CardPM
+Quote Post
galant
post wto, 18 mar 2008 - 09:29
Post #6

Weteran
Nr użytkownika: 2,477

Witam. Zawsze wyruszam nad wodę jeszcze przed świtem. Od maja do lipca na łodzi jestem juz przed godziną 4 rano. Pierwsze godziny poswięcam szczubełkowi. Gdy słońce wyjdzie juz na dobre, zaczynam polowanie na okonia. Przeważnie eldorado zaczyna się przed godziną 8. Najlepszym braniom sprzyja delikatny wiaterek( tak jak piszą koleszki wyżej), oraz ciepłe słoneczko. Mój najlepszy okres połowu okonia trwa zazwyczaj od 20 maja do połowy sierpnia. Łowię wtedy do dwustu sztuk przez pare godzin. Wybieram zazwyczaj podwodne górki bogato porosnięte roslinnością. Zazwyczaj widać szalejącą drobnice na powierzchni i przyjemne dla ucha cmokanie icon_wink.gif Kilerami okoniowymi o tej porze roku są paprochy: motor oil, herbatka z pieprzem, seledyn i dynx. Łowienię kończę przeważnie około godziny 13, spieczony jak burak słńcem icon_wink.gif Od sierpnia przenoszę się w troche głębsze partie wody i zakładam nieco większe przynety (przeważnie małe kopytka w tych samych kolorach co paprochy). Pozdrawiam
Profile CardPM
+Quote Post
Kamil Z.
post wto, 18 mar 2008 - 12:53
Post #7

Szajbus
Grupa: Moderator
Nr użytkownika: 6,240

CYTAT(galant @ wto, 18 mar 2008 - 07:29) *
Witam. Zawsze wyruszam nad wodę jeszcze przed świtem. Od maja do lipca na łodzi jestem juz przed godziną 4 rano. Pierwsze godziny poswięcam szczubełkowi. Gdy słońce wyjdzie juz na dobre, zaczynam polowanie na okonia. Przeważnie eldorado zaczyna się przed godziną 8. Najlepszym braniom sprzyja delikatny wiaterek( tak jak piszą koleszki wyżej), oraz ciepłe słoneczko. Mój najlepszy okres połowu okonia trwa zazwyczaj od 20 maja do połowy sierpnia. Łowię wtedy do dwustu sztuk przez pare godzin. Wybieram zazwyczaj podwodne górki bogato porosnięte roslinnością. Zazwyczaj widać szalejącą drobnice na powierzchni i przyjemne dla ucha cmokanie icon_wink.gif Kilerami okoniowymi o tej porze roku są paprochy: motor oil, herbatka z pieprzem, seledyn i dynx. Łowienię kończę przeważnie około godziny 13, spieczony jak burak słńcem icon_wink.gif Od sierpnia przenoszę się w troche głębsze partie wody i zakładam nieco większe przynety (przeważnie małe kopytka w tych samych kolorach co paprochy). Pozdrawiam

ja moze oprocz tego dodam pore pozno popoludniowa wraz z zachodem slonca....po splynieciu okolo 13 mozna spokojnie zrobic sobie przerwe w najwiekszy skwar i zaatakowac znow pod wieczor icon_smile.gif okonia jak i rowniez szczupaczka....wraz z zachodzacym sloncem drapieznik podchodzi pod brzeg za drobnica...a spining wieczorno nocny jest bardzo uzekajacy a juz w miejscach np. przystani czy pomostow w wodzie czy innych "budowli" czy schronow dla ryb to juz prawdziwe eldorado icon_smile.gif

--------------------
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

Profile CardPM
+Quote Post
galant
post wto, 18 mar 2008 - 13:00
Post #8

Weteran

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ wto, 18 mar 2008 - 12:53) *
ja moze oprocz tego dodam pore pozno popoludniowa wraz z zachodem slonca....po splynieciu okolo 13 mozna spokojnie zrobic sobie przerwe w najwiekszy skwar i zaatakowac znow pod wieczor icon_smile.gif okonia jak i rowniez szczupaczka....wraz z zachodzacym sloncem drapieznik podchodzi pod brzeg za drobnica...a spining wieczorno nocny jest bardzo uzekajacy a juz w miejscach np. przystani czy pomostow w wodzie czy innych "budowli" czy schronow dla ryb to juz prawdziwe eldorado icon_smile.gif

Oj brakuje już tego cmokania, zasysania i przyginania szczytoweczki- achhhh icon_wink.gif
Profile CardPM
+Quote Post
Kamil Z.
post wto, 18 mar 2008 - 13:07
Post #9

Szajbus

CYTAT(galant @ wto, 18 mar 2008 - 11:00) *
Oj brakuje już tego cmokania, zasysania i przyginania szczytoweczki- achhhh icon_wink.gif

Ajjjjjjjj...to mi narobiles ochoty na polow garbatych icon_wink.gif .. i pozniej tych silnych, nerwowych szarpniec na drugim koncu zyleczki... i wylaniania sie grubego, nastroszonego pasiaka z wody....
nie no zaraz nie wytrzymam....a jeszcze na zajecia musze jechac icon_sad.gif
obije to sobie jeszcze!! icon_biggrin.gif

--------------------
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

Profile CardPM
+Quote Post
Astarot
post wto, 18 mar 2008 - 13:29
Post #10

Weteran

Galancik takie zasadnicze zapytanie, moze troche zbyt latwe ale dla mnie jest to tak trudne jak wymienienie wszystkich stanow USA, jak znajdujesz Wac Pan podwodne gorki bez mapy zbiornika?

--------------------
Życie jest zbyt smutne i szare ażeby nie szukac promieni słońca w postaci jaj, ot dla przykładu na tym forum.
Profile CardPM
+Quote Post
galant
post wto, 18 mar 2008 - 13:57
Post #11

Weteran

CYTAT(Astarot @ wto, 18 mar 2008 - 13:29) *
Galancik takie zasadnicze zapytanie, moze troche zbyt latwe ale dla mnie jest to tak trudne jak wymienienie wszystkich stanow USA, jak znajdujesz Wac Pan podwodne gorki bez mapy zbiornika?

Sonarek Astarocik, sonarek icon_wink.gif Ale w sumie teraz tak znam swoje wody, że juz bez sonara się obejdzie.

Pasiasty - niestety jeszcze trza poczekać, bo za oknem powrót zimy, dobrze że zimówek nie zmieniłem heh
Profile CardPM
+Quote Post
Kamil Z.
post wto, 18 mar 2008 - 14:14
Post #12

Szajbus

@ Astarot
a jeszcze slyszalem o patencie wyszukiwania wszelkich nierownosci na dnie...od miejscowych trzeba sie orientacyjnie dowiedziec gdzie i na jakiej glebokosci jest szczyt glowki....np jak woda ma glebokosc okolo 8m a szczyt np na 5m spuszcza sie kotwice na okolo 6m i plywa sie az sie zakotwiczy icon_wink.gif ... na duzym zbiorniku lub malenkiej gorce moze byc problem ale tak to da rade....
@Galant
slyszalem o tym powrocie zimy choc u mnie ciagle ladnie i nie widac zeby zanosilo sie na opady bialego puchu...choc straszne wichury sa... icon_sad.gif ....jesli przes swieta bedzie ladna, ustabilizowana pogada to licze ze na bajkale brania beda dobre icon_smile.gif a pozniej atakuje pasiaki icon_biggrin.gif

--------------------
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

Profile CardPM
+Quote Post
galant
post wto, 18 mar 2008 - 14:30
Post #13

Weteran

Poczytałem troche o Waszym spotkaniu, nie ukrywam że zazdroszcze heh, fajny wypad, dobre towarzycho, nastroje optymistyczne i oby rybki jeszcze chciały współpracować. Nie przesadzcie tylko ze złotym napojem icon_mrgreen.gif Szkoda że Mazury dzieli kawałek drogi. Pozdro i udanego wypadu

Sorki za offtop icon_wink.gif
Profile CardPM
+Quote Post
Kamil Z.
post wto, 18 mar 2008 - 14:52
Post #14

Szajbus

CYTAT(galant @ wto, 18 mar 2008 - 12:30) *
Poczytałem troche o Waszym spotkaniu, nie ukrywam że zazdroszcze heh, fajny wypad, dobre towarzycho, nastroje optymistyczne i oby rybki jeszcze chciały współpracować. Nie przesadzcie tylko ze złotym napojem icon_mrgreen.gif Szkoda że Mazury dzieli kawałek drogi. Pozdro i udanego wypadu

Sorki za offtop icon_wink.gif

hm...jesli spotkanie wypali to fajnie by bylo takie cos kontynuowac...ale juz w innych rejonach...a na mazury chetnie bym wyskoczyl. icon_biggrin.gif
jak zbierzecie jakas wieksza ekipe, najlepiej w wakacje icon_biggrin.gif
pozdro icon_wink.gif

--------------------
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

Profile CardPM
+Quote Post
RaYden
post wto, 18 mar 2008 - 16:01
Post #15

Weteran
Nr użytkownika: 7,851

zawsze kiedy ide na okonie to biora , nie ma roznicy czy slonce czy nie .............
Ten post edytował RaYden wto, 18 mar 2008 - 16:01

--------------------

Profile CardPM
+Quote Post
bartoszc322
post wto, 18 mar 2008 - 16:55
Post #16

Wędkarz
Nr użytkownika: 7,909

kurde byłem przez 3 dni z żedu na spininngu, oczywiscie na okonie, ale nic, zero kompletnie nic. Kupiłem wszystkie rodzaje paprochów (24szt) 2cm, wyprubowalem każdy i nic, pytalem sie innych wedkarzy gdzie ich szukać powiedzieli mi i tam pszedłem i też nic: icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif wiec mam pytanko? co źzle robie? jak trzeba krecic kołowrotkiem?szybko?wolno? z przerwami? możecie cos krotko opisać?
POZDRAWIAM
Profile CardPM
+Quote Post
Astarot
post wto, 18 mar 2008 - 17:19
Post #17

Weteran

Musisz wyczuc okonie w danym zbiorniku, mnie sie sprawdza bardzo wolne prowadzenie tuz nad dnem lub deczko szybko w pol toni z chwilowymi przerwami.

--------------------
Profile CardPM
+Quote Post
kaliber 44
post wto, 18 mar 2008 - 18:18
Post #18

Wędkarz
Nr użytkownika: 7,998

Moim zdaniem najlepiej biorą świtem kiedy jest mała mgiełka. icon_smile.gif
Profile CardPM
+Quote Post
Kamil Z.
post wto, 18 mar 2008 - 19:30
Post #19

Szajbus

CYTAT(bartoszc322 @ wto, 18 mar 2008 - 14:55) *
kurde byłem przez 3 dni z żedu na spininngu, oczywiscie na okonie, ale nic, zero kompletnie nic. Kupiłem wszystkie rodzaje paprochów (24szt) 2cm, wyprubowalem każdy i nic, pytalem sie innych wedkarzy gdzie ich szukać powiedzieli mi i tam pszedłem i też nic: icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif wiec mam pytanko? co źzle robie? jak trzeba krecic kołowrotkiem?szybko?wolno? z przerwami? możecie cos krotko opisać?
POZDRAWIAM

tak jak napisal Astarot...ryby maja w kazdym zbiorniku inne gusta a i te czesto ulegaja zmianie.....sproboj moze z opadu...najpierw powolnego, potem przy uzyciu ciezszych glowek...podrywaj przynety na rozne wysokosci, a takze po zarzuceniu najpierw opuszczaj przynete do dna i potem zwijaj....a przy kolejnych rzutach zaczynaj zwijac linke wczesniej...przeczesz wiele warstw wody..mozliwe ze okonie sa tylko w waskim pasie ogrzanej wody...ja pokombinowalbym rowniez z zapachami..no i jak nie gumki to moze cos co silniej dziala?? moze obrotoweczka lub woblerek??
pozdrawiam icon_wink.gif

--------------------
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

Profile CardPM
+Quote Post
Hiroszi
post nie, 23 mar 2008 - 20:27
Post #20

Weteran
Nr użytkownika: 6,191

Czy teraz w marcu jest jakaś szansa na złowienie okonia?, jeśli tak to jakich miejsc szukać ?

--------------------

Profile CardPM
+Quote Post
4 Najlepsze fotki tego tygodnia
tn_gallery_47627_1292_32322.jpg
tn_gallery_47627_1292_68762.jpg
tn_gallery_47627_1292_29133.jpg

3 Stron V   1 2 3 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Polecamy
Sklep zoologiczny
Akwarystyka forum
Krewetki - forum
Reklama

ZPW WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sobota, 01 listopad 2014 - 00:43

informacje o cookies