Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Żyłka Do Bolonki

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szymekx

Szymekx

Weteran

• Members
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Pływanie, pływanie, pływanie, siatkówka,wędkarstwo

Napisano 09 January 2008 - 05:11 PM

Dziś doszedł długo oczekiwany Shiamano Alivio 1000 FA. Ten kołowrotek przeznaczam do bolonki. Jaką żyłkę nawinąc na ten kołowrotek ? Będę łowił głównie na Sanie w średnim nurcie. Ryby to przede wszystkim świnka, kleń, leszcz, krąp, płoc, noi brzana. Jaka żyłka będzie najlepsza z ogólnodostępnych. Ponieważ mieszkam w małym mieście to proszę o popularne nazwy i firmy. Cena obojętna.

#2 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie, motoryzacja

Napisano 09 January 2008 - 05:49 PM

0.18 - 0.20 Strofta icon_wink.gif
.....::::: !! WODOM CZEŚĆ !! :::::.....

Piszę poprawnie po polsku

#3 Szymekx

Szymekx

Weteran

• Members
  • 146 postów

Napisano 09 January 2008 - 06:11 PM

Nie będzie za gruba.? ja myślałem o 0,16

#4 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie, motoryzacja

Napisano 09 January 2008 - 10:50 PM

W sumie racja icon_mrgreen.gif ale...
Zależy na jakie ryby się wybierasz. Jak chcesz jakieś mniejsze albo mało waleczne to faktycznie, 0.16 styknie. Ale jak siądzie coś poważnego to polecam 0.18 icon_wink.gif
.....::::: !! WODOM CZEŚĆ !! :::::.....

Piszę poprawnie po polsku

#5 karolthemaster

karolthemaster

Wędkarz

• Members
  • 62 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, piwo, szachy

Napisano 10 January 2008 - 10:19 AM

Jeśli chcesz wyholować brzanę to zapomnij o żyłce 0.16...

#6 maverick

maverick

Weteran

• Members
  • 741 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Muzyka, motocykle, Budownictwo,

Napisano 10 January 2008 - 10:38 PM

Jeśli chcesz użyć strofta na bolonkę to zapomnij. Potrzeba ci żyłki bardzo mało rozciągliwej a stroft jest rozciągliwy i nikt tego chyba nie zaprzeczy. Ja proponuje kupić żyłkę Żyłka Robinson Pro Match. Całkiem fajna żyłka za umiarkowaną cenę. Mało rozciągliwa i bez pamięci. Wiem bo sam takiej używam. Co do średnicy to całkowicie zgadzam się z kolegą arcio99 0.18 - 0.20 powinno być optymalnie.

#7 Szymekx

Szymekx

Weteran

• Members
  • 146 postów

Napisano 11 January 2008 - 05:41 PM

CYTAT(maverick @ pią, 11 sty 2008 - 01:38) Wyświetl post
Jeśli chcesz użyć strofta na bolonkę to zapomnij. Potrzeba ci żyłki bardzo mało rozciągliwej a stroft jest rozciągliwy i nikt tego chyba nie zaprzeczy. Ja proponuje kupić żyłkę Żyłka Robinson Pro Match. Całkiem fajna żyłka za umiarkowaną cenę. Mało rozciągliwa i bez pamięci. Wiem bo sam takiej używam. Co do średnicy to całkowicie zgadzam się z kolegą arcio99 0.18 - 0.20 powinno być optymalnie.

Raczej w moim mieście nie dostane żyłki strofta icon_razz.gif A tym bardziej Robinsona ;p Eh.. u mnie to przeważnie Konger Jaxon z żyłek albo jakieś tam Trabucco ktore raz kupiłem i nie chce miec z tym nic wspólnego ...

#8 maverick

maverick

Weteran

• Members
  • 741 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Muzyka, motocykle, Budownictwo,

Napisano 11 January 2008 - 07:34 PM

Zawsze można kupić przez internet. Ale na jedną szpulę żyłki to sie trochę nie opłaca i mogą ci wcisnąć starzyznę która do niczego sie nie nadaje. Jak masz tak słabe zaopatrzenie u siebie w sklepach wędkarskich to poszukaj żyłki przeznaczonej do metody odległościowej albo do Feeder-a. Takie typy żyłek powinny być mało rozciągliwe.
Pozdrawiam

#9 Szymekx

Szymekx

Weteran

• Members
  • 146 postów

Napisano 11 January 2008 - 10:12 PM

CYTAT(maverick @ pią, 11 sty 2008 - 22:34) Wyświetl post
Zawsze można kupić przez internet. Ale na jedną szpulę żyłki to sie trochę nie opłaca i mogą ci wcisnąć starzyznę która do niczego sie nie nadaje. Jak masz tak słabe zaopatrzenie u siebie w sklepach wędkarskich to poszukaj żyłki przeznaczonej do metody odległościowej albo do Feeder-a. Takie typy żyłek powinny być mało rozciągliwe.
Pozdrawiam

W poniedziałek obejde wszystkie sklepy i wypisze nazwy żyłek... Bo naprawde na tym sie nie znam. Ale teraz wątpie że mogą miec nowe żyłki wiec chyba nie bede ryzykował kupowania TERaz juz zaraz tylko poczekam do kwietnia...

#10 zargon

zargon

Wędkarz

• Members
  • 23 postów

Napisano 01 March 2010 - 05:00 PM

Witam
Przepraszam że odkopuje temat ale wydaje mi się ze nowy nie jest potrzebny.
Otóż, chciałbym załozyc zyłkę do bolonki i mam właśnie żyłkę feederową 0,18 (kolor czarny).
Nie znam się na zestawach bolońskich więc pytam się was drodzy forumowicze icon_biggrin.gif
Czy taka żyłka by przypasiła?
PIERDOL SZKOŁĘ... IDŹ NA RYBY!!!

#11 jacenty

jacenty

Wędkarz

• Members
  • 11 postów

Napisano 01 March 2010 - 08:57 PM

Ja osobiście do bolonki używam Win Lenza Madre Mavera oraz Smart Stone River Maver. Sprawdzają się bardzo dobrze, a bolonką łowię głównie na Sanie. Średnicę jakie stosuję to od 0.16 przy niżówce do 0.20 przy podniesionej i mętnej wodzie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium
@  Dinet : (26 August 2015 - 12:02 PM) ciekawy jestem jak zda egzamin jeden Shoutbox dla wszystkich grup wedkarskich, ale to czas pokaże
@  Dinet : (26 August 2015 - 11:59 AM) no pracy pewnie moc, ale efekt osiągniety :)