IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

17 Stron V  « < 7 8 9 10 11 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kołowrotki Morskie, Wszystko o morskich kręciołkach, modele, ceny, opinie...
tracjan
post wto, 12 sty 2010 - 22:22
Post #161

Szajbus
Grupa: Members
Nr użytkownika: 11,788

CYTAT(andrzej1959 @ wto, 12 sty 2010 - 19:56) *
Penn Slammer 560 z wolnym biegiem ,dotarł do mnie w zeszłym tygodniu .Na "sucho jest wszystko super. Tylko gdzie go wypróbować?Jest "made in China" ,no i z tego powodu to za bardzo nie jestem szczęśliwy.Kupiłem go na Allegro i co mogęteraz zrobić?,chba jedynie pojechać na ryby.Napiszcie proszę co sądzicie o tym zakupie.Pozdrawiam.

Po wyeliminowaniu wad tzw. wieku dzieciecego, ustaly narzekania wedkarzy na ten model- choc wyzej ceniony jest sterszy brat.
Made in China, no coz globalizacja zrobila swoje, jednak akurat w przypadku Penna przeniesienie produkcji do krajow "taniej Azji" nie zmienila w diamterlany sposob jakosci oferowanego sprzetu. Zreszta Penn rozwaza kolejne przesuniecie produkcji, ze wzgledu na wizerunek firmy.
Profile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dinet
post nie, 17 sty 2010 - 13:58
Post #162

Weteran
Nr użytkownika: 10,526

CYTAT(Dinet @ czw, 17 gru 2009 - 10:16) *
Daiwa Saltiga Game 3500 dotarła! - ciekawe co potrafi.
Wreszcie kołowrotek bez wstecznego - przynajmniej nie powtórzy się usterka Saliny icon_biggrin.gif

Saltiga wstępnie przetestowana. W sumie, to nie wiem , co powiedzieć - kołowrotek "bajka". Bezgłośność, idealne spasowanie, a co za tym idzie brak luzów i ta waga! Póki co, pod każdym względem rewelka. Mam nadzieję, że po każdym następnym rejsie będę mógł powiedzieć to samo.
Profile CardPM
+Quote Post
Dinet
post czw, 11 lut 2010 - 13:28
Post #163

Weteran
Nr użytkownika: 10,526

PENN SLAMMER 460 LiveLiner (z wolnym biegiem) Czy ktoś już miał go na morzu?
Profile CardPM
+Quote Post
catfish-gliwice
post czw, 18 lut 2010 - 15:27
Post #164

Początkujący
Nr użytkownika: 36,267

CYTAT(Tomek M @ pon, 15 gru 2008 - 19:34) *
Witam Panów i Panie jeśli takowe na tym forum tez się udzielają

Złapałem bakcyla dorszowania i planuję skompletować sobie sprzęt.Wędka do 200g (aktualnie skłaniam się ku Cormoran red pilk 2,7 cw. 180g) lekka i tak samo sprawa wygląda z kołowrotkiem.Oczywiście wiem, że nie ma tu mowy o leciutkim kręciole ale o czymś co będzie stosunkowo lekkie jak na tą metodę połowów.Rozglądałem się trochę w klasie cenowej do 200zł ewentualnie parę złotych więcej i wyciągam wniosek, że lekki znaczy około 500g.Ale może się mylę.Jeśli więc ktoś ma jakąś propozycję lub uwagę dotyczącą np. sensowności kryteriów jakimi się kieruję proszę pisać oczywiście waga to nie jedyny parametr, kołowrotek ma być też jak to się mówi przyzwoity jak na swoją cenę;)

A przy okazji może ktoś z was łowił takim oto kołowrotkiem lub też słyszał z drugiej ręki o nim opinię? http://www.szczupak.pl/in...6;=info&id=1568

Albo takim? http://www.szczupak.pl/in...6;=info&id=2251

jak na razie skłaniam się ku nim choć do podjęcia ostatecznej decyzji jeszcze daleko chętnie znalazłbym coś o podobnej pojemności ale jeszcze lżejszego - ale nic takiego w oczy mi się nie rzuciło.

Z góry dziękuję za pomoc.

Witam posiadam kolowrotek jaxon roxan 6600 zgrabny lekki ale mocny i stosunkowo tani cena nie przekracza 200 starczy ci na przywieszki heh.
Kolowrotem zabezpieczony przed dzialaniem słonej wody to podstawa na morzu. widziałem go w akcji w 2009 roku łowisko Łeba dał radę icon_mrgreen.gif
ps: kijek sam lowię morskim federem dragon 60-250 dł 270
Profile CardPM
+Quote Post
Tomek M
post czw, 18 lut 2010 - 16:12
Post #165

Weteran
Nr użytkownika: 13,695

CYTAT(catfish-gliwice @ czw, 18 lut 2010 - 17:27) *
Witam posiadam kolowrotek jaxon roxan 6600 zgrabny lekki ale mocny i stosunkowo tani cena nie przekracza 200 starczy ci na przywieszki heh.
Kolowrotem zabezpieczony przed dzialaniem słonej wody to podstawa na morzu. widziałem go w akcji w 2009 roku łowisko Łeba dał radę icon_mrgreen.gif
ps: kijek sam lowię morskim federem dragon 60-250 dł 270

Hehehe...dzięki!:D Ale post do którego się odnosisz napisałem grubo ponad rok temu, zresztą data jest tam widoczna;) Co do wędki o którą pytałem wtedy to mogę ją zdecydowanie polecić:)

--------------------
Pozdrawiam znad pięknego polskiego Bałtyku:D

Tomek

Piszę poprawnie po polsku.

Profile CardPM
+Quote Post
Bronek855
post czw, 18 lut 2010 - 23:06
Post #166

Początkujący
Nr użytkownika: 36,296

Witam,
Planuje wybrać się na ryby nad morze (z plaży) i chciałem skompletować jakiś sprzęt do tego celu. Poczytałem troszkę to forum i chyba zdecyduję się na kij Jaxon Charisma Surf 4,20 lub 3,90 - jeszcze się zastanawiam. Do niego przekonała mnie głównie cena - około 160PLN (ze względu że raczej rzadko będę miał okazje łapać w morzu, to nie chciałbym inwestować zbyt dużych środków).
Zastanawiam się teraz nad kołowrotkiem. Cena ma dla mnie znaczenie i raczej 200 zł to będzie górna granica.
Na razie wybrałem wstępnie 2 modele:

1. CORMORAN SEACOR Big Ben 6Pi - 5000

2. DRAGON ROCK HD FD 840

Obydwa kołowrotki kosztują około 210PLN i to jest max jaki mogę wydać..
Co byście polecili, który wybrali, a może macie jakąś inną propozycję w tej cenie??
Profile CardPM
+Quote Post
tracjan
post czw, 18 lut 2010 - 23:18
Post #167

Szajbus

CYTAT(Bronek855 @ czw, 18 lut 2010 - 22:06) *
Witam,
Planuje wybrać się na ryby nad morze (z plaży) i chciałem skompletować jakiś sprzęt do tego celu. Poczytałem troszkę to forum i chyba zdecyduję się na kij Jaxon Charisma Surf 4,20 lub 3,90 - jeszcze się zastanawiam. Do niego przekonała mnie głównie cena - około 160PLN (ze względu że raczej rzadko będę miał okazje łapać w morzu, to nie chciałbym inwestować zbyt dużych środków).
Zastanawiam się teraz nad kołowrotkiem. Cena ma dla mnie znaczenie i raczej 200 zł to będzie górna granica.
Na razie wybrałem wstępnie 2 modele:

1. CORMORAN SEACOR Big Ben 6Pi - 5000

2. DRAGON ROCK HD FD 840

Obydwa kołowrotki kosztują około 210PLN i to jest max jaki mogę wydać..
Co byście polecili, który wybrali, a może macie jakąś inną propozycję w tej cenie??

Jezeli wedkarstwo plazowe, to proponuje zadac pytanie w tym watku:
http://www.splawik.com.pl/Wedkarstwo_Plazo...o_Kroku___10961

pozdrawiam
Profile CardPM
+Quote Post
Tomek M
post czw, 11 mar 2010 - 17:39
Post #168

Weteran

Witam Panowie

Czy macie jakieś doświadczenia z kołowrotkiem Fin-Nor Ahab? Pewnie większość z nas o tej maszynce słyszała, bo ta "wyciągarka" obrosła już legendą, ale chodzi mi o konkrety. Czy rzeczywiście jest taki niezniszczalny, jak pracuje, czy jest na ślimaku, co sądzicie o jego bardzo dużej wadze (stosunek masy do jakości;) ) i ewentualnych zastosowaniach (wraki?czy nawet tu to przesada?) jak sprawuje się hamulec o korkowych tarczach (ktoś miał z takim do czynienia?) ???

Pytam ponieważ jest on aktualnie do wyciągnięcia na e-bayu za 2/5 ceny, razem z wysyłką wychodzi jakieś 380 zł.

Cena naprawdę kusząca, maszynka jeszcze bardziej - uwielbiam takie konserwatywne kręcioły:D

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

a tu link dla niezorientowanych cóż to takiego:

http://www.finnorfishing.com/Ahab.html

--------------------

Tomek

Profile CardPM
+Quote Post
tracjan
post sob, 13 mar 2010 - 04:35
Post #169

Szajbus

CYTAT(Tomek M @ czw, 11 mar 2010 - 16:39) *
Witam Panowie

Czy macie jakieś doświadczenia z kołowrotkiem Fin-Nor Ahab? Pewnie większość z nas o tej maszynce słyszała, bo ta "wyciągarka" obrosła już legendą, ale chodzi mi o konkrety. Czy rzeczywiście jest taki niezniszczalny, jak pracuje, czy jest na ślimaku, co sądzicie o jego bardzo dużej wadze (stosunek masy do jakości;) ) i ewentualnych zastosowaniach (wraki?czy nawet tu to przesada?) jak sprawuje się hamulec o korkowych tarczach (ktoś miał z takim do czynienia?) ???

Pytam ponieważ jest on aktualnie do wyciągnięcia na e-bayu za 2/5 ceny, razem z wysyłką wychodzi jakieś 380 zł.

Cena naprawdę kusząca, maszynka jeszcze bardziej - uwielbiam takie konserwatywne kręcioły:D

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

a tu link dla niezorientowanych cóż to takiego:

http://www.finnorfishing.com/Ahab.html

Tutaj nieco opisalem ten kolowrotek:

http://www.splawik.com.pl/index.php?showtopic=27202&st=0
Profile CardPM
+Quote Post
Tomek M
post sob, 13 mar 2010 - 14:46
Post #170

Weteran

CYTAT(tracjan @ sob, 13 mar 2010 - 06:35) *

Faktycznie, nie zauważyłem choć temat nie raz czytałem. A co ahaba się tyczy to wygląda na to, że się nie zdecyduję - poszperałem na forach anglojęzycznych i niestety zastrzeżeń jest znacznie więcej niż np. w wypadku slammera gdzie ograniczają się one faktycznie tylko do wagi.
I tak:

1.Waga (ale to wiadomo coś za coś)
2.Rdzewienie - dużo osób narzeka, iż jak na kołowrotek z przekładnią ze stali nierdzewnej strasznie bebechy korodują
3.Niska jakość zastosowanych materiałów i w związku z tym częste wizyty w serwisie

Nie były to opinie odosobnione i odnosiły się do ostatnich serii kołowrotka tych wyprodukowanych w Azji które teraz prawdopodobnie są oferowane na promocjach.

Gdybym akurat nie posiadał Slammera może cena by mnie mimo wszystko skusiła żeby zweryfikować te opinie osobiście, ale skoro mam dobry kołowrotek ( ze slammerem problem miałem raz po połowach w ekstremalnych warunkach pogodowych przy wlewającej się słonej wodzie i mrozie, a także po bardzo dużych obciązeniach coś ocierało o szpulę - okazł się to być pikuś obluzowała się śrubka przy hamulcu) a jakości ahaba nie jestem pewny to odpuszczam.

Pozdrawiam i gratuluję ciekawego tematu Tracjan

--------------------

Tomek

Profile CardPM
+Quote Post
przemski
post nie, 14 mar 2010 - 01:23
Post #171

Początkujący
Nr użytkownika: 36,568

CYTAT(ErJot @ sob, 31 sty 2009 - 00:09) *
Shimano US Baitrunner ,wielkość 4500 lub 6500, rdza się go nie ima,praktycznie niezniszczalny kręcioł,używam sam do karpiowania ale kumple łowią nimi na oceanie od kilku sezonów.

Witam.

Odnosząc się do tego, co napisał ErJot, chciałbym Was prosić o opinie na temat Shimano Baitrunner DL 10000 RA. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym kołowrotkiem?

Będę wdzięczny za opinie.

przemski
Profile CardPM
+Quote Post
tracjan
post wto, 16 mar 2010 - 05:35
Post #172

Szajbus

CYTAT(Tomek M @ sob, 13 mar 2010 - 13:46) *
Faktycznie, nie zauważyłem choć temat nie raz czytałem. A co ahaba się tyczy to wygląda na to, że się nie zdecyduję - poszperałem na forach anglojęzycznych i niestety zastrzeżeń jest znacznie więcej niż np. w wypadku slammera gdzie ograniczają się one faktycznie tylko do wagi.
I tak:

1.Waga (ale to wiadomo coś za coś)
2.Rdzewienie - dużo osób narzeka, iż jak na kołowrotek z przekładnią ze stali nierdzewnej strasznie bebechy korodują
3.Niska jakość zastosowanych materiałów i w związku z tym częste wizyty w serwisie

Nie były to opinie odosobnione i odnosiły się do ostatnich serii kołowrotka tych wyprodukowanych w Azji które teraz prawdopodobnie są oferowane na promocjach.

Gdybym akurat nie posiadał Slammera może cena by mnie mimo wszystko skusiła żeby zweryfikować te opinie osobiście, ale skoro mam dobry kołowrotek ( ze slammerem problem miałem raz po połowach w ekstremalnych warunkach pogodowych przy wlewającej się słonej wodzie i mrozie, a także po bardzo dużych obciązeniach coś ocierało o szpulę - okazł się to być pikuś obluzowała się śrubka przy hamulcu) a jakości ahaba nie jestem pewny to odpuszczam.

Pozdrawiam i gratuluję ciekawego tematu Tracjan

Oj tutaj bracia zza wielkiej wody jak zawsze przesadzaja....

Nie zauwazylem korozji, co wiecej czesci z miekkich stopowj tzw. pot metal znane ze starszego modelu (zachwalanego pod niebiosa??)zostaly zamienione na zdecydowanie lepszej jakosci- stainless steel. W porownianiu ze starym kolowrotkiem rowniez lozyskowanie uleglo znaczacej poprawie (stal nierdzewna, kompozyty).To samo dotyczy oscylatora- glownego sprawcy usterek modelu poprzedniego. Na dobra sprawe rozbierajac oba modele wszelkie czesci mozna zamieniac, z wyjatkiem bodajze kablaka, ktory ma troche inny profil- tak wiec serce kolowrotka jest identyczne. Dodanie podkladek pomoglo uszczelnic srodek korpusu, co rowniez jest plusem.

Jak dla mnie cena 89$ za ten sprzet to hit sezonu.

Powiem Tomku tak, zauwaz pewna prawidlowosc- kazdy kolowrotek na amerykanksich forach jest zachwalany pod niebiosa doputy jest produkowany w USA, przeniesienie produkcji do Chin powoduje fale narzekan- ta sama sytuacja miala miejsce w przypadku Penn'a- wtedy skupiala sie na wspomnianych wczesniej czesciach wykonanych z miekkich stopow. Piewcy upadku Slammer'a zapomniel,ze ta konstrukcja od zawsze bazuje na pot metal i nie jest to zadne novum. Po kilku latach fala krytyki przetoczyla sie przez Van Staal'a za identyczne posuniecie marketingowe.
Na marginesie oba z wymienionych na dlugie lata przed calkowitym przeniesieniem produkcji do krajow taniej Azji bazowaly w calosci na importowanych komponentach z tego rejonu icon_wink.gif

pozdrawiam Pawel
Profile CardPM
+Quote Post
Tomek M
post pią, 19 mar 2010 - 11:08
Post #173

Weteran

Pewnie masz rację Pawle - w końcu mało kto wśród wędkarzy może poszczycić się taką znajomością rynku wędkarskiego za oceanem jak ty. Dodam tylko, że pisząc o forach anglojęzycznych miałem na myśli nie tylko te z USA ale również australijskie, kanadyjskie i brytyjskie stąd też narosły moje obawy. Tak czy inaczej odpuściłem sobie temat ponieważ ahab to było bardziej moje "widzimisię" niż realna potrzeba.

Dzięki za info

pozdrawiam

Tomek

--------------------

Tomek

Profile CardPM
+Quote Post
tracjan
post pią, 19 mar 2010 - 17:09
Post #174

Szajbus

CYTAT(Tomek M @ pią, 19 mar 2010 - 10:08) *
Tak czy inaczej odpuściłem sobie temat ponieważ ahab to było bardziej moje "widzimisię" niż realna potrzeba.

Dzięki za info

pozdrawiam

Tomek

widzimisie- Wiem o czym mowisz icon_wink.gif -
Profile CardPM
+Quote Post
bocian-krasna
post nie, 21 mar 2010 - 17:06
Post #175

Wędkarz
Nr użytkownika: 36,067

Jak rozmawiamy o kołowrotkach to mam pytanie czy okuma travertine 45 wytrzyma jeden wypad nad może na dorsze? Wiem że wszystko zależy od tego jak kto używa, i wiem że wybiera sie luz a nie na siłę kręci kołowrotkiem. Może któryś z kolegów miał taki zestaw na dorsza? Nie mam budżetu na dzień dzisiajszy stąd moje pytanie.
Profile CardPM
+Quote Post
Tomek M
post nie, 21 mar 2010 - 17:42
Post #176

Weteran

W zaprzyjaźnionym sklepie wędkarskim sprzedawca opowiadał mi o człeku który regularnie łowi dorsze z kutra na Catanę 4000 RA i daje radę. Choć długiej kariery ani ja ani ów sprzedawca temu kręciołkowi na morzu nie wróżymy, jednak jak widać da się również na sprzęt który z "morskim" ma niewiele wspólnego.

--------------------

Tomek

Profile CardPM
+Quote Post
bocian-krasna
post nie, 21 mar 2010 - 21:35
Post #177

Wędkarz
Nr użytkownika: 36,067

dzieki za odpowiedz. Jestem tego samego zdania co Ty. Na brak funduszy nic nie poradzę a jak mam coś kupować co będzie używane dosłownie 2 razy w roku to też troche mija sie z celem.
Profile CardPM
+Quote Post
shift
post czw, 25 mar 2010 - 12:49
Post #178

Wędkarz
Nr użytkownika: 36,549

Witam!
Co myślicie o kołowrotku Jaxon Hegemon 500, albo Jaxon Marlon 6000 - obydwa z wolnym biegiem, albo Dragon Rock FD840i. Chciałbym kołowrotek z wolnym biegiem, ponieważ 2 - 3 razy w roku bedę na dorszach. A wędkę z kołowrotkiem z wolnym biegiem będę chciał wykorzystywać jako ciężką gruntówkę na jeziora lub rzeki z elektronicznym sygnalizatorem brań.
Proszę o opinię i poradę.

Profile CardPM
+Quote Post
META
post pią, 09 kwi 2010 - 01:34
Post #179

Wędkarz
Nr użytkownika: 36,378

Witam. Co sadzicie koledzy o kolowrotku CORMORAN Big Ben 7Pi 5000 przel. 4.8:1 szpula 0,40-280? Czy kolowrotek ten nadaje sie na polow dorszy z kutra? Jakie sa jego wady i zalety? Z gory dziekuje i pozdrawiam.
Profile CardPM
+Quote Post
przemski
post pią, 09 kwi 2010 - 03:46
Post #180

Początkujący
Nr użytkownika: 36,568

CYTAT(Endi @ śro, 16 gru 2009 - 10:31) *
Witam! ja kupiłem Dragona Rock HD 840i za 200zł był raz na morzu sprawował się całkiem nie źle, wyjąłem na niego dorsza 3,5kg, 2kg i mniejsze łącznie ok 20szt. bez zastrzeżeń! wcześniej miałem Daiwę Capricorna 4500J. Dragon jest lżejszy i ma mniejsze przełożenie 4,5:1 uważam że za taką kasę nie jest to głupi kołowrotek zobaczymy jak będzie się sprawdzał po kilu wyjazdach to wtedy napiszę, w styczniu przejdzie następny test.
Pozdrawiam! Andrzej

Endi,

daj znać czy miałeś okazję testować ponownie Dragona Rock HD 840i. Mam zamiar kupić ten kołowrotek i zależy mi na opinii użytkowników.

Pozdrawiam,

przemski
Profile CardPM
+Quote Post
4 Najlepsze fotki tego tygodnia
tn_gallery_47627_1294_6391.jpg
tn_gallery_47627_1294_5513.jpg
tn_gallery_47627_1294_972.jpg
tn_gallery_47627_1294_15575.jpg

17 Stron V  « < 7 8 9 10 11 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Polecamy
Sklep zoologiczny
Akwarystyka forum
Krewetki - forum
Reklama

ZPW WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sobota, 29 listopad 2014 - 07:56

informacje o cookies