IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Gdy Rzeka Brudna I Wysoka
Szymekx
post pią, 31 sie 2007 - 17:52
Post #1

Weteran
Grupa: Members
Nr użytkownika: 4,730

Na jaką rybe nastawiac sie gdy rzeka jest brudna i jej poziom wody nagle wzrósł ? i czy wogole oplaca sie wtedy zarzucac nasze kije ; )
Profile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Łukasz007
post pią, 31 sie 2007 - 17:59
Post #2

Weteran
Nr użytkownika: 2,949

Jak poziom wody nagle wzrasta to raczej nie nastawiaj się na łowienie na łowienie ryb spokojnego żeru.Mają wtedy one dużo pożywienia.Proponuje wyprawę na spinning.

--------------------
Nie zabijaj ryb-nigdy!
Profile CardPM
+Quote Post
trzmi3lu
post czw, 20 wrz 2007 - 14:47
Post #3

Wędkarz
Nr użytkownika: 1,175

I tu się z tobą nie zgodzę, jak stan rzeki jest wysoki a woda jest jak kawa z mlekiem to nic innego jak tylko rosówki i gruntówka. Najlepiej wtedy bierze brzana i swinka i to nie małe sztuki.

pozdrawiam
Profile CardPM
+Quote Post
Szymekx
post czw, 20 wrz 2007 - 21:11
Post #4

Weteran

CYTAT(trzmi3lu @ czw, 20 wrz 2007 - 15:47) *
I tu się z tobą nie zgodzę, jak stan rzeki jest wysoki a woda jest jak kawa z mlekiem to nic innego jak tylko rosówki i gruntówka. Najlepiej wtedy bierze brzana i swinka i to nie małe sztuki.

pozdrawiam

Dzieki za informacje. Wrescie jakies konkrety. Slyszalem jeszcze ze miętus wtedy potrafi uderzyc ? porawda to ?
Profile CardPM
+Quote Post
-eRZet-
post pią, 21 wrz 2007 - 11:44
Post #5

Weteran
Nr użytkownika: 4,148

Dokladnie jak powiedzial trzmi3lu.. swinka strasznie zeruje..woda podmywa brzegi i rozne robatwa do niej wpadaja stajac sie pokarmem tych ryb..a proponuje niezbyt daliekie zuty od brzegu:)

--------------------

Pomóż głodującym i wejdź!!
http://www.splawik.com.pl/index.php?showtopic=8154&hl=
..............................
Moja Galeria

Profile CardPM
+Quote Post
Haki
post pią, 21 wrz 2007 - 13:26
Post #6

Wędkarz
Nr użytkownika: 6,525

CYTAT(trzmi3lu @ czw, 20 wrz 2007 - 15:47) *

pozdrawiam

Wszystko fajnie ,ale u mnie we Wrocławiu nie spotkałem się jeszcze z Brzaną o Śwince już nawet nie wspomnę
Profile CardPM
+Quote Post
trzmi3lu
post sob, 22 wrz 2007 - 16:07
Post #7

Wędkarz

CYTAT(Haki @ pią, 21 wrz 2007 - 12:26) *
Wszystko fajnie ,ale u mnie we Wrocławiu nie spotkałem się jeszcze z Brzaną o Śwince już nawet nie wspomnę

No bo może akurat tam nie występuje, albo sporadycznie wystepują te gatunki, co nie znaczy, że nie złowisz nic innego np. leszcza, płoci czy certy. Ogolnie mowiąc brudna i wysoka woda to okazja na złowienie duzych okazów, wówczas duze ryby 'podchodzą' bardzo blisko brzegu i zerują bardzo dobrze zjadając wymywające z brzegów robaki i inny pokarm. Wymywany przez wysoką wode pokarm naturalnie neci ryby. Na brudną wode najlepszą przynętą jest czerwony robak lub rosówka. Najlepszymi miejscówkami w takich warunkach są zakola, rozlewiska i odmęty, ryba tam podpływa najczęsciej ponieważ ucieka z głównego(silnego) nurtu, broniąc sie przed silnym prądem i przed zamuleniem skrzeli.

ps. Jak chcesz połowić brzany i swinki to przyjedz nad San, przekonasz sie jak walczy 25cm brzana icon_wink.gif

pozdrawiam
Profile CardPM
+Quote Post
feeder
post sob, 22 wrz 2007 - 17:47
Post #8

Weteran
Nr użytkownika: 1,351

oj Trzmi3lu nie mów mi nic o brzanach bo zaraz znowu dostane gorączki...tyle co się nasłyszalem o tych rybach, czytałem i oglądałem filmy i żałuje że u mnie nie ma brzan ;/ to chyba jakas kara boska icon_razz.gif eheh a napawde chcialbym miec brzane na kiju icon_wink.gif

--------------------
Profile CardPM
+Quote Post
Szymekx
post sob, 22 wrz 2007 - 18:05
Post #9

Weteran

CYTAT(feeder @ sob, 22 wrz 2007 - 18:47) *
oj Trzmi3lu nie mów mi nic o brzanach bo zaraz znowu dostane gorączki...tyle co się nasłyszalem o tych rybach, czytałem i oglądałem filmy i żałuje że u mnie nie ma brzan ;/ to chyba jakas kara boska icon_razz.gif eheh a napawde chcialbym miec brzane na kiju icon_wink.gif

Brzana fajna sprawa . Nie moge sie pochwalic jakimis rekordami ale 45cm brzana ktora siedziala na moim kiju walczyla dosc ostro. Zlowiona zostala na pickera do 60gr wyżutu na rzece San przy dużym uciągu wody. polecam !!!
Profile CardPM
+Quote Post
Szymekx
post sob, 22 wrz 2007 - 18:07
Post #10

Weteran

CYTAT(trzmi3lu @ sob, 22 wrz 2007 - 17:07) *
No bo może akurat tam nie występuje, albo sporadycznie wystepują te gatunki, co nie znaczy, że nie złowisz nic innego np. leszcza, płoci czy certy. Ogolnie mowiąc brudna i wysoka woda to okazja na złowienie duzych okazów, wówczas duze ryby 'podchodzą' bardzo blisko brzegu i zerują bardzo dobrze zjadając wymywające z brzegów robaki i inny pokarm. Wymywany przez wysoką wode pokarm naturalnie neci ryby. Na brudną wode najlepszą przynętą jest czerwony robak lub rosówka. Najlepszymi miejscówkami w takich warunkach są zakola, rozlewiska i odmęty, ryba tam podpływa najczęsciej ponieważ ucieka z głównego(silnego) nurtu, broniąc sie przed silnym prądem i przed zamuleniem skrzeli.

ps. Jak chcesz połowić brzany i swinki to przyjedz nad San, przekonasz sie jak walczy 25cm brzana icon_wink.gif
pozdrawiam

a Ty trzme3lu gdzie łowisz na sanie
bo ja przede wszystkim nastawiam sie na miejscowośc Święte, Kostków, noi czasami Słonne, łowisz może na Lubaczówce
Profile CardPM
+Quote Post
trzmi3lu
post pon, 24 wrz 2007 - 00:23
Post #11

Wędkarz

CYTAT(Szymekx @ sob, 22 wrz 2007 - 17:07) *
a Ty trzme3lu gdzie łowisz na sanie
bo ja przede wszystkim nastawiam sie na miejscowośc Święte, Kostków, noi czasami Słonne, łowisz może na Lubaczówce

Witam!!!
Najczesciej to w Krasiczynie, ale jezdze często w góre i w dół. Na słonnym łowiłem kiedys, ale wez pod uwagę fakt, ze odcinek sanu w słonnym jest rzeką górską icon_wink.gif. Na lubaczówce nie łowiłem nigdy(daleko troche) ale często jezdze na rzekę wisznie dokładnie miejscowośc Nienowice k/Radymna, bardzo ładna rzeka, polecam. Rybki piękne(karpie,karasie,leszcze,płocie i ogromne sumy i szczupaki. Jeśli chodzi o miejscowości Święte i kostków to nie bardzo kojaze gdzie to jest, ale słyszałem o tych miejscowościach.

pozdrawiam
Ten post edytował trzmi3lu pon, 24 wrz 2007 - 00:26
Profile CardPM
+Quote Post
Szymekx
post pon, 24 wrz 2007 - 21:52
Post #12

Weteran

CYTAT(trzmi3lu @ pon, 24 wrz 2007 - 01:23) *
Witam!!!
Najczesciej to w Krasiczynie, ale jezdze często w góre i w dół. Na słonnym łowiłem kiedys, ale wez pod uwagę fakt, ze odcinek sanu w słonnym jest rzeką górską icon_wink.gif. Na lubaczówce nie łowiłem nigdy(daleko troche) ale często jezdze na rzekę wisznie dokładnie miejscowośc Nienowice k/Radymna, bardzo ładna rzeka, polecam. Rybki piękne(karpie,karasie,leszcze,płocie i ogromne sumy i szczupaki. Jeśli chodzi o miejscowości Święte i kostków to nie bardzo kojaze gdzie to jest, ale słyszałem o tych miejscowościach.

pozdrawiam

Wlasnie slyszałem o tej rzece ... ale nigdy tam nie byłem. Jakie tam przynęty sie sprawdzają i haki ( ogólnie sprzęt ) noi oczywiście zanęta
?
Profile CardPM
+Quote Post
Szymekx
post pon, 24 wrz 2007 - 21:53
Post #13

Weteran

CYTAT(trzmi3lu @ pon, 24 wrz 2007 - 01:23) *
Witam!!!

pozdrawiam

Wlasnie slyszałem o tej rzece ... ale nigdy tam nie byłem. Jakie tam przynęty sie sprawdzają i haki ( ogólnie sprzęt ) noi oczywiście zanęta
?
Profile CardPM
+Quote Post
GrzegorzF20
post wto, 25 wrz 2007 - 23:30
Post #14

Szajbus
Nr użytkownika: 2,238

u mnie na rzece jak jest wiekszy poziom to jeszcze mozna cos zlapac, ale jak woda zaczyna opadac to tylko zwijac wedki i czekac az stan sie ustabilizuje:-)

--------------------
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR
Profile CardPM
+Quote Post
trzmi3lu
post śro, 26 wrz 2007 - 19:54
Post #15

Wędkarz

Szymekx

Najbardziej polecaną i skuteczną przynętą jest kukurydza, a z innych to standardowo białe,pinka itp.
Tam jest o tyle dobrze, ze mozna łowic praktycznie cały rok jak nie ma lodu(tak jak ostatniej zimy) i goście łowią bardzo ładne karpie.
Byłem tam w grudniu ub. roku i koledzy złapali pare ładnych karpi, no mi sie nie udało icon_wink.gif, ale samo łowienie to przyjemnośc o tej porze roku, jesli chodzi o sprzęt to wiekszośc łowi na spławik, ale feeder jest rowniez wskazany icon_wink.gif. Ja łowie i na spławik i na gruncik w zalezności jaka jest pogoda. Nurt jest tak mały, ze wogóle nie widać , ze woda płynie, więc wystarczy nawet 10gr oliwka, haki to zalezy na jaką przynęte łowisz.

pozdrawiam
Ten post edytował trzmi3lu śro, 26 wrz 2007 - 20:00
Profile CardPM
+Quote Post
Szymekx
post śro, 26 wrz 2007 - 22:31
Post #16

Weteran

CYTAT(trzmi3lu @ śro, 26 wrz 2007 - 20:54) *
Szymekx

Najbardziej polecaną i skuteczną przynętą jest kukurydza, a z innych to standardowo białe,pinka itp.
Tam jest o tyle dobrze, ze mozna łowic praktycznie cały rok jak nie ma lodu(tak jak ostatniej zimy) i goście łowią bardzo ładne karpie.
Byłem tam w grudniu ub. roku i koledzy złapali pare ładnych karpi, no mi sie nie udało icon_wink.gif, ale samo łowienie to przyjemnośc o tej porze roku, jesli chodzi o sprzęt to wiekszośc łowi na spławik, ale feeder jest rowniez wskazany icon_wink.gif. Ja łowie i na spławik i na gruncik w zalezności jaka jest pogoda. Nurt jest tak mały, ze wogóle nie widać , ze woda płynie, więc wystarczy nawet 10gr oliwka, haki to zalezy na jaką przynęte łowisz.

pozdrawiam

Dzięki za informacje . . . napewno kiedys się tam wybiore. Ja polecam miejsowośc Święte . A i jezeli mozesz podac gdzie to dokladnie jest . z góry dzieki
Profile CardPM
+Quote Post
Kolo
post czw, 11 paź 2007 - 15:02
Post #17

Weteran
Nr użytkownika: 4,507

wracajac do brzany to ona wystapuje w Bugu?? bo na wysokosci Brzuzy miedzy Brokiem a Wyszkowem znalazlem fajna miescowke z kamieniami na dnie i na srodku nurtu jest glaz tam moze byc brzana??
Profile CardPM
+Quote Post
Szymekx
post czw, 11 paź 2007 - 22:51
Post #18

Weteran

CYTAT(Kolo @ czw, 11 paź 2007 - 16:02) *
wracajac do brzany to ona wystapuje w Bugu?? bo na wysokosci Brzuzy miedzy Brokiem a Wyszkowem znalazlem fajna miescowke z kamieniami na dnie i na srodku nurtu jest glaz tam moze byc brzana??

Nie wiem czy brzana występuje w Bugu ale jeżeli tak to w tym miejscu co ty opisałes jakas sie kryje i to nie mała. Ma tam świetne warunki
Profile CardPM
+Quote Post
Bacik
post pią, 12 paź 2007 - 11:48
Post #19

Weteran
Nr użytkownika: 6,032

Ja zawsze idę na rybki kiedy woda zwiększa swój normalny stan.Łowię wtedy przeważnie najładniejsze płocie.Moja życiówka padła właśnie na dużej i brudnej wodzie.I również zgadzam się z tym,że na takiej wodzie dobrze bierze świnia.Jedyną rybą którą wg.mnie ciężko jest złapać na brudnej wodzie w rzece jest kleń.A co do spiningu to w mętnej wodzie raczej marne szanse:(
Profile CardPM
+Quote Post
jakub powiatowy
post czw, 25 paź 2007 - 12:03
Post #20

Szajbus
Nr użytkownika: 2,123

-
Ten post edytował jakub powiatowy pon, 09 lis 2009 - 20:37
Profile CardPM
+Quote Post
4 Najlepsze fotki tego tygodnia
tn_gallery_27405_721_37958.jpg

2 Stron V   1 2 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Polecamy
Sklep zoologiczny
Akwarystyka forum
Krewetki - forum
Reklama

ZPW WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 24 październik 2014 - 23:26

informacje o cookies