IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Jak Gotować Kukurydzę?
wodnik
post pon, 13 sie 2007 - 01:40
Post #1

Wędkarz
Grupa: Members
Nr użytkownika: 6,304

Witam.
Jak gotować kukurydzę żeby nie robił się z niej podczas gotowania tzw. "popcorn"!!!???
dodam że przerabiałem temat moczenia przed gotowaniem od 12do24h.Gotowałem na małym ogniu i na dużym. kukurydza była zawsze cała zalana wodą i nic to nie dało.!!!
Profile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sarkozukus Imper...
post wto, 14 sie 2007 - 08:21
Post #2

Weteran
Nr użytkownika: 6,155

Ja moczę nawet 48 godzin,ale nie podejrzewam, żeby okres moczenia był problemem. Spróbuj kupić kuku od kogoś innego w mołej ilości i zobacz co się stanie, bo na myśl przychodzi mi tylko, że twoja kuku musi mieć jakieś wady.

Pozdrawiam
Profile CardPM
+Quote Post
wodnik
post śro, 15 sie 2007 - 00:41
Post #3

Wędkarz

CYTAT(Sarkozukus Imperator @ wto, 14 sie 2007 - 08:21) *
Ja moczę nawet 48 godzin,ale nie podejrzewam, żeby okres moczenia był problemem. Spróbuj kupić kuku od kogoś innego w mołej ilości i zobacz co się stanie, bo na myśl przychodzi mi tylko, że twoja kuku musi mieć jakieś wady.

Pozdrawiam

Witam dzięki za radę . Spróbuję teraz moczyć 48h albo i dłużej.Rzeczywiście przyjżałem sie dokładnie ziarną i większość jest w jakiś sposób uszkodzona ,może to ma wpływ na to że pęka jak popcorn. Kupiłem ją w sklepie nasięnnym razem z pszenicą ale nie są niczym zaprawiane. Mam tego po 25kg. więc i tak muszę zużyć .Od tygodnia nęcę na rz.Warcie i chcę zobaczyć jaki będzie efekt po cdwóch lub więcej tygodniach bo już mam dosyć małych i średnich ryb -(liczę na większe !!! )
Pozdrawiam- "wodnik" .
Profile CardPM
+Quote Post
Sarkozukus Imper...
post śro, 15 sie 2007 - 01:06
Post #4

Weteran

No, 25 kg popcornu, to wszystkie kina okoliczne możesz zaopatrzyć icon_biggrin.gif . A poważnie nie próbowałeś gotować kuku z innych żródeł??

P.S. Dociążasz czymś tę kukurydzę, żeby nurt nie znosił jej w dół rzeki??
Aha i uwaga na amatorów cudzej pracy! Ja sobie dziś poznałem takiego pasożyta na składaku, który zajął moje (nęcone od lipca) miejsce, ale rano nie dam się tak łatwo i będę wcześniej icon_biggrin.gif .

Pozdrawiam
Profile CardPM
+Quote Post
<UFO>
post śro, 15 sie 2007 - 21:52
Post #5

Weteran
Nr użytkownika: 2,363

Z tym popcornem to faktycznie przesada icon_smile.gif Ja preferuje kukurydze konserwowa, a jak mnie najdzie na normalne ziarna to mam dwa sposoby: 1:wrzucam kukurydze na noc do termosu 2: moczę ja około doby w zimnej wodzie, nastepnie gotuje ok 10minut.
Profile CardPM
+Quote Post
wodnik
post czw, 16 sie 2007 - 00:14
Post #6

Wędkarz

Jak na razie to tak poważnie na rz.Warcie to dopiero zaczynam łowić...Wyczytałem (właśnie w "Spławiku") w temacie "długotrwałe nęcenie w rzece" że jednorazowe wrzucenie do wody nawet 20kg!!! zanęty nie będzie błędem... więc jeżeli kupiłem 25kg kukurydzy i 25kg.pszenicy do długiego nęcenia to chyba nie przesadziłem.Kukurydzę moczę 12-24h a następnie gotuję ją do jako takiej miękkości (około 3-4h),po ostygnięciu mieszam razem ze zrobioną tak samo pszenicą i wychodzi mi tego jakieś 3/4 wiaderka 10-12litrowego.
Kukurydza podczas gotowania pęka i to jest mój problem z którym nie mogę sobie poradzić.
Nęcę co drugi dzień o tej samej porze i niczym nie dociążam bo zanętę wrzucam 3-4m od burty główki - ostrogi a nurt w tym miejscu jest bardzo słaby. Co do amatorów cudzej pracy to nic nie poradzisz bo cwaniaczków w naszym kraju nie brakuje. Ja mam do miejsca nęcenia w jedną stronę 13km. i nie mogę czekać parę godzin aż ktoś opuści pobliskie główki żeby nie widział co ja robię. Presja wędkarska jest tak wielka że tylko mnie ratuje jako taka trudność ,odległość od drogi którą czeba przejść pieszo i niedostępnośc "mojej głóki".
Nęcę od przeszło tygodnia i jeszcze nie sprawdzałem efektów bo nie miałem specjalnie czsu ale liczę na poważne brania... jak nie to żeczywiście pujdę z tym "popcornem "pod kina...
Pozdrawiam i dzięki za odzew - Sarkozukus Imperator oraz <UFO> i nieomieszkam wyciągnąć wniosków z tak cennych porad !!!
wodnik. icon_wink.gif
Profile CardPM
+Quote Post
Sarkozukus Imper...
post czw, 16 sie 2007 - 20:46
Post #7

Weteran

Napisz, czy są efekty z tych rad (np. ile kin odstawileś icon_biggrin.gif ), czyli po prostu jak ci idzie??
Profile CardPM
+Quote Post
wodnik
post pią, 17 sie 2007 - 00:43
Post #8

Wędkarz

Witam.
Efekty nęcenia sprawdziłem częściowo dzisiaj ale tylko przez jakieś dwie godzinki i jestem bardzo zadowolony ,chociaż to nie to o co mi chodzi no ale jeszcze wszystko przedemną i liczę na coś poważniejszego.Złowiłem 4 leszcze i kilka płotek o łącznej wadze 2,5-3,0kg. -miałem wagę ale padał deszcz i nie chciałem się babrać. Wszystkie ryby trafiły z powrotem do wody.Chociaż to może głupio zbrzmieć ale najbardziej jestem zadowolony z zerwanego zestawu podczas brania ryby icon_rolleyes.gif , bo to znaczy że moje nęcenie nawet kukurydzą popękaną jak popkorn chyba przyniesie oczekiwane efekty o których nie omieszkam powiadomić i nię będę musiał zajmować się handlem w kinach. icon_wink.gif
Co do kukurydzy jutro będę gotował następną partię ,taką która będzie moczona przeszło 48h.więc zobaczymy co mi wyjdzie!!!
Pozdrawiam .- wodnik.
Profile CardPM
+Quote Post
Sarkozukus Imper...
post pią, 17 sie 2007 - 10:46
Post #9

Weteran

Wiesz, mi też nie dawno pękła żyłka przy zacięciu. Pojęcia nie mam dlaczego, ale fakt, że ryba płynęła ze spławikiem okolo 100 metrów tuż pod powierzchnią napawa mnie optymizmem. Czekam, aż wróci.

P.S. Duże te płocie, bo ja mam sporadyczne brania płoci, ale jak już, to takie 25-30 cm. Po prostu drobnica nie radzi sobie z kukurydzą pastewną, koński ząb, czy jak się tam nazywa.
Aha, mi ziarna też pękają (po tym poznaję, że się już ugotowała), ale kukurydza nie zmienia ani barwy, ani ksztautu, po prostu popkorn mi się nie robi.

Pozdrawiam
Profile CardPM
+Quote Post
wodnik
post sob, 18 sie 2007 - 00:14
Post #10

Wędkarz

Witam.
Dzisiaj gotowałem a właściwie parzyłem kukurydzę która moczyła sie w zimnej wodzie przeszło dwie doby (prawie trzy) i nic to nie dało jak pękała tak i teraz pęka więc odpuszczam już ten temat bo myślę że aż tak to nie przeszkadza a kto wie może nawet i lepiej...
Moje płocie a łaścwie płotki aż takie okazałe nie były ( 20-25cm.) leszcze też żadna rewelacja ale gdy łowiłem przed nęceniem to nie miałem tylu brań a jak już to przeważnie drobnica.
Na początku następnego tygodnia wybieram się na poważne łowy (włącznie z nocką) więc wtedy się dowiem co dało to nęcenie (na wszelki wypadek miejsce pod kinem już sobie zarezerwowałem) oczywiście przygotuję odpowiedni sprzęt!!! Dam znać jak to wyszło.
P.S.
Będę wypatrywał czy czasami nie płynie ta twoja "złota rybka " ze spławikiem...jak ją złowię to spławik napewno Ci odeślę. icon_wink.gif
Pozdrawiam. -wodnik.
Profile CardPM
+Quote Post
adams1999
post sob, 18 sie 2007 - 00:49
Post #11

Szajbus
Nr użytkownika: 819

no nic sie nie dziwie ze robi ci sie popkorn jak moczysz 48h a potem jeszczegotujesz 3-4h

kukurydze moczy sie 12 max 24h!!!! nastepnie gotuje się na maxymalnym ogniu 20minut!!!!! nie wiecej!!!!! i albo juz na taką łowisz albo odkładasz ją nie odlewając wody jescze na 12h najlepiej zawijając w pierzynę jak zrobi ci sie popkorn to znak ze za długo ją gotujesz

3-4h to ja bym nagotował ze 50 garow kukurydzy icon_smile.gif juz 10000000 razy pisałem na tym forum jak sie przygotowuje kukurydze ale widze ze jeszcze sie troche o tym napisze icon_smile.gif

--------------------

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!
Profile CardPM
+Quote Post
Sarkozukus Imper...
post sob, 18 sie 2007 - 07:50
Post #12

Weteran

CYTAT
kukurydze moczy sie 12 max 24h!!!! nastepnie gotuje się na maxymalnym ogniu 20minut!!!!! nie wiecej!!!!! i albo juz na taką łowisz albo odkładasz ją nie odlewając wody jescze na 12h najlepiej zawijając w pierzynę jak zrobi ci sie popkorn to znak ze za długo ją gotujesz

zobacz na pierwszy post tego tematu icon_wink.gif , kolega po prostu eksperymentuje, bo kukurydza zmienia mu się w popkorn.

do wodnik: łap, łap dobrze, bo nie mogę się pogodzić ze stratą spławika. icon_biggrin.gif

Pozdrowienia, udanych połowów i liczę na relację icon_biggrin.gif !!
Profile CardPM
+Quote Post
ds-fan
post nie, 19 sie 2007 - 00:45
Post #13

Weteran
Nr użytkownika: 1,078

CYTAT(wodnik @ pon, 13 sie 2007 - 00:40) *
Witam.
Jak gotować kukurydzę żeby nie robił się z niej podczas gotowania tzw. "popcorn"!!!???
dodam że przerabiałem temat moczenia przed gotowaniem od 12do24h.Gotowałem na małym ogniu i na dużym. kukurydza była zawsze cała zalana wodą i nic to nie dało.!!!

Sprubuj wsypać ziarna do damskiej pończochy i w niej gotować,powinno pomóc.
Profile CardPM
+Quote Post
wodnik
post wto, 21 sie 2007 - 22:00
Post #14

Wędkarz

Witam.
Wczoraj byłem pierwszy raz poważnie powędkować na zanęconym miejscu.
Rewelacja!!! -przynajmniej jak dla mnie.Ogólnie ryby mi słabo słabo brały w porównaniu z moim szwagrem który łowił na innym stanowisku,ale za to jak już było branie to pożądne. Byliśmy od godz. 13.30 do 21.00 miałem 3 ładne brania z czego jedno wędkę (tyczkę) zciągneło mi z podpórki i spanikowałem - jak zaciąłem to musiałem biegiem lecieć na drugą główkę żeby złapać w podbierak urwany spławik -poważniwe-(zaraz mi się przypomniał post Sarkozukus Imperator - któremu właściwie dedykuję ten post). Drugie poważne branie było na teleskop z kołowrotkiem i tu już była piękkna zabawa a kołowrotek ślicznie zagrał ulubioną przezemnie melodyjkę... leszcz równe 2kg.(zważony wagą elektro)-oczywiście wielka moja radość i podziw szwagra. Trzecie poważne branie po trzech godzinach na tyczkę leszcz równe 1,5kg. -szwagrowi zżedła mina... icon_redface.gif
Na koniec wszystkie pozostałe ryby leszczyki i płotki z mojejej jak i ze szwagra siatki powróciły do rzeki...a te dwa leszcze zabrałem do domu żeby się pochwalić (bo ostatno słabo mi szło) i zamrozić do wędzenia (jadłem takiego - pycha-)
Jutro jadę znowu wrzucić 3/4 wiaderka bo jak widać przynosi to efekty , a czy będą dalsze to w krótce znowu sprawdzę. icon_wink.gif

P.S.
Sposób gotowania podany przez "adams1999" będę sprawdzał jutro ,a podany przez " ds-fan "następnym razem.
Za podzielenie się wiadomościami bardzo dziękuję.
Pozdrawiam ,. wodnik .
Profile CardPM
+Quote Post
Sarkozukus Imper...
post śro, 22 sie 2007 - 07:56
Post #15

Weteran

Witam,
dzięki za dedykację postu:D
Nie ma co, graty!! A swoją drogą chamskie te ryby, troszkę sobie człowiek podnęci i już mu zestaw targają icon_biggrin.gif . Szkoda, że się wakacje kończą i ryby będą musiały poczekać do następnych, w moim przypadku przynajmniej. Aha, a taki leszczyk potwierdzam, miodzio. Zyczę dalszych sukcesów, bo i twoje relacje także przyjemnie się czyta!!

Pozdrawiam
Profile CardPM
+Quote Post
4 Najlepsze fotki tego tygodnia

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Polecamy
Sklep zoologiczny
Akwarystyka forum
Krewetki - forum
Reklama

ZPW WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: poniedziałek, 01 wrzesień 2014 - 16:39

informacje o cookies