Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Karta Wędkarska

704 odpowiedzi w tym temacie

#561 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 04 December 2012 - 12:44 AM

8. Członek PZW ma prawo udostępnić współmałżonkowi,
posiadającemu kartę wędkarską,
jedną ze swoich wędek do wędkowania,
w granicach przysługującego mu stanowiska
i limitu połowu, bez konieczności uiszczania
przez współmałżonka składki członkowskiej
oraz składki na ochronę i zagospodarowanie
wód.

#562 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1174 postów

Napisano 04 December 2012 - 12:44 PM

CYTAT(Zbynek @ wto, 04 gru 2012 - 01:44)  
8. Członek PZW ma prawo udostępnić współmałżonkowi,
posiadającemu kartę wędkarską,
jedną ze swoich wędek do wędkowania,
w granicach przysługującego mu stanowiska
i limitu połowu, bez konieczności uiszczania
przez współmałżonka składki członkowskiej
oraz składki na ochronę i zagospodarowanie
wód.

Rzeczywiście, mój błąd icon_cool.gif
Właśnie porównałem "II Praw wędkującego w wodach PZW" w nowym i w starym (z 2003r) regulaminie. Wtedy był to punk 10, ale już nie wracam do tego, bo aktualne jest to co Zbynek zacytował.
Sorki za zamieszanie icon_wink.gif

#563 danilo7

danilo7

Wędkarz

• Members
  • 23 postów
  • Zainteresowania:komputer i wędka.

Napisano 07 December 2012 - 01:26 PM

Mam 15 lat i chce wyrobić kartę wędkarską.Jeśli ją zrobię i opłacę wszystkie potrzebne składki to mogę jechać na ryby do innego okręgu bez żadnych dodatkowych opłat? Powiem, że mieszkam w okręgu pzw zamość.

#564 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 07 December 2012 - 02:09 PM

CYTAT(danilo7 @ pią, 07 gru 2012 - 14:26)  
Mam 15 lat i chce wyrobić kartę wędkarską.Jeśli ją zrobię i opłacę wszystkie potrzebne składki to mogę jechać na ryby do innego okręgu bez żadnych dodatkowych opłat? Powiem, że mieszkam w okręgu pzw zamość.

Możesz łowić bez dopłat w tych okręgach, z którymi ten Twój ma podpisane porozumienia. Poczekaj do stycznia z opłacaniem składek, bo te opłaca się do końca roku, a nie na rok icon_wink.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#565 Tevez

Tevez

Weteran

• Members
  • 202 postów

Napisano 07 January 2013 - 01:43 PM

Nie chcę otwierać nowego tematu a ten temat wydał mi się odpowiedni.

Kupując zezwolenie 1 dniowe ( http://www.pzw.org.p...rowane_elektron ) mogę okazać dowód wpłaty np. sprzed miesiąca?
Chodzi mi o to czy na przykład robię przelew teraz a na ryby jadnę np. w lutym, czy to nie przeszkadza w niczym? Czy trzeba zrobić przelew tuż przed wyjazdem (2-3 dni) ?

#566 Lois Lane

Lois Lane

Wędkarz

• Members
  • 28 postów

Napisano 08 January 2013 - 03:14 PM

Z tego co dowiadywałem się w zeszłym roku, przelew nie ważne kiedy zrobisz, w tytule przelewu musisz mieć uwzględnioną datę wędkowania, swoje imię i nazwisko.
Przynajmniej tak było na jeziorze Jezuickim Małym, w okręgu Bydgoskim.

Pozdrawiam

#567 Tevez

Tevez

Weteran

• Members
  • 202 postów

Napisano 08 January 2013 - 03:30 PM

CYTAT(Lois Lane @ wto, 08 sty 2013 - 16:14)  
Z tego co dowiadywałem się w zeszłym roku, przelew nie ważne kiedy zrobisz, w tytule przelewu musisz mieć uwzględnioną datę wędkowania, swoje imię i nazwisko.
Przynajmniej tak było na jeziorze Jezuickim Małym, w okręgu Bydgoskim.

Pozdrawiam

Rozumiem. Czyli trzeba być pewnym co do daty bo innaczej kaska przepadnie

#568 Lois Lane

Lois Lane

Wędkarz

• Members
  • 28 postów

Napisano 08 January 2013 - 03:36 PM

No niestety, ale nie widzę problemu w zrobieniu przelewu 15 min przed wyjazdem, robisz wydruk z konta, zabierasz to ze sobą i moim zdaniem powinno być honorowane tak samo jak standardowy druczek przekazowy.

#569 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 08 January 2013 - 04:51 PM

@Tewez nie od dziś jesteś na forum a takie gafy walisz , czy ty w ogóle pomyślałeś chwilę? Chyba nie bo i w twoich pytaniach brak jakiejkolwiek logiki. To chyba naturalne, że data przelewu nie jest istotna tylko tytuł wpłaty (data dnia w którym chcesz łowić). Inaczej każdy by taki przelew wykonał i chodził na ryby wielokrotnie kiedy by mu się podobało.

#570 Tevez

Tevez

Weteran

• Members
  • 202 postów

Napisano 08 January 2013 - 05:46 PM

CYTAT(Zbynek @ wto, 08 sty 2013 - 17:51)  
@Tewez nie od dziś jesteś na forum a takie gafy walisz , czy ty w ogóle pomyślałeś chwilę? Chyba nie bo i w twoich pytaniach brak jakiejkolwiek logiki. To chyba naturalne, że data przelewu nie jest istotna tylko tytuł wpłaty (data dnia w którym chcesz łowić). Inaczej każdy by taki przelew wykonał i chodził na ryby wielokrotnie kiedy by mu się podobało.

Nie znalazłem informacji co trzeba zawrzeć w tytule przelewu (że ma być tam data) a właśnie o taką dokładniejszą informację mi chodziło. Tyle.

"Inaczej każdy by taki przelew wykonał i chodził na ryby wielokrotnie kiedy by mu się podobało." No dokładnie, dlatego kolega Lois powiedział co i jak, teraz nie ma spekulacji na ten temat.

#571 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1174 postów

Napisano 08 January 2013 - 06:05 PM

CYTAT(Tevez @ wto, 08 sty 2013 - 18:46)  
Nie znalazłem informacji co trzeba zawrzeć w tytule przelewu (że ma być tam data) a właśnie o taką dokładniejszą informację mi chodziło. Tyle.

"Inaczej każdy by taki przelew wykonał i chodził na ryby wielokrotnie kiedy by mu się podobało." No dokładnie, dlatego kolega Lois powiedział co i jak, teraz nie ma spekulacji na ten temat.

Jak nie wpiszesz daty łowienie, to zawsze liczy się data stempla pocztowego.
Upewnij się na stronie danego okręgu, teraz nie wystarczy zwykły druk, ale z ich stronki trzeba pobrać "przelewo-zezwolenie". Tak też pobierasz rejestr połowów.

@Zbynek dawno nie wędkował i nerwowy się zrobił icon_wink.gif
Kolega chociaż w istniejącym temacie pisze... Czepiaj się lepiej tych co durne tematy zakładają, tego co dzień się mnoży... Mnie już też szlak bierze z tymi co myślą, że za nowe tematy dają jakieś gratisy na SPŁAWIKu

#572 Tevez

Tevez

Weteran

• Members
  • 202 postów

Napisano 08 January 2013 - 06:14 PM

CYTAT(Piotr PGr @ wto, 08 sty 2013 - 19:05)  
Jak nie wpiszesz daty łowienie, to zawsze liczy się data stempla pocztowego.
Upewnij się na stronie danego okręgu, teraz nie wystarczy zwykły druk, ale z ich stronki trzeba pobrać "przelewo-zezwolenie". Tak też pobierasz rejestr połowów.

@Zbynek dawno nie wędkował i nerwowy się zrobił icon_wink.gif
Kolega chociaż w istniejącym temacie pisze... Czepiaj się lepiej tych co durne tematy zakładają, tego co dzień się mnoży... Mnie już też szlak bierze z tymi co myślą, że za nowe tematy dają jakieś gratisy na SPŁAWIKu

dzięki icon_smile.gif

szkoda tylko że mnie się oberwało icon_biggrin.gif

#573 Lois Lane

Lois Lane

Wędkarz

• Members
  • 28 postów

Napisano 08 January 2013 - 06:44 PM

CYTAT(Tevez @ wto, 08 sty 2013 - 19:14)  
dzięki icon_smile.gif

szkoda tylko że mnie się oberwało icon_biggrin.gif

Tfardym czeba być a nie mientkim !!!

#574 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 08 January 2013 - 07:27 PM

W tych nowo zakładanych to czasami wolę przemilczeć niż grzmić, na nowych. Ale kolega jest tu jakiś czas i temat już stary więc coś napisałem. Ale nie chodziło o to aby się komuś oberwało tylko tak nakierowało na logiczne podejście do sprawy.

#575 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1521 postów

Napisano 08 January 2013 - 07:54 PM

CYTAT(Kamil Z. @ pią, 07 gru 2012 - 17:09)  
Możesz łowić bez dopłat w tych okręgach, z którymi ten Twój ma podpisane porozumienia. Poczekaj do stycznia z opłacaniem składek, bo te opłaca się do końca roku, a nie na rok icon_wink.gif

Członek uczestnik (do16-tego roku życia) na podstawie składki okręgowej może łowić na wodach PZW (ogólnie dostępnych) w całym kraju.

#576 wadziu

wadziu

Wędkarz

• Members
  • 98 postów

Napisano 09 January 2013 - 01:12 PM

Witam

Mam takie pytanie odnośnie tej książeczki co pisze na niej zezwolenie i tam w niej się znajduje rejestr połowów. Chodzi mi o to czy ten rejest trzeba podliczyc i w którym miejscu trzeba wypełnić??
WĘDKARSTWO To ludzie z pasją, o której ty nie masz pojęcia. Dlatego nigdy nie zrozumiesz ich wytrwałości i poświęcenia.

#577 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 09 January 2013 - 01:47 PM

CYTAT(wadziu @ śro, 09 sty 2013 - 14:12)  
Chodzi mi o to czy ten rejest trzeba podliczyc i w którym miejscu trzeba wypełnić??

Nie

#578 Szymon Wędkom@ni@k

Szymon Wędkom@ni@k

Weteran

• Members
  • 358 postów

Napisano 15 January 2013 - 03:54 PM

http://www.pzw.org.p...ami_na_2013_rok

Co o tym myślicie? Kto jest większym winowajcą?

Dla mnie jednym słowem porażka..... za rok już całkiem żeby połapać w obrębie jednego województwa będziemy musieli zapłacić 1000zł....

Wcale mnie to nie zdziwi jak w następnych latach śląskie pzw będzie podzielone np. na Katowice, Częstochowę, Bielsko, Rybnik, Racibórz, Gliwice.... szkoda gadać

#579 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 15 January 2013 - 11:34 PM

Nie wiem kogo byś chciał aby wskazać , dla mnie całe PZW jest winne tam siedzą same *&^%^&^% , i to ich wina do puki ten twór PZW nie panie to tak będzie. A zaczął bym burzyć od Zarządu Głównego bo oni w ogóle robią NIC a biorą dużą kasę. Nie mając wpływu na poszczególne jednostki więc poco są ?

#580 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów
  • Zainteresowania: ryby woda i przygoda

Napisano 16 January 2013 - 06:38 AM

CYTAT(Szymon Wędkom@ni@k @ wto, 15 sty 2013 - 18:54)  
Dla mnie jednym słowem porażka..... za rok już całkiem żeby połapać w obrębie jednego województwa będziemy musieli zapłacić 1000zł....

Witam .
Kto będzie musiał ? .... raczej kto będzie chciał , ja na pewno NIE .
Kilka lat temu podziękowałem tej instytucji zwanej dumnie PZW i przestałem opłacać składki . Rynek łowisk komercyjnych jest już wystarczająco duży i nadal dynamicznie się rozwija . Nie robiłem dokładnych rachunków ale na pewno mnie to mniej kosztuje niż te wyssane z palca składki . icon_wink.gif
Co lepsze łowiska PZW od dekad użytkowane i zarybiane dziwnym trafem przechodzą w ręce prywatne (o zgrozo z całym rybostanem ) , tak się zdarzyło w moim regionie i mam sygnały że w innych jest podobnie . Czy nie jest to przypadkiem rabunkowa gospodarka ?. Postępujące zjawisko wyprzedaży działek rekreacyjnych nad zbiornikami gdzie właściciele mają w głębokim poważaniu prawo wodne i grodzą działki do samej wody . Sumując wody PZW coraz bardziej się kurczą a opłaty odwrotnie . icon_evil.gif icon_evil.gif
Dobrze się mają tylko pseudo działacze obdarowując się nawzajem nagrodami , medalami ( o wycieczkach integracyjnych nie wspomnę ) i a jakże przy tej okazji imprezka no bo jak może być inaczej .... tradycja - szkoda że to wszystko odbywa się na koszt wędkarzy .
Z łezką w oku wspominam te dobre czasy kiedy w legitymacji były tylko trzy znaczki : opłata nizinna , wody górskie , spining .... i można było wędkować w całym kraju bez durnego podziału na okręgi , ech szkoda słów .
Pozdrawiam .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium
@  Dinet : (26 August 2015 - 12:02 PM) ciekawy jestem jak zda egzamin jeden Shoutbox dla wszystkich grup wedkarskich, ale to czas pokaże
@  Dinet : (26 August 2015 - 11:59 AM) no pracy pewnie moc, ale efekt osiągniety :)