IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Kiedy Na Karpia?, jaka temperatura nalepiej?
discus
post wto, 27 lut 2007 - 19:43
Post #21

Wędkarz
Grupa: Members
Nr użytkownika: 4,227

Ludzie są jednak pomysłowi, ale pomysł z gałęziami musze przyznać jest oryginalny i praco chłonny mnie próbowali najpierw podrzucać z boku, ale żyłki im brakował ci, którzy siadali na moim miejscu też nie dorzucali wiec dali sobie spokój poszła skarga, że kradniemy ryby nocą jak łapiemy z tego, co wiem mają zabronić wędkowania nocą też dobry sposób na jakieś ograniczenie w wędkowaniu miejscowi mają pomysły jak umilić czas nad wodą icon_biggrin.gif
Profile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matcher
post pon, 12 mar 2007 - 15:09
Post #22

Weteran
Nr użytkownika: 1,248

Jestem w szoku że ktoś wpada na takie pomysły by uprzykrzać innym łowienie. Nie wiarygodne, jak silna może być zawiść ludzka.Sorka z OFF ale jestem w szoku.

--------------------
W SIEDEM DNI POWSTAŁ ŚWIAT, A W ÓSMYM... SHIMANO
Profile CardPM
+Quote Post
krompek
post śro, 28 mar 2007 - 15:32
Post #23

Początkujący
Nr użytkownika: 4,504

Panowie to ja wam jeszcze powiem taką rzecz ze te świnie potrafili
mi cały urlop zje..
w tym roku byłem 2 tygodnie na urlopie nęciłem 3 dni codziennie kulkami własnej robot
a oni mi w nocy podrzucali do wody chermetyki z proszkiem szorującym !!!
już miałem po łowieni przez resztę urlopu !!!

A na karpi a polecam porę od 1 KWIETNIA
Kiedy temperatura powietrza robi się coraz cieplejsza i Kwiecień proponuje wędzisko gruntowe !!!

Profile CardPM
+Quote Post
sunbeam
post czw, 29 mar 2007 - 01:37
Post #24

Weteran
Nr użytkownika: 2,462

Ja jestem już po pierwszym karpiowaniu. Pogoda ostatnio dopisała, więc wybrałem się na łowisko specjalne. Niestety karpie niezbyt brały ani na "śmierdziuchy" ani na "owocówki". Wynik to jeden karp około 4 kg na kulkę z dodatkiem psiej karmy i jeden około 2 kg na białe robaki. Słabiutko jak na tamto łowisko. Woda zimna, ale pierwsze tegoroczne karpie zaliczone.
Profile CardPM
+Quote Post
adams1999
post pią, 30 mar 2007 - 00:09
Post #25

Szajbus
Nr użytkownika: 819

ja nece juz na calego ale siedzialem dopiero 4 razy nad wodą i jednego dnia 5 karpi 3-3,5 kg złowiłe pozostale 3 wypady bez owocne icon_smile.gif

--------------------

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!
Profile CardPM
+Quote Post
discus
post pią, 30 mar 2007 - 10:38
Post #26

Wędkarz
Nr użytkownika: 4,227

ja jade w niedziele na muj staw jakie byly efekty dam znac icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Profile CardPM
+Quote Post
sunbeam
post sob, 07 kwi 2007 - 19:25
Post #27

Weteran

Karpie już biorą i to jaaaak! Dzisiaj padła moja pierwsza tegoroczna dwucyfrówka! W sumie razem ze znajomym wyjęliśmy prawie 40 kg karpi z czego najmniejszy miał około 2 kg a największy 12,40. Łowiskiem było prywatne jezioro nie udostępniane szerokiej rzeszy wędkujących (tylko rodzina i znajomi właściciela). Miłujący karpia obywatele, pędem na miejscówki. Stęsknione karpie już czekają. icon_smile.gif
Profile CardPM
+Quote Post
mateusz19
post pon, 09 kwi 2007 - 12:00
Post #28

Początkujący
Nr użytkownika: 4,709

QUOTE(-eRZet- @ czw, 22 lut 2007 - 12:43) *

mam pytanie.. wiem ze brania karpi rzekomo zaczynaja sie od +6 stopni celsjusza wody.. ok, ale ja nie bede biegal i mierzyl w stawie temperatury wody, wiec moze wy mi powiecie ile powinno byc temperatury powietrza, zeby kapie braly.. wiem ze wielu obala te teorie i lowi karpie nawet zima, ale ja chce sie tego dowiedziec.. pozdrawiam i z gory dzieki icon_smile.gif

temperatura powietrza powinna miec conajmniej 15 stopni
Profile CardPM
+Quote Post
adams1999
post pon, 09 kwi 2007 - 13:46
Post #29

Szajbus

QUOTE(mateusz19 @ pon, 09 kwi 2007 - 11:00) *

temperatura powietrza powinna miec conajmniej 15 stopni

temperatura powietrza nie ma znaczenia!!! wzne aby woda miałe przynajmniej 7-8 stopni!!! sam łowiłem karpie w tym sezonie kiedy woda miała 8stopni a powietrze 10

--------------------

Profile CardPM
+Quote Post
sunbeam
post pon, 09 kwi 2007 - 14:27
Post #30

Weteran

Temperatura powietrza ma znaczenie względne... Od niej bowiem w dużej mierze zależy temperatura wody. Zgadzam się z kolegą Adams że połowie karpi powinniśmy brać pod uwagę temperaturę wody. Temperatura powietrza ma większe znaczenie dla wędkarza niż dla ryb. Dodam tylko że w sobotę nad ranem temperatura oscylowała w okolicach 0-1 stopnia, a karpie brały i to jak!
Ten post edytował sunbeam pon, 09 kwi 2007 - 14:30
Profile CardPM
+Quote Post
Kuba
post czw, 19 kwi 2007 - 19:52
Post #31

Guests

Witam

sunbeam* - jak nęcisz karpiki wiosną, ja już za kilka dni jadę na 9-cio dniowy weekend majowy właśnie z zamiarem złowienia karpika. Zastanawiam się jak do tego podejść, jezioro jest nieduże 4-5 h, płytkie i pewnie roślinność już powoli zaczyna kiełkować.
Ostatnio łowiłem tam we wrześniu ubiegłego roku, wtedy miałem tylko 4 dni łowienia, na dodatek przyszło załamanie pogody (po ostrej byrzy, przyszły silne wiatry i potężny spadek ciśnienia)...ale nie o pogodę chodzi bo jaka by nie była i tak jadę...

chodzi dokładnie o to: nęcić śmierdziuchami, owocami czy czymś neutralnym, cały czaas bije się z myślami, co wybrać, we wrześniu pelet do necenia był całkiem niezły ,zapach TB monstrualny krab...

Generalnie to właściwie cały plan mam już w głowie, ale jakieś sugestje od osób polujących na karpie przydałyby się niezmiernie, skonfrontował bym je z moim pomysłem icon_smile.gif

z góry dziękuje za rady typu: kup kuku itp.

Pozatym pierwszy raz będzie nad wodą mój nowy rod-pod oraz sygnalizatorki, trzeba je przetestować icon_smile.gif

Pozdrawiam
Kuba
+Quote Post
adams1999
post czw, 19 kwi 2007 - 20:21
Post #32

Szajbus

generalnie 9 dni łowienia to bardzo dlugo wic mozesz smiałeo walic kulkami i zianem bez zadnych obaw
sam łowie juz od początku marca na podobnym łowisku i narazie efekty nie za duze 6 karpi 3-5kg (dwa dni tylko brały) sam na dlugi weekend majowy siadam przynajmniej na 3-4 doby a jak bedą brania to nawet na 10dni!! co do necenia to widze dwie sensowne strategie:

1. jezeli masz mozliwosc kilka dni wczesniej necic łowisko tak znajdz miejsce płytkie do 2-2,5m
sypnij tam pierwszego dnia wiadro ziaren (najlepiej kukurydza i konopie w stosunku 2:1) i do tego kulki jak jedziecie w dwójke to proponuje po 70 kulek czterech różnych smaków (pod czas zasiadki kazdy rzuci na coś innego i zobaczycie na co biorą) ja jak nie wiem na co biorą karpie to wale rybe, truskawke, ziołowe np. o zapachu korzennym albo anyzu, i miesznake smierdziuchowao-owocową najczesciej jest to mix na mączce rybnej z dodatkiem aromatu ananas lub brzoskwinia czyli razem 250-300 kulek i wiadro ziaren pierwszego dnia drugiego dnia jezeli masz łowisko płytkie tak jak pisałem do 2,5m to nalepiej podbierakiem przeczes dno i zobacz czy cos zostało i jak juz zostoało to czy są to ziarna czy kulki jak są ziarna a nie ma kulek to znaczy to ze mozesz walic kulkami a mniej ziaren jezeli nie zostało nic lub zostały pojedycze ziana to drugieg dnia syp o 1/3 mniej tego co pierwszego dnia i zasada ta sama w dniu nastepnym jednak wazne zeby dzien przed lowieniem zrobic przerwe w neceniu

ta strategia sprawdzi sie jezeli bedzie pogoda jaką zapowiadają czyli 20-25 stopni i jezeli są karpie w łowisku icon_smile.gif

2. jak nie masz jak wczesniej necic to zasada jest taka pierwszy dzien syp pelletem pokruszonymi kulkami, zanetą sypką, i niewielką iloscią ziarna z dużą iloscą konopi jak bedą brania to stopniowo mozesz zypac całe kulki i wiecej ziaren jak nie to musisz zwiekszyc ilosc zanety sypkiej i peletu z kruszonymi kulkami wykluczjąc ziarna i poczekac dobe bez dokarmiania

ta strategia moze sie sprawdzic w słabszą pogode i w zbiornikach gdzie karpi jest niewiele

--------------------

Profile CardPM
+Quote Post
sunbeam
post czw, 19 kwi 2007 - 22:33
Post #33

Weteran

Moim zdaniem wiadro ziaren to za dużo jak na tak mały zbiornik.. Ja najpierw nęcę ziarnami+kulki póżniej przechodzę na kulki zanętowe z niewielką ilością kulek haczykowych, by na końcu rzucać przez ostatnie dwa dni tylko parę garści kulek haczykowych. Trudno podać tu złoty środek, wiele zależy od specyfiki łowiska. Gdy nie ma czasu na kilkudniowe nęcenie stosuję necenie pellet+ziarna+kulki. W tym roku po raz pierwszy w życiu widziałem coś co nazywa się "nęcenie zaporowe". Byliśmy na zbiorniku na którym wszystkie lepsze miejscówki były już zajęte. Do wody poszło tyle pelletu i kulek że wystarczyłoby na kilka normalnych wypraw. Ale ryby podeszły i wyniki mieliśmy lepsze niż koledzy na lepszych miejscówkach. W moim wędkowaniu najlepiej na wiosnę sprawdza się aromat truskawkowy czasami zapachy rybne. Ostatnio próbowałem eksperymentować z własnej roboty kulkami owocowo-śmierdziuchowymi. Nęciłem przez 5 dni i w sobotę zasiadłem na łowisku. Niestety wyniki marne. Jeden karp o wadze chyba 1 kg. Trochę wstyd nam było przed miejscowymi którzy na zwykłe ruskie teleskopy i kukurydzę wyjęli dużo więcej niż my. Jeden przyszedł nawet i z szyderczym uśmiechem stwierdził: "Panie ryby nie biorę na te wasze kosmiczne stojaki i wyndki za kupę kasy. Trza po prostu umieć łowić" Powiedziałem wtedy sobie eksperymenty owszem, ale nigdy nie wybiorę się już nad wodę wyłącznie z kulkami nowej receptury. A na to łowisko jadę na długi weekend i zamierzam ostro zripostować miejscowych wędkarzy. Ta zniewaga krwi wymaga icon_wink.gif
Profile CardPM
+Quote Post
Kuba
post czw, 19 kwi 2007 - 22:57
Post #34

Guests

Dzięki za szybkie odpowiedzi...

coś sobie z waszych wypowiedzi dodam do swojego pomysłu...

jedziemy we czterech, kumple jak zwykle nie podejdą do tematu fachowo i przy braku brań bedą nęcić codziennie w innym miejscu, a ja bede twardy, tym bardziej na zeszłej zasiadce (też było nas czterech), oni nic, ja co prawda nie dużo więcej (brak współpracy ryb z powodu zalamania pogody), trafiłem wtedy dwa jeden niecałe 5 kg drugi 7 z lekkim hakiem a trzeciego nie zatrzymałem (obciach)...

Jeziorko nie jest duże, ale karpia jest tam sporo, mniej więcej w takim przedziale wagowym:

3 - 5 kg
7 - 12 kg
20 - ? - i ten przedział interesuje mnie najbardziej

Niestety nie mam możliwości wczesniejszego nęcenia, ale myslę że te 9 dni daje mi szansę na dobry wynik, tym bardziej że nie muszę szukać miejsca, znam je dość dobrze i wiem gdzie chadzają prosiaczki.

Zastanawiałem się nad kulkami TB mega tuti fruti, lub miodowymi, były tam skuteczne, chociaż pomimo tego napewno będę miał coś innego w zanadrzu, tak jak pisaliście powyżej coś ze śmierdziuchów i coś korzennego.

jeszcze jedno pytanko, czy łowiąc np:na kulki truskawkowe, pellet też ma być mniej więcej w tym smaku czy może coś kontrastującego... niby jakieś pojęcie w głowie jest ale chciałbym być przygotowanym jak najlepiej i nie tracić czasu na niepotrzebne eksperymenty.

Pozdrawiam
Kuba

jeszcze jedno, zdecydownie lepsze brania na tym zbiorniku miałem na pop-upy niż kulki tonące, prawdopodobnie na dnie pokrytym warstwą mułu i obumarłych szczątków roślinnych pop-upy lepiej się karpikom prezentowały...

i tu mam kolejne watpliwości, na tym zbiorniku łowiłem tylko na jesieni nigdy wiosną, czy w tym wypadku nie bedzie róznicy...ehh...

sam się zastanawiam czy robić sobie mętlik w głowie czy postepować tak jak zwykle...

Pozdrawiam
Kuba
+Quote Post
sunbeam
post czw, 19 kwi 2007 - 23:11
Post #35

Weteran

Pellet niekoniecznie musi być o tej samej nucie co kulki. Jego zadaniem jest tylko przywabianie na łowisko. Szybko się rozpuszcza i jest tylko namiastką pożywienia. Na pewno nie zaspokoi apetytu karpia.
Łowiska karpiowe są z reguły zamulone. Przydałoby się wysondować jak gruba jest warstwa mułu na dnie. Im grubsza warstwa tym dłuższy przypon. Przy cienkiej warstwie mułu możesz spróbować połowić na metodę. Czasem metoda+ pop-up jest najlepszym rozwiązaniem.
Profile CardPM
+Quote Post
adams1999
post czw, 19 kwi 2007 - 23:57
Post #36

Szajbus

co do pelletu to ten zanetowy rospuszcza sie w max 1h i ma za zadanie zrobic tylko dory drogowskaz do zestawów icon_smile.gif moze byc dowolnego aromatu ale jezeli necisz peletem haczykowym to czego nie polecam to najlepeij jak bedzie tego zapachy co kulki na zestawach

tak jak sunbeam pisał to bez wczesniejszego necenia najlepiej łowic na "metode" ale przez 9 dni mozna sobie niezle przygotowac zerowisko icon_smile.gif
najlepiej bedzie jak zaczniesz od szybko rozpuszczalnej zanety pellet i zaneta sybka do tego ziarna i pokruszone kulki a po dwoch dniach mozesz stopniowu sypac cale kulki i ziarna w wiekszej ilosci

co do necenia twoich kolegow to nie jest dobrze zmieniac miesca necenia pod czas zasiadek no chyba ze zaczniemy necic miejsca gdzie nie da sie łowic np. jakies zaczepy czy grube poklady mułu

kulek tb nie poleca ale jak juz je kupiles to juz nimi musisz necic icon_smile.gif lepiej kup jak masz mozliwosc kulki moselli
albo dancana lub addera nie są az tak drogie ale przynajmniej wszystkie pachną jednakowo nie tak jak tb

a co do necenia zaporowego to zeczywiscie sypie sie wiadrami ale wtedy ziaren sie nie gotuje a kulki raczej sie stosuje kupne icon_smile.gif jednak ja wole małe zbiorniczki gdzie nie idzie tyle zanety a ryb nie raz jest wiecej

--------------------

Profile CardPM
+Quote Post
.Łukasz.
post pon, 30 lip 2007 - 10:40
Post #37

Wędkarz
Nr użytkownika: 6,014

Współczuje "kolegów" wędkarzy, ja raczej spotykam się z życzliwością. Chcę jeszcze wrócić do tematu połowu karpi. chcę wiedzieć czy karpie bardziej żeruja w nocy czy dzień a może nad ranem albo wieczorem. Proszę o odpowiedzi:)
Profile CardPM
+Quote Post
-eRZet-
post pon, 30 lip 2007 - 11:06
Post #38

Weteran
Nr użytkownika: 4,148

CYTAT(.Łukasz. @ pon, 30 lip 2007 - 09:40) *
Współczuje "kolegów" wędkarzy, ja raczej spotykam się z życzliwością. Chcę jeszcze wrócić do tematu połowu karpi. chcę wiedzieć czy karpie bardziej żeruja w nocy czy dzień a może nad ranem albo wieczorem. Proszę o odpowiedzi:)

najleppsze wyniki to rano(4-icon_cool.gif i wieczorem(20-23)..ale to u mnie..oczywiscie ze mozesz zlowic w dzien, w poludnie czy o 1 w nocy..nic nie jest niemozliwe:)

--------------------

Pomóż głodującym i wejdź!!
http://www.splawik.com.pl/index.php?showtopic=8154&hl=
..............................
Moja Galeria

Profile CardPM
+Quote Post
dzakli
post sob, 09 kwi 2011 - 17:58
Post #39

Wędkarz
Nr użytkownika: 35,758

Sory że sie wtrące ale mam takie pytanko.Czy karpie zaczynaja brać na kulke proteinową zaraz po zimie czy trzeba poczekać aż sie ociepli?
POZDRO icon_cool.gif
Ten post edytował dzakli sob, 09 kwi 2011 - 18:08
Profile CardPM
+Quote Post
4 Najlepsze fotki tego tygodnia

2 Stron V  < 1 2
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Polecamy
Sklep zoologiczny
Akwarystyka forum
Krewetki - forum
Reklama

ZPW WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: niedziela, 21 wrzesień 2014 - 19:06

informacje o cookies