IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Łowienie Karasia Pomocy!
karas998
post czw, 20 sie 2009 - 22:54
Post #1

Początkujący
Grupa: Members
Nr użytkownika: 29,852

Cześć
Jestem bardzo bardzo początkującym wędkarzem. Z moim kolegą (też trochę początkujący)
wybraliśmy się na stary opuszczony staw hodowlany.

Płytko głębokość około 1m

http://img6.imageshack.us/gal.php?g=zdjcie098s.jpg

W stawie są karasie. Nawet niektóre złociste. Widać czasami z brzegu pływające.
I czasami widzę tam wędkujących ludzi. No i my z kolegą postanowiliśmy wybrać się tam i połowić. Przeczytaliśmy dużo porad w internecie . Chcieliśmy połowić dla przyjemności.

Mój sprzęt to spławik 4 g i haczyk malutki, nie znam się na tym ale na opakowaniu było napisane 1.

http://img406.imageshack.us/gal.php?g=zdjcie105j.jpg

Kolega ma sprzęt podobny. Tylko troszeczkę większy haczyk i spławik 4,5 g.

No i pierwszego dnia nęciliśmy trochę chlebem i łowiliśmy na czerwone robaki, i przez 5 godzin złowiliśmy jednego małego karasia tak 12 cm max. (oczywiście od razu go wypuściliśmy)

Dwa dni później zrobiliśmy ciasto na karasie, mieliśmy także kukurydze i zupełnie nic nie złowiliśmy. Koło mojego spławika pływały ryby ale żądna nie chwyciła, to był gorący i słoneczny dzień 30 stopni!

W internecie dużo czytam o tym że bierze wam pełno małych karasi na byle co a mi nic nie chce brać!

Mam kilka pytań i uwag

1. Jaka przynęta na karasie?
2. Jaki haczyk na karasie i czy ten co mam jest dobry?
3. Czy na zdjęciu moje wędki mam wszystko dobrze zrobione?
4. Czy przynęta ma pływać po dnie?
5. Dlaczego ryby nie chcą brać?

Bardzo chciałbym nauczyć się łowić ryby a zwłaszcza dojść do perfekcji w łowieniu tych karasi bo jest to jedyny zbiornik wodny blisko mnie a pozostałe są bardzo oddalone.

Posiadam ten zestaw haczyków http://img23.yfrog.com/i/615299800.jpg/ a ten który obecnie mam założony jest jeszcze mniejszy od tego najmniejszego z tego zestawu. Który haczyk polecacie aby brały karasie? Obojętnie jakie, nie muszą być duże nawet drobnica ale żeby coś brało icon_sad.gif

Załączona miniatura
Załączony obrazek
Załączony obrazek
Załączony obrazek
Załączony obrazek

Załączony obrazek
Załączony obrazek
Załączony obrazek
Załączony obrazek

Profile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
toolmate
post czw, 20 sie 2009 - 23:21
Post #2

Weteran
Nr użytkownika: 28,928

Jest kilka powodow.
1. Za duzy splawik, 1,5-2,5 gram w zupelnosci wystarczy.
2. Prawdopodobnie karasie sie wygrzewaly, wiec nie mysl ze cos wtedy wezma;)
3. Przyneta w tym wypadku czerwony robaczek najlepiej niech bedzie w poblizu dna, z 10 cm od dna.
4. Haczyk - pewnie kupiles pudelko takie male i tam sa haczyki od 1 do 9, ta numeracja jest tylko jesli chodzi o te pudeleczko, sprobuj zastosowac mniejszy haczyk, skoro wzioles 1 to wez 3 icon_smile.gif
5. Przyneta - radzilbym ci kupic zwykle biale robaki lub pinki ( biale robaki, pomalowane na rozne kolory)

A co to jest to cos pomiedzy haczykiem a splawikiem? ciezarek? chyba ma z 20 gram... kup zwykle olowiane sruciny w wedkarskim i rozmiesc je rownomiernie. I musisz dociazac splawik az zostanie sama antenka, i ona bedzie pokazywac brania. Ten splawik co masz w ostatecznosci moze byc.

Czyli maly splawiczek, maly haczyk, bialy , maly robaczek i udane polowy:)

PS. Zapomnialem dodac ze co jakis czas zmieniac grunt (odleglosc miedzy splawikiem a haczykiem)

I UWAZAJ NA GLONY
Ten post edytował toolmate czw, 20 sie 2009 - 23:25
Profile CardPM
+Quote Post
terminator
post czw, 20 sie 2009 - 23:42
Post #3

Weteran
Nr użytkownika: 22,957

Ludzie. Wy naprawdę tak łowicie? Czasem mam wrażenie, że ktoś sobie jaja robi.
Co to za glut pod spławikiem?
Co do haczyka - to napis "1" - pewnie oznaczał jedną sztukę, patrząc na zdjęcie.
Sorry - ale jak patrzę na ten zestaw to ciarki mnie przechodzą.
Jak już zrobisz sobie zestaw delikatny z właściwym wyważeniem, to spróbuj łowić z toni, a nie z gruntu. I rzuć kromkę suchego chleba obok spławika. Satysfakcja gwarantowana.

--------------------
Pozdrawiam i zapraszam na PIKEFINDER
Profile CardPM
+Quote Post
Palka
post pią, 21 sie 2009 - 01:00
Post #4

Wędkarz
Nr użytkownika: 29,789

Witaj,ja mam 3 stawy i u mnie biorą jak głupie icon_mrgreen.gif ,nawet w samo gorące południe,ale ty spróbuj łowic je po południu ok. godziny 17 do 20 wieczorem. Spróbuj łapać na ciasto z kaszki manny z dodatkiem atraktora waniliowego,i dobrze osłodzone cukrem waniliowym lub miodem(na karasia miodowe wyśmienite).Karasia radziłbym łowić w odległosci max 2 metry od brzegu przy jakimś krzaczku lub trzcince.Jak nie wypali ci ten plan z ciastem spróbój łapać na czerwone robaki,jeśli tak słabo biorą przydało by sie im podać zanęty na karasie z dodatkiem pokrojonych czerwonych i białych robaków icon_cool.gif .Co do sprzętu to użyj 2 gramowego spławika,żyłki głownej 0.16 (w zupełnosci wystarczy),na przypon daj żyłke 0.14,haczyki 12-14,(haczyki małe).Śruciny rozmieść co 5 cm,(tylko dobrze wyważ spławik,śrucinki daj do zestawu małe ok 4 sztuk).Zestaw ustaw żeby haczyk z przynętą zwisał 10 cm nad dnem najlepiej.Możesz wybraną miejscówke nęcić z dnia na dzień np. parowaną białą przenicą,aha i zachowuj sie cicho,wiedz o tym że karaś jest płochliwą rybą. icon_biggrin.gif

Spróbuj tak jak ja ci radze,wierz mi łowie karasie od młodych lat i mam swoje sposoby,mi sie nudza te karasie więc wyruszam na większe ryby np leszcze lub szczupaki na jezioro lub rzeke.Ostatnio złowiłem 2.20 kg brzane.Aha i powiedz mi czy pomogłem ci,czy zaczęły ci brać wkońcu.Pozdrawiam!!! icon_wink.gif Połamania kija!!
Ten post edytował Palka pią, 21 sie 2009 - 01:20
Profile CardPM
+Quote Post
karas998
post pią, 21 sie 2009 - 01:26
Post #5

Początkujący

Te ołowiane ciężarki mają 3 gramy, kolega mi powiedział abym je w taki sposób rozmieścił, nie śmiejcie się icon_redface.gif ,
spławik kupię 2 g ale to za kilka dni jak będę w sklepie wędkarskim

Więc:
1. Jak rozmieścić ołowiane ciężarki?
2. Czy jest jakiś sposób aby mi się żyłka tak często nie splątywała?
3. Jak umieścić spławik za te oczko na końcu spławika i ograniczyć jego poruszanie się łezką?Czy za te gumeczki przy antence?
4. Spławik ma być mocno zanurzony w wodzie? Bo jak na razie to zanurzała się tylko jego zielona część.
5. Jaka odległość haczyka od ołowianych ciężarków? Bo słyszałem że ryby mogą bać się ciężarków.

Niedługo spróbuje połowić w godzinach wieczornych, bo widziałem jak się wygrzewają na słońcu ale wcale nie żerowały.

napis 1 na pewno nie oznaczał jednego haczyka bo to było opakowanie z zawiązanymi haczykami (kilkoma)
Ten post edytował karas998 pią, 21 sie 2009 - 01:46
Profile CardPM
+Quote Post
terminator
post pią, 21 sie 2009 - 10:06
Post #6

Weteran
Nr użytkownika: 22,957

Tu masz potrzebne informacje

--------------------
Pozdrawiam i zapraszam na PIKEFINDER
Profile CardPM
+Quote Post
karas998
post pią, 21 sie 2009 - 12:38
Post #7

Początkujący

Dzięki za odpowiedzi które do tej pory udzieliliście.

Nie wiem jaką mam grubość żyłki, ale te karasie każda żyłka powinna wystarczyć^^

Na kołowrotku są dane których nie rozumiem
Dane na kołowrotku:
Line capacity 0.23/110, 0.28/90, 0.33/60 (chyba pojemność szpulki)
GEAR RATIO 3.3:1. (chyba przełożenie)
Profile CardPM
+Quote Post
MarioSan
post pią, 21 sie 2009 - 13:15
Post #8

Weteran
Nr użytkownika: 2,478

Jak na taki zestaw weźmie karaś, to będzie to czysty fuks...
Karaś (zwłaszcza duży) bierze najczęściej bardzo delikatnie, rzekłbym nawet że nieśmiało icon_biggrin.gif

Zestaw powinien być delikatny i dopasowany do warunków na łowisku, woda płytka i z tego co widzę na
foto dno ciemne, zatem spławik max 1g (ja nawet zakładałbym mniejszy), hak malutki - rozmiar 14-16,
kolor ciemny, tak aby zlewał się z dnem.

Na skuteczne wędkowanie składa się masa szczególików, o których widzę że nie masz pojęcia icon_cool.gif
Zatem uwag kilka od maniaka spławika: icon_mrgreen.gif

- na tak płytkim łowisku zamontuj spławik na stałe, przelotowy w tym wypadku będzie mniej czuły
- przypon nie może wyglądać jak harmonijka, na takim jak widzę na foto to nie zobaczysz brań
- rozmieść obciążenie w dwóch punktach, mała śrucinka zaciśnięta w połowie przyponu,
reszta obciążenia jakieś 20-30cm wyżej
- żyłka główna max 0,18, przypon 0,12-0,14
- chleb jest zanętą skuteczną w specyficznych warunkach, w tym stawiku na karasie polecam
zanętę Dragon Classic - Lin Karaś, niedroga i sprawdzona, pachnie wyśmienicie
- przynęta: zacząłbym od białych robaków, potem kukurydza, sprawdza się też kanapka
biały + kuku, dopiero na końcu próbowałbym ciasto

Jakbyś miał jakieś pytania to zapraszam na GG.
Na początek przygody z wędkarstwem poleciłbym Ci bata 7m, nie wiem co ci początkujący widzą
takiego w wędce z kołowrotkiem???

--------------------
ZŁÓW I WYPUŚĆ!!!!

7m bat, spławiczek przy kapelonkach, to jest to co lubię najbardziej!!
Lin, Karaś, Płoć i Wzdręga - ulubione rybcie.
Profile CardPM
+Quote Post
toolmate
post pią, 21 sie 2009 - 13:35
Post #9

Weteran
Nr użytkownika: 28,928

Luuuudzie by mnie zalamujecie!!! Mamy poradzic mu jak zlowic karasia a nie kupic caly sprzet! On chcve sobie tylko dla zabawy, rekreacyjnie polowic... A wy mu jescze karzecie kase wpakowac... Wszytskie te duperele kosztuja! Aha czyli gdy np. ktos bedzie chcial kupic wedke za 30 zl, to mu zabronicie i bedzie musial kupic za 300 zl bo wy tak chcecie???? A po za tym kiedys nie bylo takich mozliwosci jak dzis, a jakos ryby lowiono !

I jescze jedno. On jest poczatkujacym wiec uzywajcie hmm latwiejszego slownictwa:)
Ten post edytował toolmate pią, 21 sie 2009 - 19:38
Profile CardPM
+Quote Post
HANI
post pią, 21 sie 2009 - 17:42
Post #10

Weteran
Nr użytkownika: 12,975

CYTAT
karaś (zwłaszcza duży) bierze najczęściej bardzo delikatnie, rzekłbym nawet że nieśmiało

i tu sie z toba nie zgodze icon_smile.gif duzy karas jak przypierdzieli to prawie jak karp icon_smile.gif mam na mysli karasie ok 40 cm icon_smile.gif jeszcze nigdy mi duzy karas delikatnie nie bral icon_smile.gif sa to silne ryby icon_smile.gif

Karas proponuje ci haczyk nr 12 lub 14 i na niego jednego malego robaka icon_smile.gif a jako splawik mozesz wziasc poirko icon_smile.gif troszke je z tych farfocli (czy jak to sie tam zwie) oskorowac, wywazyc i karasia masz murowanego icon_smile.gif
Ten post edytował HANI pią, 21 sie 2009 - 17:43
Profile CardPM
+Quote Post
totalover
post pią, 21 sie 2009 - 18:18
Post #11

Wędkarz
Nr użytkownika: 26,353

biało - czerwone robaki haczyk hymmm 14stka splawik moze byc ten ale daj lepiej 2gramy i jak slonce swieci nawed nie idzcie bo nic nie wezmie ryba wtedy odpoczywa jak rybacy po obiedzie (icon_biggrin.gif) żuć troche chleba i siedz i czekaj

EDIT:
Haczyk daj 10tke ja wylawiam 25cm karasie na takim
Ten post edytował totalover pią, 21 sie 2009 - 18:26
Profile CardPM
+Quote Post
MarioSan
post pią, 21 sie 2009 - 20:13
Post #12

Weteran
Nr użytkownika: 2,478

CYTAT(HANI @ pią, 21 sie 2009 - 16:42) *
i tu sie z toba nie zgodze icon_smile.gif duzy karas jak przypierdzieli to prawie jak karp icon_smile.gif mam na mysli karasie ok 40 cm icon_smile.gif jeszcze nigdy mi duzy karas delikatnie nie bral icon_smile.gif sa to silne ryby icon_smile.gif
Karas proponuje ci haczyk nr 12 lub 14 i na niego jednego malego robaka icon_smile.gif a jako splawik mozesz wziasc poirko icon_smile.gif troszke je z tych farfocli (czy jak to sie tam zwie) oskorowac, wywazyc i karasia masz murowanego icon_smile.gif

...i tu się z Tobą nie zgodzę icon_mrgreen.gif tam gdzie ja łowię to karasie biorą baaaaardzo delikatnie, często to jest wręcz "pyknięcie" spławiczka i zanurzenie się antenki na centymetr i jest po braniu... Dużo zależy od łowiska, nie wszędzie ryba bierze tak samo, a
tak na marginesie to ja miałem na myśli nasze złote piękności, a nie "japońce", to tak żeby była jasność icon_cool.gif
Ten post edytował MarioSan pią, 21 sie 2009 - 20:14

--------------------
ZŁÓW I WYPUŚĆ!!!!

7m bat, spławiczek przy kapelonkach, to jest to co lubię najbardziej!!
Lin, Karaś, Płoć i Wzdręga - ulubione rybcie.
Profile CardPM
+Quote Post
HANI
post sob, 22 sie 2009 - 00:32
Post #13

Weteran
Nr użytkownika: 12,975

a i tu tkwi problem icon_smile.gif bo mi chodzilo o japońce icon_smile.gif
Profile CardPM
+Quote Post
LarUs
post sob, 22 sie 2009 - 23:17
Post #14

Weteran
Nr użytkownika: 29,752

Zależy jaka masz zylke czy gruba czy cienka jezeli chcesz lowic karasie przygotuj sobie zylke 0,16 0 ,14 (chociaz nie wiem czy chcesz) uzywaj cienkiej zylki przyponowej a takze mniejszego splawika haczyk 16-18 na haka zrob kanapke z kastera ( przepotwarzonego troche bialego robaka) i bialego robaczka
Ten post edytował LarUs sob, 22 sie 2009 - 23:18

--------------------
Profile CardPM
+Quote Post
karas998
post nie, 23 sie 2009 - 00:53
Post #15

Początkujący

Byłem dzisiaj na rybach, wysłuchałem waszych porad i razem z kolegą złowiliśmy 3 Karasie, na pinki 3 na jednym haczyku, pewnie było by więcej ale ja miałem za duży spławik i za często zmienialiśmy miejsce łowienia. Łowiliśmy 1,5 h wieczorem

Poza tym zachowywaliśmy się trochę głośno icon_rolleyes.gif i dużo samolotów latało (staw jest niedaleko małego lotniska)

Następnym razem pojadę nad staw najwcześniej za tydzień bo teraz mam wyjazd,

O jeszcze małe pytanko:
1. Do kiedy i od kiedy(jaki miesiąc) można łowić karasie, w jakich miesiącach będzie najlepsze powodzenie
Ten post edytował karas998 nie, 23 sie 2009 - 00:55
Załączona miniatura
Załączony obrazek

Profile CardPM
+Quote Post
totalover
post nie, 23 sie 2009 - 11:33
Post #16

Wędkarz
Nr użytkownika: 26,353

Troszkę głupie pytanie bo ryba bierze caly czas a teraz najbardziej ;p lowic puki czas
Profile CardPM
+Quote Post
4 Najlepsze fotki tego tygodnia
tn_gallery_47627_1294_6391.jpg
tn_gallery_47627_1294_5513.jpg
tn_gallery_47627_1294_972.jpg
tn_gallery_47627_1294_15575.jpg

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Polecamy
Sklep zoologiczny
Akwarystyka forum
Krewetki - forum
Reklama

ZPW WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 28 listopad 2014 - 11:22

informacje o cookies