IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Zestaw Na Karpia, Potrzebuje rad co do sprzętu i techniki
adams1999
post sob, 13 sty 2007 - 20:58
Post #21

Szajbus
Grupa: Members
Nr użytkownika: 819

www.carppassion.eu

znajdziesz tam wszystko !!! jest dział szkółka i vademecum tam wyczytasz najwięcej i dowiesz się jak zacząć od podstaw

--------------------

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!
Profile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vBARTEKv
post pią, 26 sty 2007 - 12:06
Post #22

Weteran
Nr użytkownika: 3,939

QUOTE(Paweł_B @ pią, 06 paź 2006 - 16:18) *

Witam wszystkich miłośników wędkarstwa.
Właśnie zaczynam przygodę z "karpiowaniem" do tej pory łowiłem na popularny spławik, drgającą szczytówkę i grunt. Postanowiłem zainwestować w pożądną wędkę karpiową (kołowrotek już mam), słyszałem że na karpie jest inna technika która jest mi zupełnie obca, jedynym prawdziwym wędkarzem jakiego znałem który mógł mi udzielić dobrych rad był mój dziadek, nie mam wiec od kogo się uczyć i zdobywać informacji, a metoda prób i błędów pewnie by mnie zraziła. Więc licze na was i waszą wiedzę.
Zacznijmy od doboru wędki, jaką długość wybrać - wystarczy 3,6m?
Następnie ustawiać ją w uchwycie w pionie czy na leżąco na podpórkach i jak zabezpieczyć przed ja przed porwaniem przez rybę icon_smile.gif Jakie grubości żyłki stosować czy wystarczy - główna 0,18 czy dać grubszą. Jaki zestaw, do tej pory stosowałem rurkę antysplątaniową z koszykiem zanętowym. Nastepnie jakiej długości i grubości przypon, no i oczywiście kształt i rozmiar haczyka. Jeżeli o czym kolwiek zapomniałem to dopowiedzcie.
Za wszystkie rady z góry dziękuję.
Z wędkarskim pozdrowieniem Paweł_B.

witam!!! karpie mozna lowic na tradycyjne techniki gruntowe. Ja osbiscie nie bawie sie w jakies zestawy wlosowe i inne blizej nieznane kombinacje. Proponuje zastosowanie bardzo prostego spsosbu, czyli: żyłka, cięzarek i haczyk. Ciezarek powinien miec w zaleznosci od lowiska od 35g do nawet 150g, najlepiejlepsze sa ciezarki w ksztalcie rumny lub zaopatrzone w kretlik. Naklada sie ciezarek na zylke nastepnie blokuje sie go gumowym stoperem i kretilem. Przypon radze zrobic z plecionki o grubosci miedzy 0.12 a 0.15. Haczyk niemoze byc zamaly ani zaduzy, w miare uniwersalnym hakiem jest rozmia 4. Żylka główna powinna miec wytrzymalosc miedzy 6 a 10 kg. Ja wędki ustawiam na stojaku karpiowym w tradycyjny sposob. Wedka o długosci 3.60 jest idealna, powinna miec krzywą ugięcia od 2 do 3 lbs. Nęcenie karpia powinno odbywac sie z łódki, poniewaz wtedy precyzyjnie umieszcza sie zanete w łowisku. Nie polecam zarzucania!! zeby miec szanse spotkania duzego karpia polecam wywóz. Jeżeli masz jeszcze jakies pytania prosze napisz, postaram sie odpowiedziec.. POŁAMANIA KIJA NA RYBIE!! A NIE NA DRZEWIE!!!
Profile CardPM
+Quote Post
karpiarz
post pią, 26 sty 2007 - 17:54
Post #23

Weteran
Nr użytkownika: 2,774

QUOTE(vBARTEKv @ pią, 26 sty 2007 - 05:06) *

witam!!! karpie mozna lowic na tradycyjne techniki gruntowe. Ja osbiscie nie bawie sie w jakies zestawy wlosowe i inne blizej nieznane kombinacje. Proponuje zastosowanie bardzo prostego spsosbu, czyli: żyłka, cięzarek i haczyk. Ciezarek powinien miec w zaleznosci od lowiska od 35g do nawet 150g, najlepiejlepsze sa ciezarki w ksztalcie rumny lub zaopatrzone w kretlik. Naklada sie ciezarek na zylke nastepnie blokuje sie go gumowym stoperem i kretilem. Przypon radze zrobic z plecionki o grubosci miedzy 0.12 a 0.15. Haczyk niemoze byc zamaly ani zaduzy, w miare uniwersalnym hakiem jest rozmia 4. Żylka główna powinna miec wytrzymalosc miedzy 6 a 10 kg. Ja wędki ustawiam na stojaku karpiowym w tradycyjny sposob. Wedka o długosci 3.60 jest idealna, powinna miec krzywą ugięcia od 2 do 3 lbs. Nęcenie karpia powinno odbywac sie z łódki, poniewaz wtedy precyzyjnie umieszcza sie zanete w łowisku. Nie polecam zarzucania!! zeby miec szanse spotkania duzego karpia polecam wywóz. Jeżeli masz jeszcze jakies pytania prosze napisz, postaram sie odpowiedziec.. POŁAMANIA KIJA NA RYBIE!! A NIE NA DRZEWIE!!!

A co jesli lapiesz na kulki proteinowe, tez je zakladasz na haczyk? Metoda wlosowa jest w gruncie rzeczy bardzo prosta, nic innego jak tylko pewien rodzaj wiazania haczyka. Lapanie "na wlosa" bardzo poprawia skutecznosc zacietych bran, wiaze sie to ze sposobem pobierania, wsysania pokarmu przez karpie. Jesli chodzi o zanecanie to wcale nie potrzebujesz ludki. W karpiowaniu jest kilka sposobow na to by bardzo precyzyjnie polozyc zanete w lowisku ktore cie interesuje: kobra, PVA, Metoda, rakieta itp itd. Ludka wogule nie jest potrzebna, chociaz bardzo skraca czas necenia(jesli lowisz daleko od brzegu). Jesli chodzi o blokowanie ciezarka to wogule bym tego nie radzil, chyba ze zaopatrzysz sie w specialne klipsy, do robienia zestawow koncowych. Chodzi glownie o to ze jezeli ryba zerwie sie z zylka glowna i ciezarek jest zablokowany to bedzie ona plywala z tym ciezarkiem przy pysku az zdechnie, dlatego uzywa sie tzw safety rigs

Tak samo nie musisz wywozic przynety, oczywiscie jesli lapiesz na 150+ metrach to ciezko ci bedzie zarzucic, ale nie widzie problemu z rzucaniem przynety jesli lapiesz blizej brzegu.
Profile CardPM
+Quote Post
vBARTEKv
post sob, 27 sty 2007 - 01:26
Post #24

Weteran

QUOTE(karpiarz @ pią, 26 sty 2007 - 19:54) *

A co jesli lapiesz na kulki proteinowe, tez je zakladasz na haczyk? Metoda wlosowa jest w gruncie rzeczy bardzo prosta, nic innego jak tylko pewien rodzaj wiazania haczyka. Lapanie "na wlosa" bardzo poprawia skutecznosc zacietych bran, wiaze sie to ze sposobem pobierania, wsysania pokarmu przez karpie. Jesli chodzi o zanecanie to wcale nie potrzebujesz ludki. W karpiowaniu jest kilka sposobow na to by bardzo precyzyjnie polozyc zanete w lowisku ktore cie interesuje: kobra, PVA, Metoda, rakieta itp itd. Ludka wogule nie jest potrzebna, chociaz bardzo skraca czas necenia(jesli lowisz daleko od brzegu). Jesli chodzi o blokowanie ciezarka to wogule bym tego nie radzil, chyba ze zaopatrzysz sie w specialne klipsy, do robienia zestawow koncowych. Chodzi glownie o to ze jezeli ryba zerwie sie z zylka glowna i ciezarek jest zablokowany to bedzie ona plywala z tym ciezarkiem przy pysku az zdechnie, dlatego uzywa sie tzw safety rigs

Tak samo nie musisz wywozic przynety, oczywiscie jesli lapiesz na 150+ metrach to ciezko ci bedzie zarzucic, ale nie widzie problemu z rzucaniem przynety jesli lapiesz blizej brzegu.

SIEMKA... nie lowie na proteinke. Na hak zakłądam kukurydze i/lub makaron (gwiazdki).. Łódka moe niejest niezbedna ale dobrze ją mieć. Nieraz zamiast haczyka zakładam małą kotwice. Ale chyba mnie niezrozumiales ze sposobem zakladanie ciezarka. On nie jest zablokowany, chodzi tylko o to aby niespadal do haczyka, w górnej czesci zylki niema zadnej blokady, czyli ryba nawet jak zerwie sie nie bedzie plywac z ciezarkiem w pysku. POZDRAWIAM
Profile CardPM
+Quote Post
Mc_BOB
post sob, 27 sty 2007 - 13:19
Post #25

Szajbus
Nr użytkownika: 2,124

QUOTE(vBARTEKv @ sob, 27 sty 2007 - 01:26) *

SIEMKA... nie lowie na proteinke. Na hak zakłądam kukurydze i/lub makaron (gwiazdki).. Łódka moe niejest niezbedna ale dobrze ją mieć. Nieraz zamiast haczyka zakładam małą kotwice. Ale chyba mnie niezrozumiales ze sposobem zakladanie ciezarka. On nie jest zablokowany, chodzi tylko o to aby niespadal do haczyka, w górnej czesci zylki niema zadnej blokady, czyli ryba nawet jak zerwie sie nie bedzie plywac z ciezarkiem w pysku. POZDRAWIAM

To ty nie zakładasz przyponu icon_eek.gif

--------------------
Profile CardPM
+Quote Post
karpiarz
post sob, 27 sty 2007 - 18:00
Post #26

Weteran
Nr użytkownika: 2,774

QUOTE(vBARTEKv @ pią, 26 sty 2007 - 18:26) *

Szkoda tylko ze uzywasz kotwic, jest to tak samo niebespieczne dla ryby. Poprzez sposob pobierania pokarmu przez karpie istnieje mozliwosc ze ktowica zachaczy rownoczesnie gorna i dolna szczeke ryby. Jesli tak zachaczona ryba sie zerwie to nie ma szans na przezycie.
Pozatym kotwica nie zwieksza twojej mozliwosci zaciecia ryby...
Ten post edytował karpiarz sob, 27 sty 2007 - 18:01
Profile CardPM
+Quote Post
vBARTEKv
post nie, 28 sty 2007 - 12:39
Post #27

Weteran

wiem o tym, ze niezwieksza szansy zaciecia. Postanowielem, ze juz nigdy niezałoze kukurydzy na kotwice...
Co do poprezdniego pytania, przyponów urzywam, ale tylko plecionki.
Profile CardPM
+Quote Post
luis2
post czw, 01 mar 2007 - 18:25
Post #28

Wędkarz
Nr użytkownika: 3,672

witam mam pytanko kupile kija karpiowke 360 dragon magnum x-treme
2lbs jest fajniutka teraz mam prozbe o opinie dobrze zrobilem ze kupilem czy niebardzo poki jeszcze jest niesmigana mam mozliwosc oddania jej do sklepu wiec jesli mozna prosilbym o pomoc z gory wielkie dzieki
Profile CardPM
+Quote Post
Ryan
post sob, 08 lis 2008 - 10:27
Post #29

Weteran
Nr użytkownika: 8,044

Witam moze mi ktos pokazac jak zmontowac koncowy zestaw karpiowy z ciezarkiem ?? Bo wiem jak to wyglada ale nei wiem co kupic zeby zmontowac ten zestaw czy mozna kupic juz zmontowany gotowy i tylko ciezarek przypiac ??
Profile CardPM
+Quote Post
Czarnyy
post sob, 08 lis 2008 - 12:01
Post #30

Szajbus
Nr użytkownika: 399

Tutaj masz moj zestaw z klipsem. Do tego potrzebujesz rurki anty, klipsa, kretlika i gumki. Sa gotowe zestawy samozaconajace, ja np uzywam produktów Kordy.

Załączona miniatura
Załączony obrazek

--------------------
www.carpholic.pl
Profile CardPM
+Quote Post
zdrapek
post pon, 10 lis 2008 - 21:02
Post #31

Weteran
Nr użytkownika: 7,926

CYTAT(luis2 @ pią, 02 mar 2007 - 05:25) *
witam mam pytanko kupile kija karpiowke 360 dragon magnum x-treme
2lbs jest fajniutka teraz mam prozbe o opinie dobrze zrobilem ze kupilem czy niebardzo poki jeszcze jest niesmigana mam mozliwosc oddania jej do sklepu wiec jesli mozna prosilbym o pomoc z gory wielkie dzieki

http://wedkarstwo.onet.pl/1,105066,2176,sprzet.html

Ile zapłaciłeś jeśli można wiedzieć i jest to 3 czściówka czy teleskop (napewno już nie robią tej serii)

Profile CardPM
+Quote Post
4 Najlepsze fotki tego tygodnia
tn_gallery_40133_984_48007.jpg

2 Stron V  < 1 2
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Polecamy
Sklep zoologiczny
Akwarystyka forum
Krewetki - forum
Reklama

ZPW WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 22 sierpień 2014 - 12:49

informacje o cookies