IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Hodowla Ochotki I Jokersa, Jak hodować gdzie i czym karmić
GrzegorzF20
post sob, 16 lut 2008 - 00:18
Post #21

Szajbus
Grupa: Members
Nr użytkownika: 2,238

CYTAT(cin&cin @ pią, 15 lut 2008 - 22:12) *
Niestety widzę że mieszkacie za daleko żeby was wzeprzeć ochotką ale najlepszymi miejscami na znalezienie tych larw jest starorzecze zarośnięte olszyną o głębokości do 40cm.przypadkowo zauważyłem ten post i stwierdzam że w odległości 300m od mego domu można tych larw nazbierać całkiem sporo.wiosną aż się woda rusza tyle tam tego pływa nie łowię na to ale chyba w tym roku spróbuję.na dnie tego bajorka jest dużo liści ochotki nie potrzebują za dużo tlenu i nie lubią światła słonecznego a zacieniony płytki zbiornik z gnijącymi liśćmi na dnie to wymażone miejsce dla tych larw.Przechowuje się je w temperaturze d 0-4'C najlepiej w chłodziarce zawinięte w mokry papier.
Powiedzcie mi tylko czy to dobra przynęta na karpie i liny?Skuteczna?Na płotki napewno ale czy większa rybka się skusi?
W jakiej cenie przykładowo są te larwy w sprzedarzy?

karpia na to nie zlapiesz -rzecz jest banalnie prosta zawsze plotki i leszcze beda przed inna ryba:-)

a jokers (drobna ochotka do zanety itp) jest drogi!! co innego ochotka haczykowa w pudelkach ale tam jest jej tylko garstka, a i tak kosztuje ok 3-4zl no i jest w malo ktorych sklepach wedkarskich a jak juz jest to trzeba zamawiac!!! pozdr

--------------------
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR
Profile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
cezar80
post nie, 02 mar 2008 - 18:29
Post #22

Weteran
Nr użytkownika: 3,095

Witam Bardzo dużo opisów jest w necie jak pozyskać ochotkę i nie trzeba żadnych filmów wystarczy w google wpisać : pozyskiwanie larw ochotki i jest tego do bólu np:http://owedkarstwie.blog.onet.pl/2,ID181325885,DA2007-02-28,index.html
Najwiekszym jednak problemem jest znalezienie zbiornika w którym przebywają larwy Z własnego doświadczenia wiem że lepsze od stawów są płytkie rzeczki, łachy itp
Profile CardPM
+Quote Post
jaguar56
post nie, 02 mar 2008 - 19:14
Post #23

Szajbus
Nr użytkownika: 3,389

CYTAT(cezar80 @ nie, 02 mar 2008 - 20:29) *
Witam Bardzo dużo opisów jest w necie jak pozyskać ochotkę i nie trzeba żadnych filmów wystarczy w google wpisać : pozyskiwanie larw ochotki i jest tego do bólu np:http://owedkarstwie.blog.onet.pl/2,ID181325885,DA2007-02-28,index.html
Najwiekszym jednak problemem jest znalezienie zbiornika w którym przebywają larwy Z własnego doświadczenia wiem że lepsze od stawów są płytkie rzeczki, łachy itp

A ja polecam szukanie małych stawów z dużą ilością ptactwa wodnego(np stawy dla kaczek na wsi). Ja tam zawsze szukałem i często były to duże larwy.

--------------------

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.
Profile CardPM
+Quote Post
fishunterka
post sob, 06 cze 2009 - 17:35
Post #24

Wędkarz
Nr użytkownika: 9,269

a jest ochotka w płytkich źródełkach? kopałam tam kiedyś ale nie za dokładnie wiec nie wiem, może co tam było? czy ochotka siedzi głęboko w mule?
Profile CardPM
+Quote Post
Darczez
post sob, 06 cze 2009 - 17:44
Post #25

Szajbus
Nr użytkownika: 7,841

CYTAT(fishunterka @ sob, 06 cze 2009 - 16:35) *
a jest ochotka w płytkich źródełkach? kopałam tam kiedyś ale nie za dokładnie wiec nie wiem, może co tam było? czy ochotka siedzi głęboko w mule?

ochotka jest również w piasku i może występować w każdym zbiorniku wodnym o odpowiedniej temperaturze. Jej ilość i wielkość zależy pewnie od indywidualnego charakteru zbiornika.

--------------------

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Profile CardPM
+Quote Post
Karp123
post nie, 06 wrz 2009 - 22:36
Post #26

Wędkarz
Nr użytkownika: 30,811

Ja tam nie wiem jak hodować ochotkę, ale moja pani od przyrody hodowała kiedyś na naszych oczach, bo mieliśmy pod mikroskopek je oglądać. Jak chcecie, to mogę się jej zapytać. O ile wiem ochotki nie wymagały zbyt dużo pracy. icon_biggrin.gif
Profile CardPM
+Quote Post
4 Najlepsze fotki tego tygodnia
tn_gallery_27405_721_37958.jpg

2 Stron V  < 1 2
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Polecamy
Sklep zoologiczny
Akwarystyka forum
Krewetki - forum
Reklama

ZPW WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: środa, 22 październik 2014 - 09:21

informacje o cookies