IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Karta Wedkarska
jinx_da_cat
post czw, 05 sty 2012 - 10:14
Post #21

Weteran
Grupa: Members
Nr użytkownika: 26,392

CYTAT(Fifi @ śro, 04 sty 2012 - 19:10) *
kontaktowalem sie z PZW i nie trzeba miec karty aby wykupic zezwolenie na lowienie i wtedy wlasnie jest sie niezrzeszonym i oplata jest drozsza, podrawiam

Większej bzdury nie słyszałem... icon_evil.gif Nie masz prawa łowić bez karty wędkarskiej! Chyba, że jesteś obcokrajowcem na stałe mieszkającym za granicą!

2. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW

§ 1

1. Prawo do wędkowania w wodach użytkowanych przez Polski Związek Wędkarski mają członkowie PZW i osoby nie zrzeszone w PZW, posiadający kartę wędkarską, przestrzegający zasad ujętych w niniejszym Regulaminie, po opłaceniu stosownych składek.
2. Zasady wydawania kart wędkarskich regulują przepisy ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym, z późniejszymi zmianami.
3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.
(...)

--------------------
www.przyjacielerudawy.pl
To co nie jest zabronione to jest dozwolone. Czego nie zabrania prawo tego nie pozwala wstyd!

Profile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Fifi
post czw, 05 sty 2012 - 15:00
Post #22

Weteran
Nr użytkownika: 17,644

CYTAT(jinx_da_cat @ czw, 05 sty 2012 - 09:14) *
Większej bzdury nie słyszałem... icon_evil.gif Nie masz prawa łowić bez karty wędkarskiej! Chyba, że jesteś obcokrajowcem na stałe mieszkającym za granicą!

2. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW

§ 1

1. Prawo do wędkowania w wodach użytkowanych przez Polski Związek Wędkarski mają członkowie PZW i osoby nie zrzeszone w PZW, posiadający kartę wędkarską, przestrzegający zasad ujętych w niniejszym Regulaminie, po opłaceniu stosownych składek.
2. Zasady wydawania kart wędkarskich regulują przepisy ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym, z późniejszymi zmianami.
3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.
(...)

tak mi napisano z PZW ze strony www.pzw.org.pl wiec chyba ludzie pracujacy tam najlepiej wiedza jakie sa przepisy wiec predziej poslucham rady od nich niz tych z forum, jesli to jest nieprawda to ja mam prawo niewiedziec a jesli oni mi tak napisali to nie moja wina ale jednak mysle ze oni wiedza co mozna a co nie, pozdrawiam
Profile CardPM
+Quote Post
Zbynek
post czw, 05 sty 2012 - 15:42
Post #23

Szajbus
Nr użytkownika: 37,300

Jak widzisz kolega jinx podał ci podstawę prawną z RAPR (regulamin amatorskiego połowu ryb).
I to nie my sobie ten regulamin na forum wymyśliliśmy tylko został stworzony przez PZW.
Jeśli napisałeś, że mieszkasz za granicą i chcesz powędkować to cię potraktował jak obcokrajowca. Jeśli nie to po prostu wprowadził cię w błąd pewnie w myśl zasady "kasa wpadnie" a ty się nad wodą martw jak przyjdzie kontrola. Bo oni podeprą się RAPR i leżysz.
Już nie roztrząsajmy tematu bo chyba wszystko było powiedziane w tym temacie, zrób sobie te kartę i będziesz miał spokój, mniejsze opłaty.
Profile CardPM
+Quote Post
Fifi
post czw, 05 sty 2012 - 15:59
Post #24

Weteran

w razie czego bede mogl sie podeprzec owym emailem od PZW.....na wyrobieniem karty sie zastanowie bo sie moze przydac w przyszlosci
Profile CardPM
+Quote Post
Zbynek
post czw, 05 sty 2012 - 16:05
Post #25

Szajbus

Ale wydrukujesz go i będziesz woził ze sobą nad wodę ? Czy jak ? Strażnik może powiedzieć, że zostałeś wprowadzony w błąd, co nie zwalnia cię z przestrzegania rapr.
Profile CardPM
+Quote Post
Fifi
post czw, 05 sty 2012 - 18:36
Post #26

Weteran

nie niebede ale wrazie czego bedzie dowod, ja moge niewiedziec co dla PZW to obcokrajowiec i chyba sie kwalifikuje jesli tak mi napisano, opisalem cala sytuacje i powiedziano mi ze nie musze miec karty wiec jesli wprowoadzono mnie w blad to ie z mojej winy
Profile CardPM
+Quote Post
Zbynek
post czw, 05 sty 2012 - 18:46
Post #27

Szajbus

Więc jeśli powiedziałeś, że mieszkasz zagranicą i podpięli cię pod obcokrajowców to jedyne wytłumaczenie ale wtedy zapłacisz naprawdę słono, zresztą sprawdź na stronie danego okręgu bo to jeszcze od tego zależne.
Ten post edytował Zbynek czw, 05 sty 2012 - 18:48
Profile CardPM
+Quote Post
Tevez
post pią, 06 sty 2012 - 23:14
Post #28

Weteran
Nr użytkownika: 42,936

CYTAT(Fifi @ czw, 05 sty 2012 - 15:59) *
w razie czego bede mogl sie podeprzec owym emailem od PZW.....na wyrobieniem karty sie zastanowie bo sie moze przydac w przyszlosci

zacytuj co Ci odpisano
Profile CardPM
+Quote Post
4 Najlepsze fotki tego tygodnia
tn_gallery_27405_721_37958.jpg

2 Stron V  < 1 2
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Polecamy
Sklep zoologiczny
Akwarystyka forum
Krewetki - forum
Reklama

ZPW WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: środa, 22 październik 2014 - 18:24

informacje o cookies