IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Jaka Wedka Spiningowa Na Szczupaki.
krasnoludek
post pią, 17 sty 2014 - 17:48
Post #1

Weteran
Grupa: Members
Nr użytkownika: 1,657

Witajcie

Szykuje sie wyprawa zycie na szczupaki w maju, okolice North Bay, Ontario , Canada i tak wiec szukam wędki spinningowej na szczupaki oraz sandacze typu travel, cena jaka mnie interesuje do 500zl choć może być droższa, ważne żeby była w komplecie z tuba na wędkę.

Będę łowił z lodzi na jeziorach okolice Parker lake.
Profile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pluciu
post nie, 19 sty 2014 - 12:21
Post #2

Weteran
Nr użytkownika: 19,969

Co prawda nie łowie na travele ale jak głównym celem wyprawy są szczupaki to może Savage Gear Travel Roadrunner XLNT 213cm 10-40g. Blank podobny blanków MB (Magnum Bass). Czytaj sztywna pała. Ma spoko etui. Na szczupaki bomba, na sandacze to raczej wędka do kogutów, co nie oznacza ze na gumę łowić sie nie da. Da się i to całkiem nieźle. Średnio czuła wędka. Z wyższej półki nie znam odpowiednika. Może coś z pracowni jakaś używka. Albo pozostaje kupić na miejscu. Za -/+ 200$ bedzie kijek marzenie Stc. Avid lub inny blank rodem z USA. Te będą zdecydowanie lepsze od Savage Gear.

Pozdrawiam
Profile CardPM
+Quote Post
Kamil Z.
post nie, 19 sty 2014 - 12:45
Post #3

Szajbus
Grupa: Moderator
Nr użytkownika: 6,240

Na szczupaki lepszy chyba byłby blank np. typu crankbait, o pełnym ugięciu, dzięki czemu powinniśmy zminimalizować ilość spadów.
Nie napisałeś, jak chcesz łowić szczupaki. Możesz je ścigać dużymi gumami na lekkich główkach, możesz łowić jerkami po 100g. Nie ograniczałbym się do wędzisk z firmowymi tubami, bo takich wiele też nie ma. Znam gościa, który na zamówienie robi tuby w jakich chcesz wielkościach, kolorach, itd itd. W rozsądnych pieniądzach.

Pozdrówka
Kamil

--------------------
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

Profile CardPM
+Quote Post
Pluciu
post nie, 19 sty 2014 - 17:10
Post #4

Weteran

CYTAT(Kamil Z. @ nie, 19 sty 2014 - 12:45) *
Na szczupaki lepszy chyba byłby blank np. typu crankbait, o pełnym ugięciu, dzięki czemu powinniśmy zminimalizować ilość spadów.
Nie napisałeś, jak chcesz łowić szczupaki. Możesz je ścigać dużymi gumami na lekkich główkach, możesz łowić jerkami po 100g. Nie ograniczałbym się do wędzisk z firmowymi tubami, bo takich wiele też nie ma. Znam gościa, który na zamówienie robi tuby w jakich chcesz wielkościach, kolorach, itd itd. W rozsądnych pieniądzach.
Pozdrówka
Kamil

To może kolega coś więcej napisze jak łowi to może coś zaradzimy. Ale jak chce łowić szczupaki i sandacze to lepiej coś szybszego. Z resztą każdy ma inne preferencje.

Ps. A tuby robione przez tego Pana są naprawde ładne icon_wink.gif
Ten post edytował Pluciu nie, 19 sty 2014 - 17:10
Profile CardPM
+Quote Post
krasnoludek
post nie, 26 sty 2014 - 16:04
Post #5

Weteran

dzieki za rady tak wiec wiecej informacji
- co do szczupakow to ponoc sa traktowane jako malo atrakcyjne ryby(a nawet ponoc wystepuja muskie) i nikt ich nie lowi. Piersza sprawa gdzie i na co planuje lowic, tak wiec z racji ze wiosna, tarlo itp to planuje oblawiac plycizny oraz gorki (max glebokosc biornika ponad 200m) , ponoc lod schodzi z kwietniu wiec powinno byc dobrze. Teraz na co, posiadam sporo game woblerkow salmo (nie pamietam ich nazwy ale sa duzymi lbami i grzechotkami oraz roznego typu rapalki , gumy w tym javallony, nie uzywal jerkow- nie lubie
Na sandaly, mysle kupic kilka kogutow

Kolejna sprawa jest taka ze jest tam strasznie duzo troci, jakie przynenty sa skuteczne na nie ? Czy wystarczaja zwykle obrotowki?

Tak wiec rozwazam moze jakies 2 wedki tansze, jedna cos ciezszego dla przykladu 15/30 a druga 5/20, kolowrotki jakies tam spiningowe mam.

W odleglosci 500 metro mam 2 jeziora i reke przeplywajaca przez nie, jest tez wodospadzic i typowo gorska czesc rzeki w dole od niego.

Kuzwa nie wiem za co sie zabrac, taka woda a tylko 7 -8 dni wedkowania
Ten post edytował krasnoludek nie, 26 sty 2014 - 16:09
Profile CardPM
+Quote Post
Pluciu
post pią, 31 sty 2014 - 19:18
Post #6

Weteran

Niebędę kłamał nie spotkałem się z jeziorem głębszym niż Bałtyk. Trudno mi cokolwiek powiedzieć. Na trocie skuteczne są woblery, gumy, wirówki ale i tych ryb nie łowię. Jedyne co mi przychodzi do głowy to troling. Jedyny sposób na pentrację bardzo dużego łowiska. Kup kije do przynęt jakie będziesz stosował. Jeden mocniejszy do większych przynęt, drugi bardziej finezyjny. Najlepiej gdybyś dowiedział się od miejscowych jakie wielkości przynęt się sprawdzają. Na taką wodę sprzęt musi być mocny. Jeśli jest duża populacja dużych szczupaków i musky to wędka nawet 60 gram może być za delikatna. Wędki dedykowane musky są bardzo mocno. Polecam obejrzeć filmy wędkarskie o połowach w kanadzie ryb które cię interesują.
Ten post edytował Pluciu pią, 31 sty 2014 - 20:03
Profile CardPM
+Quote Post
krasnoludek
post pon, 03 lut 2014 - 09:42
Post #7

Weteran

Wlasnie tu jest problem nie ma kogo sie zapytac bo nikt tam nie lapie, ta cottage jest prywatna i uzywana pod wizyty rodzinne i pod mysliwych. osoba u ktorej bede sie zatrzymala tylko z teorii wie co tam plywa . A do najblizszej osady ludzkiej jest 40km.

Troling odpada gdyz jest tylko lodz wioslowa, a co bo sprzetu to jak jak pisales, chyba postawie na ciezki i medium spinning i wezme wszystkie wieksze przynety ponad 7,5cm jakie mam. Bede lapal tylko zlodzi bo zagrozenie niedzwiedziami i nie chce perepetii.

Profile CardPM
+Quote Post
Pluciu
post pon, 03 lut 2014 - 21:11
Post #8

Weteran

Ja polecam powyżej 15 cm. Pozdrawiam. Życze ryby życia i to niejednej.
Profile CardPM
+Quote Post
4 Najlepsze fotki tego tygodnia

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Polecamy
Sklep zoologiczny
Akwarystyka forum
Krewetki - forum
Reklama

ZPW WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wtorek, 02 wrzesień 2014 - 09:39

informacje o cookies