IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nęcenie Sumów I Węgorzy
micek
post nie, 28 lut 2010 - 23:49
Post #21

Weteran
Grupa: Members
Nr użytkownika: 9,945

skończcie wreszcie tą kłutnie

Pytanie: czy taki sposób będzie działał też np w Wiśle
Profile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lokis
post pon, 01 mar 2010 - 00:08
Post #22

Szajbus
Nr użytkownika: 36,047

CYTAT(micek @ nie, 28 lut 2010 - 23:49) *
skończcie wreszcie tą kłutnie

Pytanie: czy taki sposób będzie działał też np w Wiśle

na nurcie raczej nie głównie woda stojąca.
Profile CardPM
+Quote Post
adamiec
post pon, 01 mar 2010 - 07:08
Post #23

Weteran
Nr użytkownika: 31,634

Tym bardziej na nurcie smród będzie niesiony z prądem co skutecznie odstraszy ryby!

A tobie za głoszenie herezji i ciemnogrodzkich opowieści oraz namawiania młodzieży do zaśmiecania powtarzam zaśmiecania!!! łowiska powinno odebrać się kartę i dać bana na tym forum. Może jeszcze nauczysz chłopaka łapania na sznur itp. Szlak mnie trafia bo nie raz widzę na łowisku takich podrostków co to wiedzę wędkarską posiadają z zasłyszanych barwnych historyjek, nie mają szacunku do wody, biorą wszystko co się rusza zostawiając tylko bród i i śmieci a są i tacy co wlewają atraktory na maksa do wody degradując środowisko w przekonaniu ,że taaaka ryba im weźmie.
Porozmawiam w tej sprawie z kim trzeba bo tak nie może być!!!!

CYTAT(micek @ nie, 28 lut 2010 - 22:19) *
Mam pomysł jak zwabić sumy i węgorze w miejsce gdzie będziemy wędkować, a mianowicie:

Bierzemy jakąś dużą puszke czy coś takiego nawiercamy w niej dzurki powiedzmy wiertełkiem nr3 do puszki przywiązujemy jakiś kamień, do środka wrzucamy np pociętoł śnierdzącoł wątrubke i wszystko zamykamy. Idziemy na łowisko przywiązujemy do puszki sznurek i rzucamy wszystko do wody. Sznurek przywiązujemy do jakiegoś patyka i wbijamy w ziemie. Następnego dnia wyciągamy i powtarzamy zabieg (wrzycamy nową śmierdzącą wątrubke) i wrzucamy spowrotem, trzeciego dnia idziemy sprawdzić efekty naszego nęcenia. Pytanie czy coś takiego może być skuteczne???????

Przepraszam za wszystkie błędy jakie popełniłem pisząc ten artukuł (bądzmy wyrozumiali)

A ty kolego nie używaj żadnych sznurów do nęcenia bo to podpada pod kłusownictwo.
Tylko zapach świeżego mięsa oraz krwi jest w stanie zwabić węgorza!
Są specjalne koszyczki w które można włożyć jak chcesz surową świeżą wątrobę albo co jest nawet skuteczniejsze pokrojone rosówki, przymocować go do zestawu i łowić jak chcesz: martwa rybka, filet,ogon ,łeb,wątroba- odradzam bo nie trzyma się haczyka albo rosówka co wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem. Jest też w sprzedaży suszona krew ale nie polecam natura to natura, te ryby posiadają doskonały węch więc odnajdą przynętę szybko. Ważna jest też odpowiednia miejscówka na węgorza bo jak jej nie ma to możesz nęcić ile wlezie ale bez skutku.
Nie stosuj żadnych krowich łbów, jelit i innego paskustwa bo to metody kłusoli które i tak okazywały się mniej skuteczne od innych sposobów kłusowania.
Ten post edytował Klayman pon, 01 mar 2010 - 09:51
Profile CardPM
+Quote Post
Klayman
post pon, 01 mar 2010 - 10:06
Post #24

Szajbus
Nr użytkownika: 4

Koledzy - spokojnie !!! Bo posypią się ostrzeżenia i pierwszym w kolejce w tym temacie będzie adamiec za kłótnie i obrażanie kolegów. Adamiec zmiast kłócić się, może napisz swój sposób na nędzenia węgorzy i sumów ?!?! Wszyscy na tym bardziej skorzystamy ...

Osobiście dałbym świeżą wątróbkę, ona sama w sobie ma specyficzny zapach. No i na hak nie "kurzęcą" lecz cielęcą. Z doświadczenia wiem, że kurza wątrÓbka potrafi przy mocniejszym rzucie spaść z haka. Z cielęcą nie ma tego problemu.

Odnośnie puszki ... lepiej jej nie stosować. Rzucać niewielkie ilości bezpośrednio do wody. Puszka, gdy zerwie nam się linka zaśmieci wodę. A tego chcemy uniknąć.

--------------------
Pozdrowienia
Klay
Profile CardPM
+Quote Post
adamiec
post pon, 01 mar 2010 - 10:36
Post #25

Weteran

CYTAT(Klayman @ pon, 01 mar 2010 - 12:06) *
Koledzy - spokojnie !!! Bo posypią się ostrzeżenia i pierwszym w kolejce w tym temacie będzie adamiec za kłótnie i obrażanie kolegów. Adamiec zmiast kłócić się, może napisz swój sposób na nędzenia węgorzy i sumów ?!?! Wszyscy na tym bardziej skorzystamy ...
Osobiście dałbym świeżą wątróbkę, ona sama w sobie ma specyficzny zapach. No i na hak nie "kurzęcą" lecz cielęcą. Z doświadczenia wiem, że kurza wątrÓbka potrafi przy mocniejszym rzucie spaść z haka. Z cielęcą nie ma tego problemu.

Odnośnie puszki ... lepiej jej nie stosować. Rzucać niewielkie ilości bezpośrednio do wody. Puszka, gdy zerwie nam się linka zaśmieci wodę. A tego chcemy uniknąć.

Całkowicie się z Tobą zgadzam, nikogo nie obrażam a sposób nęcenia podałem wcześniej choć sam na węgorza nie nęcę i mam niezłe wyniki. Uważam temat za zamknięty i nie zamierzam już nikomu na siłę nic udowadniać.
Profile CardPM
+Quote Post
rafal801106
post pon, 01 mar 2010 - 11:27
Post #26

Weteran
Nr użytkownika: 7,798

Węgorz lubi przebywać w "towarzystwie" padliny ale padlinożercą nie jest, żadna nowina

--------------------

Profile CardPM
+Quote Post
Klayman
post pon, 01 mar 2010 - 14:38
Post #27

Szajbus
Nr użytkownika: 4

Ok Panowie, koniec żartów. Za każdy post nie w temacie, nawiązujący do wcześniejszych wypowiedzi będzie karany ostrzeżeniem, nie ważne, która ze stron się wypowie. Trzeba troszkę ostudzić charakterki. Panowie, polecam wybranie się na rybki, wędkarzom po 18-stce polecam piwko, i wtedy zapraszam do dalszej dyskusji, czy metoda, która zaproponował twórca tematu będzie skuteczna czy nie a jeśli nie to, prosze o jakieś propozycje skuteczniejszej, sprawdzonej przez Was.

Koledze Adamiec polecałbym uważniejsze czytanie własnych postów i przemyślenie tego, czym jest obrażanie kogoś. Pamiętaj, że nie jest ważne, co Ty chciałeś napisać tylko jak to odebrali koledzy. Traktuj wszystkich tak, jakbyś sam chciał być traktowanym ! Nie będę Ciebie tu cytował ale wiele fragmentów Twoich wypowiedzi mi się bardzo nie podoba.

--------------------
Pozdrowienia
Klay
Profile CardPM
+Quote Post
matmat0123456789
post pon, 01 mar 2010 - 16:36
Post #28

Początkujący
Nr użytkownika: 36,416

Witajcie
jestem tu nowy na tym forum
Aktualnie jestem studtem 3 roku ichtiologi i akwakultury na uw.
Wędkarstwo to moje hobby od dziecka.
Muszę przyuważyć że to co pisał adamiec to prawda.
Żeczywiście węgorz wręcz nie znosi zapachu zgnilizny podobnie zreszta jak sum
Poza tym jak zwabic chcecie suma
Haahahahaaha lol
Tą rybę trzeba odnaleźć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Biorąc jeszcze statystyki występowania tej ryby w zbiornikach w polsce to zyczę powodzenia.
Czytając wasze posty (wykluczajac oczywiscie adamca) mialem wrazenie jak bym sie cofnal do przeszlosci o jakies 50 lat.
Moja rada
Żeby złapać rybe, trzeba ja najpierw poznac
Profile CardPM
+Quote Post
Kamil Z.
post pon, 01 mar 2010 - 16:47
Post #29

Szajbus
Grupa: Moderator
Nr użytkownika: 6,240

CYTAT(matmat0123456789 @ pon, 01 mar 2010 - 16:36) *
Witajcie
Haahahahaaha lol
Biorąc jeszcze statystyki występowania tej ryby w zbiornikach w polsce to zyczę powodzenia.
Czytając wasze posty (wykluczajac oczywiscie adamca) mialem wrazenie jak bym sie cofnal do przeszlosci o jakies 50 lat.
Moja rada

Kolego @Adamiec nieładnie się podawać za kogoś innego pod innym nickiem z drugiego konta.....To konto blokuję a Ty otrzymujesz ostrzeżenie-jak chcesz coś napisać, miej odwagę zrobić to ze swojego konta i wziąć za to odpowiedzialność...

--------------------
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

Profile CardPM
+Quote Post
lokis
post pon, 01 mar 2010 - 16:55
Post #30

Szajbus

CYTAT(matmat0123456789 @ pon, 01 mar 2010 - 16:36) *
Witajcie
Haahahahaaha lol
Moja rada

Sumy i węgorze można nęcić (pomijając już wątróbkę) pelletem(śmierdzielem),suszoną granulowaną krwią i mozna dodatkowo zalewać to śmierdzącym dipem (takim jak na karpie)
A tu przedstawiam wam pellet do nęcenia węgorzy----> http://www.gofishing.com.pl/p/pl/1244/drag...egorz+500g.html

A tu macie pellet na suma którym się nęci ----> http://www.firmadragon.pl/strony/czytelnia..._na_pellet.html

I niech nikt już nie mówi że węgorza i suma nie można nęcić.

PS - kolego Adamiec gratuluje pomysłu z drugim kontem naprawdę typowo "dorosłe" zachowanie....
Ten post edytował lokis pon, 01 mar 2010 - 16:58
Profile CardPM
+Quote Post
adamiec
post pon, 01 mar 2010 - 17:12
Post #31

Weteran

CYTAT(lokis @ pon, 01 mar 2010 - 18:55) *
Sumy i węgorze można nęcić (pomijając już wątróbkę) pelletem(śmierdzielem),suszoną granulowaną krwią i mozna dodatkowo zalewać to śmierdzącym dipem (takim jak na karpie)
A tu przedstawiam wam pellet do nęcenia węgorzy----> http://www.gofishing.com.pl/p/pl/1244/drag...egorz+500g.html

A tu macie pellet na suma którym się nęci ----> http://www.firmadragon.pl/strony/czytelnia..._na_pellet.html

I niech nikt już nie mówi że węgorza i suma nie można nęcić.

PS - kolego Adamiec gratuluje pomysłu z drugim kontem naprawdę typowo "dorosłe" zachowanie....

Ludzie czego się mnie czepiacie stanowicie grupę kolesiów z którymi nie ma polemiki wszystko przekręcacie i nie szanujecie czyjejś opinii , za nikogo się nie podszywam ani nigdy nie mówiłem że węgorza się nie nęci !!!! tylko jak w poście nie śmierdzącą padliną wkładaną do puszki. Temat dawno zakończyłem a wy swoje, nie muszę wcale z wami rozmawiać bo widzę że tu każdy rozumy pozjadał. Wciskajcie nadal ciemnotę małolatom bo jesteście na ich poziomie.
Żegnam!
Profile CardPM
+Quote Post
Kamil Z.
post pon, 01 mar 2010 - 17:15
Post #32

Szajbus
Grupa: Moderator
Nr użytkownika: 6,240

CYTAT(adamiec @ pon, 01 mar 2010 - 17:12) *
Ludzie czego się mnie czepiacie stanowicie grupę kolesiów z którymi nie ma polemiki wszystko przekręcacie i nie szanujecie czyjejś opinii , za nikogo się nie podszywam ani nigdy nie mówiłem że węgorza się nie nęci !!!! tylko jak w poście nie śmierdzącą padliną wkładaną do puszki. Temat dawno zakończyłem a wy swoje, nie muszę wcale z wami rozmawiać bo widzę że tu każdy rozumy pozjadał. Wciskajcie nadal ciemnotę małolatom bo jesteście na ich poziomie.
Żegnam!

Nie masz nawet honoru przyznać się, do jakich zagrywek się uciekałeś. Dziecinada i tyle.

Żegnaj.

Edit

Jakby ktoś miał jakieś wątpliwości, lub kolega Adamiec nadal kłamał w żywe oczy...

Kolega Adamiec

Załączony obrazek

I jego "obrońca"

Załączony obrazek

--------------------
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

Profile CardPM
+Quote Post
lokis
post pon, 01 mar 2010 - 17:26
Post #33

Szajbus

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ pon, 01 mar 2010 - 17:15) *
Nie masz nawet honoru przyznać się, do jakich zagrywek się uciekałeś. Dziecinada i tyle.

Żegnaj.

Edit

Jakby ktoś miał jakieś wątpliwości, lub kolega Adamiec nadal kłamał w żywe oczy...
Kolega Adamiec

Załączony obrazek

I jego "obrońca"

Załączony obrazek

Żenada że tacy jeszcze potrafią kłamać w żywe oczy.
Ja bym mu bana dał od ręki, ale nie mi tu osądzać.
Profile CardPM
+Quote Post
tracjan
post pon, 01 mar 2010 - 17:31
Post #34

Szajbus
Nr użytkownika: 11,788

CYTAT(lokis @ pon, 01 mar 2010 - 16:26) *
Żenada że tacy jeszcze potrafią kłamać w żywe oczy.
Ja bym mu bana dał od ręki, ale nie mi tu osądzać.

Kolego @lokis wypowiedziales juz swoje zdanie w postach poprzednich, byles w sposob grzeczny proszony o poskromienie nerwow przez naszego kolege Kalymana.
Zachowaj swoje uwagi dla siebie i niepodgrzewaj sytuacji.

@Adamiec nie wiem czy naleze do kliki kolesi, nie wiem czy jestes studentem ichtiologii- jedno wiem zachowanie zenujace.
Profile CardPM
+Quote Post
micek
post pon, 01 mar 2010 - 18:36
Post #35

Weteran

no ale przestali byście się kłucić wreszcie, czyli wkońcu można stosować moją metode czy raczej nie bo przez tą waszą kłutnie się pogubiłem
Profile CardPM
+Quote Post
lokis
post pon, 01 mar 2010 - 18:38
Post #36

Szajbus

CYTAT(micek @ pon, 01 mar 2010 - 18:36) *
no ale przestali byście się kłucić wreszcie, czyli wkońcu można stosować moją metode czy raczej nie bo przez tą waszą kłutnie się pogubiłem

Napisałem 2 razy jak można nęcić sumy i węgorze.
ale ten twój sposób jest kiepski, można nęcić ale bez użycia tej butelki.
po prostu wrzucić zanętę do wody i tyle.
Profile CardPM
+Quote Post
micek
post pon, 01 mar 2010 - 18:43
Post #37

Weteran

CYTAT(lokis @ wto, 02 mar 2010 - 02:38) *
Napisałem 2 razy jak można nęcić sumy i węgorze.
ale ten twój sposób jest kiepski, można nęcić ale bez użycia tej butelki.
po prostu wrzucić zanętę do wody i tyle.

ok oto mi chodziło konkretna odpowiedz
Profile CardPM
+Quote Post
ilovefishing
post pon, 01 mar 2010 - 19:04
Post #38

Wędkarz
Nr użytkownika: 13,047

zamknijcie ten temat
Profile CardPM
+Quote Post
Greg #2#
post pon, 01 mar 2010 - 19:27
Post #39

Szajbus
Nr użytkownika: 4,134

A ja mam taki pomysł :bierzemy siatke po kartoflach i tam wrzucamy martwe rybki (plotki,wzdregi,uklejki itp.do tego moznaby jescze troche wątrobki ,rosowek dodac.Teraz zawiazujemy worek i wszystko rozgniatamy rozdeptujemy.I taka miazge teraz wrzucamy w rejon lowiska razem z workiem icon_smile.gif co wy na to

--------------------
... Sama Wedka Wedkarzem Nie Czyni...
Profile CardPM
+Quote Post
SławomirJ
post pon, 01 mar 2010 - 19:44
Post #40

Szajbus
Nr użytkownika: 18,276

CYTAT(Greg #2# @ pon, 01 mar 2010 - 19:27) *
A ja mam taki pomysł :bierzemy siatke po kartoflach i tam wrzucamy martwe rybki (plotki,wzdregi,uklejki itp.do tego moznaby jescze troche wątrobki ,rosowek dodac.Teraz zawiazujemy worek i wszystko rozgniatamy rozdeptujemy.I taka miazge teraz wrzucamy w rejon lowiska razem z workiem icon_smile.gif co wy na to

Hehe icon_mrgreen.gif Grek daj spokój z takim nęceniem icon_mrgreen.gif

--------------------
Profile CardPM
+Quote Post
4 Najlepsze fotki tego tygodnia
tn_gallery_27405_721_37958.jpg

3 Stron V  < 1 2 3 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Polecamy
Sklep zoologiczny
Akwarystyka forum
Krewetki - forum
Reklama

ZPW WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: środa, 22 październik 2014 - 10:58

informacje o cookies