IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Wiązanie Przyponu Do Krętlika.
Przemotar
post czw, 05 sie 2010 - 19:06
Post #1

Początkujący
Grupa: Members
Nr użytkownika: 38,560

Czy jest jakiś węzeł, którym mogę przywiązać przypon zakończony pętlą do krętlika? Czy jedyna możliwość to przywiązanie przyponu "prostego" (nie zakończonego pętlą) do krętlika? Do tej pory łączyłem żyłkę główną i przypon bezpośrednio (bez krętlika), lecz czasami przypon mi się skręca przez co jest pognieciony.
Krętlik do żyłki głównej wiążę tym węzłem:

Czy dobrym rozwiązaniem będzie przywiązywanie przyponu do krętlika węzłem g) ?:

Wydaje mi się, że węzeł nie będzie dobrze zaciśnięty, co o tym myślicie? Czy może jednak odcinać pętlę na końcu przyponu i wiązać tak jak wiążę żyłkę główną ze krętlikiem (węzeł na obrazku pierwszym)? :
Profile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
wadziu
post czw, 05 sie 2010 - 19:25
Post #2

Wędkarz
Nr użytkownika: 29,570

węzeł g jest najlepszym sposobem łączenia przyponu do krętlika według mnie
Ten post edytował wadziu czw, 05 sie 2010 - 19:26

--------------------
WĘDKARSTWO To ludzie z pasją, o której ty nie masz pojęcia. Dlatego nigdy nie zrozumiesz ich wytrwałości i poświęcenia.
Profile CardPM
+Quote Post
Bezel1994
post czw, 05 sie 2010 - 20:12
Post #3

Weteran
Nr użytkownika: 9,777

Ja dokładnie węzłem: G wiążę przypon do krętlika od lat i według mnie jest to najlepszy sposób bo nie zabiera dużo czasu i jest bardzo wytrzymały przede wszystkim icon_wink.gif

--------------------

"Treningi i jeszcze raz treningi przepis na sukces na zawodach"
"Sprzęt wędkarza nie czyni, lecz jego umiejętności"
Tyczka nie oddam nigdy
Profile CardPM
+Quote Post
wadziu
post czw, 05 sie 2010 - 21:39
Post #4

Wędkarz

i łatwo można też przypon zmienić

--------------------
WĘDKARSTWO To ludzie z pasją, o której ty nie masz pojęcia. Dlatego nigdy nie zrozumiesz ich wytrwałości i poświęcenia.
Profile CardPM
+Quote Post
Karaś1
post czw, 05 sie 2010 - 21:54
Post #5

Weteran
Nr użytkownika: 32,774

jak łowisz na spławiczek czy na feedera to spokojnie mozesz tak wiązać za pomocą G do krętlika sam tak robię ale jak się nastawiasz na karpie to raczej nie wszystko wiąże za pomocą węzła grinner i naprawde wiąze się go szybko łatwo i jest bardzo wytrzymały.

--------------------
Profile CardPM
+Quote Post
Przemotar
post czw, 05 sie 2010 - 22:28
Post #6

Początkujący
Nr użytkownika: 38,560

Dziękuję wszystkim za pomoc icon_wink.gif Czyli będę jednak wiązał przypon do krętlika węzłem g).
CYTAT(Karaś1 @ czw, 05 sie 2010 - 22:54) *
jak łowisz na spławiczek czy na feedera to spokojnie mozesz tak wiązać za pomocą G do krętlika sam tak robię ale jak się nastawiasz na karpie to raczej nie wszystko wiąże za pomocą węzła grinner i naprawde wiąze się go szybko łatwo i jest bardzo wytrzymały.

To jak to wygląda z karpiami? Łowię na spławik. Jutro wybieram się połowić coś mniejszego ale żeby brało (bo nudno trochę siedzieć 6h i nic nie złowić icon_biggrin.gif ), lecz pojutrze jadę na karpie i chciałbym już mieć wszystko dobrze ustawione. Do tej pory na karpiach łowiłem bez krętlika (ale byłem dopiero 2 razy). Chciałbym już stosować krętlik. Jakbyś mógł napisz co miałeś na myśli pisząc to co pogrubiłem. Dodam, że łowię na żyłkę 0,25mm, przypon 0,20mm (wiem, że za grube na łowienie mniejszych ryb, ale jak łowiłem na plecionkę (nie wiem jak gruba była, wiem, że koledzy łowili na żyłkę) to o dziwo tylko ja łapałem "ryby", a dwóch kolegów, którzy ze mną byli - nic, więc się trochę zdziwiłem, lecz chcę spróbować jak będzie się łowiło na taką żyłkę).

Chciałbym dodać, że jestem POCZĄTKUJĄCY, dopiero zaczynam swoją przygodę z wędkarstwem, więc można powiedzieć, że nie posiadam w nim jeszcze żadnego doświadczenia.
Profile CardPM
+Quote Post
wadziu
post pią, 06 sie 2010 - 00:29
Post #7

Wędkarz

ja też jestem jeszcze początkującym zacząłem w zeszłym roku a już takie jakby doświadczenie mam ja na spławik łowie bez krętlika a żyłka główna 0.22mm a przypon 0.18mm lub mniejsze ale stosuje przeważnie węzeł G i jak narazie mi się sprawdza

--------------------
Profile CardPM
+Quote Post
Karaś1
post pią, 06 sie 2010 - 09:53
Post #8

Weteran
Nr użytkownika: 32,774

CYTAT(Przemotar @ czw, 05 sie 2010 - 21:28) *
Dziękuję wszystkim za pomoc icon_wink.gif Czyli będę jednak wiązał przypon do krętlika węzłem g).

To jak to wygląda z karpiami? Łowię na spławik. Jutro wybieram się połowić coś mniejszego ale żeby brało (bo nudno trochę siedzieć 6h i nic nie złowić icon_biggrin.gif ), lecz pojutrze jadę na karpie i chciałbym już mieć wszystko dobrze ustawione. Do tej pory na karpiach łowiłem bez krętlika (ale byłem dopiero 2 razy). Chciałbym już stosować krętlik. Jakbyś mógł napisz co miałeś na myśli pisząc to co pogrubiłem. Dodam, że łowię na żyłkę 0,25mm, przypon 0,20mm (wiem, że za grube na łowienie mniejszych ryb, ale jak łowiłem na plecionkę (nie wiem jak gruba była, wiem, że koledzy łowili na żyłkę) to o dziwo tylko ja łapałem "ryby", a dwóch kolegów, którzy ze mną byli - nic, więc się trochę zdziwiłem, lecz chcę spróbować jak będzie się łowiło na taką żyłkę).

Chciałbym dodać, że jestem POCZĄTKUJĄCY, dopiero zaczynam swoją przygodę z wędkarstwem, więc można powiedzieć, że nie posiadam w nim jeszcze żadnego doświadczenia.

Ja nie mówię tutaj o łowieniu karpi na spławik tylko o łownieniu z gruntu często z wywózki a jak jesteś początkujący to narazie zostań lepiej przy spławiku i zwykłym feederku z koszyczkami sprężynami itp icon_smile.gif mógłbyś się zniechęcić jak byś przez tak długi czas nie widział brania co się zdarza icon_biggrin.gif w ten sposób tez złowisz karpia raz to będzie przyłów a jak będziesz nęcić kilka dni to jak najbardziej icon_smile.gif Aha no i węzeł tego typu stosuję do przyponów z plecionki ale z powodzeniem mozesz stosować również na żyłce są bardzo dobre jeszcze mnie nie zawiodły
Ten post edytował Karaś1 pią, 06 sie 2010 - 09:54

--------------------
Profile CardPM
+Quote Post
wiesiek
post sob, 07 sie 2010 - 11:20
Post #9

Szajbus
Nr użytkownika: 865

Węzeł "'G " jest najlepszym rozwiązaniem i umożlwia szybką jego wymianę.

Profile CardPM
+Quote Post
4 Najlepsze fotki tego tygodnia
tn_gallery_27405_721_37958.jpg

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Polecamy
Sklep zoologiczny
Akwarystyka forum
Krewetki - forum
Reklama

ZPW WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 23 październik 2014 - 01:23

informacje o cookies